[ loshmi22 @ 08.01.2011. 21:27 ] @
Po naslovu teme se moze zakljuciti sta mi treba :) Da li neko zna gde bih mogao da skinem msn za navedeni telefon? Mislim, trazio sam po netu, nasao sam ja nesto, ali nisam siguran oko instalacije, posto mi je ovo prvi telefon sa Android OS, pa da ne napravim neki haos instaliranjem nekog softvera... A primetio sam da ima posebno za razlicite marke telefona, cak i u okviru HTC-a. To gde sam nasao toliko detaljno navedene modele telefona, nije bilo Wildfire-a, pa nisam hteo da rizikujem dok se ne raspitam.

Da li je uopste neophodno da instaliram neku posebnu verziju MSN-a, prilagodjenu mobilnim telefonima, ili mogu obicnu? Pretpostavljam da treba prilagodjena, ali bolje da pitam...

Unapred hvala na odgovorima :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2011. 21:43 ] @
Slobodno instaliraj programe sa Marketa koji podržavaju MSN protokol i vidi koji ti se najviše sviđa.
Ne možeš ništa pokvariti.
[ del-boy @ 08.01.2011. 21:43 ] @
Tražio si po netu, ali jesi li tražio na marketu? Ne koristim MSN nešto aktivno, pa mi na telefonu ne treba, ali na brzinu sam pretražio market i ima par aplikacija za MSN chat (i besplatnih i na plaćanje). Probaj, pa vidi šta ti odgovara...

edit: Preteče me -V-O-Y-A-G-E-R- za 25 sekundi :)
[ loshmi22 @ 08.01.2011. 22:04 ] @
Nisam siguran sta podrazumevate pod Marketom, tako da 99% nisam trazio tamo. U sustini, ni ja nisam godinama koristio MSN, treba mi za pozive.

Ako bi mogao neki link do tog marketa, ili neko objasnjenje o tome :) Inace, nikada nisam instalirao MSN na mobilnom, pa ova pitanja mozda deluju glupo, ali za sve postoji prvi put...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2011. 22:19 ] @
Imaš na telefonu aplikaciju Market. Pokreneš je i to je kao online prodavnica preko koje možeš da skidaš (i kupuješ one koji nisu free) programe.
[ del-boy @ 08.01.2011. 22:22 ] @
Trebalo bi na telefonu da imaš instaliranu aplikaciju koja se zove Market. Preko nje možeš skinuti i instalirati sve aplikacije za android. Ima i alternativnih marketa, ali uglavnom se sve i na oficijalnom objavi, tako da će ti biti dovoljan. Verovatno ćeš videti samo besplatne aplikacije, ako nisi ništa radio po tom pitanju (a verovatno nisi), ali kontam da ti se ni ne plaća.

E sad, što se tiče razgovora preko MSN-a sa android-a, ne znam kakva je situacija, ali sam skype koristio bez problema i fino radi (do duše na HTC Legend-u), pa možeš i njega da probaš.

edit: Ha, opet tesno, i opet sa zakasnio :P
[ loshmi22 @ 08.01.2011. 22:56 ] @
Ahaaa, izvalio sam sada tu opciju, hvala puno momci ;)

Jbg, koristim ovaj telefon nepunih 10 dana, nisam se nesto ni trudio da izvaljujem sve funkcije...

Instalirao sam MSN Droid X, mada ne vidim opciju za poziv, ali snaci cu se vec nekako, ako ne sa ovim programom, onda sa nekim drugim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2011. 23:26 ] @
Imaš Skype i Fring, to su baš za razgovor. Za MSN ne znam da i ima voice, čak i onaj na kompjuteru.
[ loshmi22 @ 08.01.2011. 23:34 ] @
Za komp sam siguran da ima, doduse, to je video call, pa ako nemas kameru, onda samo pricas... Znam jer sam sa ortakom pricao.

Instalirao sam i Skype na telefonu, proverio sam, tu bi trebalo sve da funkcionise, ima opciju za pozive :) Instaliracu i taj Fring verovatno, od viska glava ne boli :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2011. 23:49 ] @
Bolja je ona deviza Što manje, to bolje :)
Vidi koji ti odgovara više, pa obriši onaj drugi.

Imaš i CSipSimple i SipDroid koji su VoIP klijenti. Uplatiš na nekom od VoIP sajtova recimo 10€ kredita (ActionVoIP, VoIPBuster i sl.) i onda to trošiš pričajući sa inostranstvom za male pare. Sa USA čak 120 dana od poslednje uplate kredita besplatno. Ne znam za koje namene ti treba telefoniranje. Posao ili neko zezanje.
[ ninjaz @ 09.01.2011. 16:20 ] @
Mislim da Fring podrzava pozive na MSN, bar je podrzavao na verziji za WM.