[ chupa @ 06.01.2011. 11:31 ] @
Da li neko moze da mi pojasni kako ide povezivanje TELEKOVOG OPEN IPTV sistema? RED VEZIVANJA?

TElefonski prikljucak ---- spliter ---- adsl ruter ili modem (sta daju ovi iz telekoma??? ne znam) ... pa onda odatle ide LAN to STB ? jel tako? i onda ide u TV?
jel uz taj STB dobija se daljinski? iz STB ide SCART u TV?

modem ili ruter? jel je non stop prikljucen ako je modem? da li se moze setovati? dodetli ti se da bude gateway za racunare u mrezi?

IPTV ne mora da bude preko telekoma zar ne, ako STB trazi samo LAN, on internet konekciju moze da dobije onlajn iako sam na drugom provajderu?

HVALA.
[ SStudio @ 06.01.2011. 14:24 ] @
Povezivanje i priključci idu kao što si sam napisao. STB na TV ide preko skarta, dolazi daljinac uz njega, uključen je non stop kao i svaki broadband net.
Ruter zavisi koji dobiješ možeš da setuješ, qos, gateway, portforward itd
Da bi bio korisnik telekomovog iptv-a moraš da budeš zakačen na njihov servis tako da ne može da se koristi tamo na tvom trenutnom provajderu.

Ukoliko bi da gledaš naše kanale tamo u DL možda je bolja solucija totaltv i da onda namontiraš risiver tamo.
Ova opcija jedino ne ide ako uzmeš dva risivera da bi gledao zasebno kanale u istoj kući jer onda vrše automatsku telefonsku proveru risivera da li se nalazi na toj lokaciji koju si dao u adresi.