[ losic @ 06.01.2011. 18:11 ] @
Pocetnik sam u Linuxu....i instalirao sam Linux Mint 10....javlja mi se problem u Mozili Firefoxu....kad hocu da pustim neki video..npr. sa you tube-a....malo pocne da ucitava.....i zablokira ceo bowser ili ceo sistem ili mi prijavljuje mi da instaliram adobe flash player iako sam ga inststalirao.... najnoviju verziju.....ali nisam instalirao drajvere za NVIDIA graficku kartu......cuo sam da je na starijim verzijama radilo i bez drajvera za graficku.........ali da za ovu najnoviju trebaju......pretpostavljam da mi to i stvara problem jer drajveri nisu intalirani.........da li neko moze da mi pomogne da nadjem te drajvere posto ja ne znam.....sve pokusavam sistemom ko u Windowsu, ali ovde izgleda drugacije funkcionise sve.....ako je uopste samo u tome problem.........
graficka je starija...NVIDIA 64MB EAGLE GE FORCE 4 MX440

Hvala unapred
[ combuster @ 06.01.2011. 18:38 ] @
Kako si instalirao flash player ?
[ dany12 @ 06.01.2011. 18:42 ] @
Daj nam specifikacije racunara na koji si instalirao mint.Sve mi se cini da ti je slab procesor da tera gnome plus firefox plus flash.Ja imam na jednoj starijoj masini tu grafiku i flash mi ne pravi problem.Ali kod mene je archlinux+openbox i 1.5 GHz procesor.Inace drajver koji treba da instaliras je 96.43.18-0ubuntu1,ukucaj u software manager nvidia-96.
[ Zekica @ 06.01.2011. 19:26 ] @
Citat:
dany12: Inace drajver koji treba da instaliras je 96.43.18-0ubuntu1


Na jednom računaru imam GF4 MX440, i ova verzija drajvera ne radi na Ubuntu 10.10 (koji je sličan sa Linux Mint 10), tako da je potrebno instalirati drajver verzije 96.43.19. Da bi se instalirala ta verzija, neophodno je uključiti pre-relased updates u software sources.

Software sources aplikaciju najjednostavnije možeš pokrenuti tako što iz software centra u meniju "edit" izabereš "Software sources...".
[ losic @ 13.01.2011. 17:26 ] @
konfiguracija je sledeca:
-PROCESOR : AMD Athlon(TM) XP 2.200+, 1,8GHz
-MEMORIJA : 512MB DDR1
-PLOCA : K7, ASUS A7V8X-X KT 400 SC 5.1
-GRAFICKA(gore pomenuta) : NVIDIA 64MB EAGLE GE FORCE 4 MX440
-HARD : WD Caviar 80GB/WD800JB, 7200rpm, 8Mb. 8,9ms
Po vasoj preporuci Dany12 sam instalirao nvidia-96 (96.43.18-0ubuntu1)....ali je to izgleda stara verzija drajvera.....pusta sve i na you tube i ovako sa harda neke filmove....al je losa rezolucija i ne mogu da podesim frekvenciju i rezoluciju na monitoru.......stalno je na 60Hz....ne moze se gledati koliko treperi.....kad hocu da promenim.....izbaci mi......."It appears that your graphics driver does not support the necessary extensions to use this tool"...ili kad probam u podesavanjima za graficku izbaci mi......"You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server".....probao sam da nadjem ovaj noviji drajver 96.43.19. sto je ZEKICA preporucio al ne znam kako da ukljucim PRE-RELASED UPDATES.....probao sam iz software centra u meniju edit - pa software sources -...........al ne vidim nigde gde da ukljucim PRE-RELASED UPDATES......ne pojavljuje mi se uopste ta opcija..........tako da ne znam.........
Ako imate jos neku preporuku ili nacin kako da nadjem i instaliram ovu noviju verziju 96.43.19 (sto jednostavnije ako moze jer sam "bas" pocetnik ).....bio bih vam zahvalan.....
Pozdrav svima i hvala
[ dany12 @ 13.01.2011. 18:09 ] @
Evo imas ovde lepo objasnjeno

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=42&t=63239