[ Igor V @ 03.02.2004. 12:53 ] @
Interesuje me da li neko ima iskustava sa USB TV karticama? Ja vec neko vreme koristim PCI Pinnacle TV karticu i sasvim sam zadovoljan. Sada bih uzeo eksternu karticu za lap top, pa me zanima kako se te kartice ponasaju pri capture-u? Takodje, da li pri koriscenju kartice vaznu ulogu igra da li je USB 1.1 ili 2.0. Vidim da na trzistu mogu da se nadju Prolink i Provideo USB kartice, pa ukoliko ih neko ima, svaki savet je dobrodosao.
[ Carnivore @ 03.02.2004. 19:30 ] @
USB TV-kartice funcionisu sasvim OK ako imas kablovsku TV. S obicnim antenama ne hvataju bas sve kanale, a i one koje hvataju prikazuju losije.

Cini mi se da su sve Tv-kartice USB 2.0.
Sto se tice prikljucivanja na laptop, on mora da ima USB 2.0 port, ili ti kartica nece raditi.

Protok kroz USB 2. port je oko 480Mb/s, dok je kod ver. 1.1 oko 40 puta manji.

Za capture je VEOMA bitno da ti je PC dovoljno jak i da ti je disk defragmentiran, mada je capture preko PCI kartica za sada bolji. Takoder je bitno i koji codec koristis kao i framerate.
[ Igor V @ 03.02.2004. 22:18 ] @
Hvala na informacijama. Jos jedna stvar me interesuje, da li sa USB karticama mogu da se koriste "3rd party applications" za view i capture (DScaler, VirtualDub...).?
[ Carnivore @ 04.02.2004. 19:09 ] @
Ne vjerujem da bi trebalo biti problema, mada je najbolje de pitas prodavca prije kupovine da to probas.