[ owim @ 09.01.2011. 21:03 ] @
Zdravo, kupujem uskoro FullHD monitor 22-24". Moja graficka na PC-u podrzava D-Sub (VGA), DVI, HDMI, dok graficka na laptopu podrzava samo VGA, kao i na starijem PC-u koji koristim.

Cena moniora znatno je veca ako nisu VGA vec DVI, a tek velika ako su HDMI (a neki imaju i sve tri opcije, koliko sam video).

Nisam profi korisnik (video-montaza), ni igrac, treba mi za Internet/Office upotrebu, kao i gledanje filmova.

Sta dobijam/gubim ako uzmem jeftiniji monitor VGA-only, sta ako je DVI, a koje su posebne prednosti koje cu da primetim ako je HDMI? Pocetnik sam po ovom pitanju. Hvala savetodavcima dobre volje! :)
[ madcama @ 09.01.2011. 21:12 ] @
Sacekaj savet nekog iskusnijeg, ali ako mozes idi na varijantu sa HDMI prikljuckom jer sam si rekao - gledas filmove.
[ owim @ 09.01.2011. 22:03 ] @
^ I do sada sam gledao filmove na Samsungu TFT 19", 4:3, VGA :-) Nisam
navikao na bolje. A filmovi su DVD ripovi, do sada nisam ni pustao
720p ili 1080p.
[ boki @ 05.02.2011. 19:52 ] @
Vga je analogni
DVI i HDMI su digitalni.

Digitalni imaju bolju sliku od analognih (stabilnija, nema trebeprenja i bolje boje)
DVI ili HDMI - svejedno.
[ awaks @ 06.02.2011. 11:02 ] @
Ako imas dovoljno novca preporuka je DVI ali ako je bas skripac onda moze proci i VGA posto nisi neki gamer kao sto kazes a mislim da se u igrama primjeti razlika (ali ima i drugih faktora koji uticu naravno kao odaziv npr...)!