[ techtris @ 03.02.2004. 13:13 ] @
Pisite o vasim iskustvima sa besplatnim mailom
Dakle u pogledu nacina pristupa, kolicine spama, velicine mailbox-a, brzine pristizanja poruka na server/sa servera...itd

Ako nekome treba besplatan nalog sa POP3/SMTP/web pristupom pogledajte Yahoo! - italijanski, francuski i britanski koji za razliku od www.yahoo.com dozvoljavaju besplatan POP3/SMTP pristup. Mailbox je 6 MB, a da bi pop3/smtp radio mora da se prihvati opcija Yahoo! Delivers.

Lycos.co.uk takodje nije los ali su od skoro uveli kao besplatnu opciju samo HTTP sinhronizaciju (kao Hotmail), dok se POP3/SMTP placa.
[ NikolaVeber @ 03.02.2004. 13:36 ] @
Ja koristim www.operamail.com i mogu ti reci da sam prezadovoljan kolicinom spam-a, posto ga nema :)

Sto se tice ostalih parametara, pogledaj na sajtu posto stvarno ne znam. To mi je samo "jedan od" naloga. A na ptt pizdim sto se spama tice...
[ broker @ 03.02.2004. 16:03 ] @
Jedva cekam dana kada ce svi ozbiljniji provajderi blokirati svaki mail koji dolazi sa besplatnih provajdera.
[ techtris @ 03.02.2004. 17:09 ] @
To je malo radikalno resenje. U nekom svom iskustvu sa spamom utvrdio sam da su u pitanju uglavnom bile fiktivne i nepostojece adrese posiljalaca, ili cak najvise AmericaOnLine (@aol.com). Ja mislim da bi ozbiljnije filtriranje poruka na strani internet provajdera mnogo vise pomoglo. Jer, sta cemo sa ljudima koji uplate godisnju pretplatu na Yahoo! na primer, blokiranjim citavih domena oni bi mogli da imaju beskorisnu adresu (dobro, kod nas to nije problem, posto to retko ko uplacuje).

Smisao besplatnih e-mail naloga je bar za mene mogucnost da bez obzira na provajdera imam jednu sigurnu adresu sa koje mogu da saljem i na koju mogu da primim mail. A pored toga, za prijavljivanje na razlicite mailing liste nije pametno ostavljati primarni mail kod provajdera. Najbolja varijanta je vise mail adresa za razlicite namene. To resava dosta problema sa spamom.

PTT je odlican primer loseg reagovanja provajdera na SPAM.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 01.01.2005. u 18:47 GMT+1]
[ Miloje Sekulic @ 04.02.2004. 03:58 ] @
Citat:
broker:
blokirati svaki mail koji dolazi sa besplatnih provajdera.


Da li to znaci da ja po tebi ne bi mogao da koristim Yahoo?

Miloje
[ MaRaToNcI @ 04.02.2004. 13:13 ] @
www.gmx.de :)
[ broker @ 04.02.2004. 14:07 ] @
Da se ispravim, pod besplatnim servisima mislim na anonimne servise, psoto su takvi vecinom besplatni.

Nema nista protiv njih, slazem se da su nekimljudima veoma korisini, ali uglavnom sluze za koje kakav spam.

Po mojoj statistici, vise od 98% poruka sa hotmail.com, yahoo.com, mail.com, mail.ru i slicnih a je spam. Zbog tog spama obesmisljeno je koriscenje tih servisa. Spameri upravo najvise i spamuju generisuci rnd naloge na tim domenima jer znaju da ti domeni nisu filtrirani.

I sam drzim besplatan email servis, ali nije anoniman. Za svaki nalog koji je kod mene otvoren znam ko ga je otvorio. Plus na to ide apsolutna netolerancija prema spamovanju.

Anonimnost ce internetu doci glave.
[ NikolaVeber @ 04.02.2004. 14:22 ] @
Po meni, resenje za uvek dostupan e-mail je webmail povezan sa pop accountom. Nesto poput onoga sto ima ptt (za druge provajdere ne znam, mada mi se cini da jos neki to isto imaju), samo da mu se funkcionalnost podigne na neki prihvatljiviji nivo.
Ptt-ov webmail sada konkretno pati od pogresnog prikazivanja poruka (verovatno ga muci razlia encodinga), pogresnog prikazivanja poruka koje nisu plain text, prekratko vreme pamcenja login-a (kada se raspisem, moram da kopiram text, ponovo se ulogujem pa posaljem, a kada zaboravim ... :( ).
Nema sent folder, neke attachmente pogresno prikazuje... Ima mesta za popravke, a meni na mail upucen tehnickoj ili vec kojoj sluzbi, u kojem sam pomenuo neke od problema, nije cak ni negativno odgovoreno.
[ byTer @ 04.02.2004. 17:44 ] @
Citat:
MaRaToNcI:
www.gmx.de :)


Tacno. I engleska varijanta www.gmx.net
[ Ivan Milanovic @ 04.02.2004. 21:55 ] @
Engleska verzija nepostoji već duže vreme.
[ genesys @ 05.02.2004. 07:12 ] @
Citat:
techtris:
Pisite o vasim iskustvima sa besplatnim mailom
Dakle u pogledu nacina pristupa, kolicine spama, velicine mailbox-a, brzine pristizanja poruka na server/sa servera...itd


www.mailshell.com - dobijas jedan nalog tipa username.mailshell.com i otvaras email naloga koliko hoces :) Posle, kada pocnes da dobijas spam na neku od adresa, znas gde je "procurelo" i mozes da ugasis tu eamail adresu. Free forward na 1 adresu, pop3/smtp/imap se placa.
[ genesys @ 05.02.2004. 07:26 ] @
Citat:
NikolaVeber:
Po meni, resenje za uvek dostupan e-mail je webmail povezan sa pop accountom. Nesto poput onoga sto ima ptt (za druge provajdere ne znam, mada mi se cini da jos neki to isto imaju), samo da mu se funkcionalnost podigne na neki prihvatljiviji nivo.


Ne! Najbolje resenje je webmail povezan sa IMAP nalogom ! Recimo, www.myrealbox.com je jedan od retkih koji su to davali za dz. (mada i to ima svoje zasto). Ja to imam kod svog provajdera i nema premca. IMAP sa svojim "folderima" se cakano nadovezuje na webmail, tj. mozes da organizujes svoju postu a da uvek, sa bilo kog mesta imas pristup svemu.

PTTov webmail je, otprilike, nula, ili infitenzimalno mali broj . Em sto ne dopustaju pristup sa drugih IP adresa (ko je rek'o "proxy" ), em sto su, pored stvarno dobrih webmail servera, odabrali _ono_ sto koriste. EUnet je malo bolji od njih, njihov webmail je suvise saren za moj ukus, ali je vrlo funkcionalan. Vidi se da su, da bi ga koristili, budzili nesto oko IMAPa i POP3...

Citat:

Ptt-ov webmail sada konkretno pati od pogresnog prikazivanja poruka ...


Trebao si da navedes sta radi, bilo bi lakse :-D
[ genesys @ 05.02.2004. 07:33 ] @
Citat:
broker:

Da se ispravim, pod besplatnim servisima mislim na anonimne servise, psoto su takvi vecinom besplatni.
...
Po mojoj statistici, vise od 98% poruka sa hotmail.com, yahoo.com, mail.com, mail.ru i slicnih a je spam.


Ajde molim te objasni mi 2 stvari :

1) sta podrazumevas pod "anoniman servis" i sta pod "besplatan servis" ?
2) da li ta tvoja statistika uzima u obzir samo ono sto nadje u From: polju ili parsiras zaglavlje poruke pa vidis da je stigla preko ovih servisa koje si naveo?

Citat:

I sam drzim besplatan email servis, ali nije anoniman. Za svaki nalog koji je kod mene otvoren znam ko ga je otvorio. Plus na to ide apsolutna netolerancija prema spamovanju.


To znachi da ih proveravas telefonom/snail mail/kopija LK ili sta ?
[ nemesis @ 05.02.2004. 08:15 ] @
po meni je najbolji @bauk.net :)
inboxi su od 50 do 500Mb :).. pop3 tip naloga
trik je u tome shto nije tako lako dobiti nalog :)
[ Buum @ 05.02.2004. 09:26 ] @
Moja preporuka je www.softhome.net

Feature ....................................... Personal
POP............................................. ×
SMTP .......................................... ×
Web Mail ..................................... ×
No Ads from our Sponsors ............... -
Storage Size ................................ 6MB
Messages .................................... 150
Transfer ...................................... 10MB/month
Commercial Use ............................. ×
Recipients Per Message .................. 10
Old Messages Don't Expire ............... -
POP Frequency .............................. 1×/10 minutes
Price ........................................... free
[ srki @ 05.02.2004. 10:28 ] @
A kakav je po pitanju spama? Da li mozda prodaju email adrese? Koliko spama dobijas?
[ Buum @ 05.02.2004. 17:58 ] @
Prilično sam siguran da ne prodaju e-mail adrese.

Do skora su imali varijantu da u toku jedne nedelje primiš oko 5 reklamnih poruka od njihovih sponzora, a od nedavno su uveli reklamne banere na sajtu tako da nema više tih propagandnih e-malova.

Znači nije 100% SPAM free kao na Yahoo mailu, ali nije ni neko junk mail divljanje kao na Hotmailu već kontrolisano reklamiranje. Još jednom ponavljam - čini mi se da nema više reklamnih e-mailova od kad su uveli banere.
[ Nemanja @ 05.02.2004. 20:32 ] @
eng.mail.ru
samo je tesko za nove korisnike da se registruju.

Pozdrav
[ turncoat @ 05.02.2004. 21:52 ] @
Citat:
Buum:
Moja preporuka je www.softhome.net


Bio sam jako odusevljen servisom dok nisam skapirao da se poruke brisu posle odredjenog vremena. Zbog ovoga sam razmisljao i da ga napustim...


[ Buum @ 06.02.2004. 18:17 ] @
Da, to je svakako jedan od nedostataka ovog besplatnog mail servisa.

Doduše, meni to ne smeta toliko pošto poruke uglavno skidam mail klijentom i čuvam na hard disku.
[ turncoat @ 06.02.2004. 20:06 ] @
Pa prednost web-mail servisa je to sto porukama mozes pristupiti sa bilo kog racunara...

Elem, probajte www.mail15.com
Ima web-mail, pop-imap, 15Mb prostora... Jedino sto je interface ruzan, ali to se da srediti pomocu sajtova tipa www.mail2web.com
[ techtris @ 06.02.2004. 20:28 ] @
Italijanska verzija Lycos-a i dalje dozvoljava pop3/smtp... 15 MB mailbox.

Probao sam GMX, poruke odlaze i stizu veoma brzo, zeznuta registracija za one koji ne znaju nemacki, mada moze da se ukuca sve na svoje mesto uz malo truda

Na francuskom Yahoo!-u primam obavestenja sa ovog foruma, takodje veoma brz server sto je standardno za sve Yahoo! mail servere, 6 MB mailbox.
Na italijanskom Yahoo!-u nekoliko dana dolaze velike kolicine spama, a onda i po mesec dana nema nikakvih problema. Izgleda da se potrude da naknadno zatvore rupe koje naprave kod filtriranja. Ipak, kolicina spama je podnosljivija nego kod PTT-a, na primer.

Moram da primetim da mi HTTP sinhronizacija na Lycos.co.uk jako lose radi u Outlook Expressu. Vrlo cesto prijavljuje greske, ili nemogucnost konektovanja na server. Radi mnogo gore nego Hotmail.
[ techtris @ 06.02.2004. 22:53 ] @
Mail15
Katastrofalno sporo pristizanje poruka na server. Do kucanja ovog posta jos uvek nisam dobio ni jedan od tri test mail-a koje sam slao na tu adresu (proslo je vise od dva sata), cak je i mail.ru bio brzi. Ili ovi ljudi imaju veoma stroge kriterijume za filtriranje ili ovde dolazna posta kao pojam ne postoji.

Sto se tice slanja poruka ide prilicno brzo. Yahoo! Italia i Beotel gotovo trenutno dobijaju mail sa Mail15.
[ simicicdusan @ 07.02.2004. 19:00 ] @
Pogledajte www.fusemail.net mislim da je OK.
[ techtris @ 13.04.2004. 12:13 ] @
Evo jos iskustava od autora teme.

Yahoo! je u poslednje vreme postao veoma nepouzdan. Bukvalno sve popularnije evropske Yahoo! ekspoziture (francuski, italijanski, britanski, nemacki i francuski) pocele su da brljaju sa pop3/smtp pristupom.

Neke poruke, posebno one sa prilozima stizu na zeljenu adresu sa velikim zakasnjenjem - nekad i vise od 24h, dok se neke jednostavno izgube u transportu. Ovo se desava kada se mail salje preko mail klijenta, a nisam probao sta se desava kada se koristi webmail.

Sto se tice prijema poruka, veoma je tesko ili nemoguce primiti mail koji je veci od 600 kb preko mail klijenta, probao sam sa TheBat i Outlook Expressom.

Na zalost, izgleda da je i Yahoo poceo da primenjuje princip "koliko para toliko muzike". Steta, jer su njihovi besplatni nalozi bili medju najpouzdanijima.
[ -=k3rn3l=- @ 13.04.2004. 19:58 ] @
cudi me da niko nije pomenuo spymac mail je tipa [email protected] ima 1GB prostora POP3(mail.spymac.com)SMTP(mail.spymac.com). sto se tice spama nema ga bar meni za sada i daje 100 MB hostinga ne znam tacno sta podrzava ali sam siguran za php. Pa idite na www.spymac.com
[ euripyd @ 21.04.2004. 21:45 ] @
a jeste li videli googlov novi mail. nude 1000MB - 1G prostora + za dzabe pop3
www.gmail.com
[ crews_adder @ 23.06.2004. 00:09 ] @
Slazem se, najbolji je GMX.net, a koristim ga vise od cetiri godine. Nije los ni www.web.de ili www.freemail.de, koji ima ogroman broj UMS usluga 4FREE.
[ crews_adder @ 29.07.2004. 21:32 ] @
http://www.elitesecurity.org/poruka/400093
[ Buckyball @ 30.07.2004. 14:00 ] @
Otkud vam to da Gmail ima pop3? Koliko ja shvatam to im je na "to do" listi. Inace korisnik sam od nedavno tog servisa, i zaista sam prezadovoljan, interfejs je sjajan.
Proverite i www.bluebottle.com . Ranije nisam bio previse zadovoljan ovim servisom, zbog nemogucnosti da se siskljuci opcija za verifikaciju, sto je bilo zaista iritirajuce. Pre neki dan su ti promenili, i sada koristim njihovu adresu kao glavnu! Imaju pop3/smtp 250 MB, sjajan interfejs itd.
[ Slym @ 01.01.2005. 17:25 ] @
Zna tko neki besplatni POP mail bez addova?
[ crews_adder @ 02.01.2005. 16:52 ] @
GMail?
Hush.com?
[ cevirmen @ 25.02.2005. 01:18 ] @
Probaj www.gawab.com . 15 mb sa pop/smtp pristupom. 1001 mb na obicnom nalogu. Moguca zamena vrste naloga.
[ Sardon @ 25.02.2005. 11:15 ] @
Citat:
Otkud vam to da Gmail ima pop3?


Gmail ima pop3. Imaš i detaljna uputstva pošto je dat sa security protokolom.
[ crews_adder @ 01.03.2005. 21:39 ] @
Od nedavno ovakvu vrstu usluge (ali i jos stosta) nudi Web.de i to BESPLATNO, pa kome treba...
I jos da dodam da su POP3 i SMTP naravno podrzani, a postoji i antivirusna i antispam zastita, itd., takodje SVE za DZ!
[ Pali zari @ 08.03.2005. 11:51 ] @
Ljudi gmail.google.com 1000mb free , spam free i sve ostalo. mislim sta reci
[ miki80 @ 20.03.2005. 15:57 ] @
Evo da vam dodam jedan super mail takodje 1 GB cak sta vise mislim da nema za razliku od GMail-a limit da ne mogu da se salju fajlovi veci od 10 MB jer cemu onda 1GB??
Rec je o www.walla.com jedan izraelsi ISP i radi super i brz je jedina mana nema jos uvek pristup POP3/IMAP samo web based za sada...
A sto se tice spama nisam dobio nista sa strane a imam ga vise meseci...
Interfejs prost i jednostavan za upotrebu bez ikakvog dodavanja nepotrebnih stvari...
[ Buckyball @ 21.03.2005. 19:50 ] @
Citat:
Gmail ima pop3. Imaš i detaljna uputstva pošto je dat sa security protokolom.



Da, ali pogledaj kada sam napisao poruku :)


walla.com po meni nije narociti izbor. Interesantno da su u pocetku imali pop3/smtp ali su ga kasnije ukinuli. Zaista ne vidim nikakvu prednost u koriscenju tog servisa.

Tema se zove "Najbolji besplatni email nalozi". Ali meni nije jasno po kojim to kriterijumima. Po meni je najbolji email nalog onaj sa najmanjim downtime-om, ujedno onaj na koji mozete da se oslonite 99,99% vremena. Ne tako davno najbolji mail nalozi su bili oni sa pop3/smtp (jer su bili retkost), zato je vladalo ogromno interesovanje za myrealbox i hotpop, jer su oni bili jedni od retkih provajdera koji su pruzali pomenute usluge. Danas se myrealbox.com i hotpop.com ne mogu porediti sa najmanje stotinak mail provajdera. Dakle, kriterijumi se stalno menjaju.

Moja lista bi bila sledeca:

Yahoo.com - Ne daju pop3, pa sta?

Gmail.com - Daju pop3, ali su jos u fazi beta testiranja, cesto se desava da ne mogu da pristupim svom nalogu. Dakle, ne pruzaju 100%-nu sigurnost korisniku.

Jos nekoliko sugestija:

blubottle.com - 250 MB, pop3/imap/smtp ali u zadnje vreme imaju puno tehnickih poteskoca.

lionrampant.co.uk - 100 MB pop3/ima/smtp, koristim ga oko mesec dana i nemam nikakvih zamerki.

fastmail.fm - Imaju Imap, nemaju smtp, sto i nije neki problem, jednostavno iskoristite smtp svog provajdera. Strasno brz i pouzdan servis.

promptpost.com - Za njih vazi sve isto kao i za lionrampant.
[ IgLo @ 21.03.2005. 23:42 ] @
Citat:
Buckyball
Gmail.com - Daju pop3, ali su jos u fazi beta testiranja, cesto se desava da ne mogu da pristupim svom nalogu. Dakle, ne pruzaju 100%-nu sigurnost korisniku.

Jel google-u pistupas iz Mail klijenta ili preko web-a? Ja ga koristim redovno od kada su uveli pop3/smtp, postu proveravam 5-10 puta dnevno, i nikada mi se nije desilo da je nedostupan. Usput, od 1. aprila bi trebao da izadje iz beta faze (godinu dana od kada je krenuo da radi).
[ Buckyball @ 22.03.2005. 13:22 ] @
Koristim web interface, i jednom u dva-tri dana se desi da ne mogu da pristupim nalogu. Doduse, to i nije neki velik problem, u narednih pola sata uvek sve proradi, a koliko mogu da primetim takve neprijatnosti su sve redje u poslednje vreme.

Mada mi se desilo pre par dana da mi poruke stignu sa ogromnim zakasnjenjem. To mi smeta puno vise. Nadam se da ce srediti to uskoro.
[ bachi @ 17.03.2016. 17:47 ] @
Ko se preziva Vučićević, može kod mene besplatno da otvori [email protected]. Email hostuje Google, tako da je sve kao kod GMaila.

Više na adresi http://www.vucicevic.iz.rs :D
[ calexx @ 17.03.2016. 18:38 ] @
E malera. ;)
[ goropad @ 17.03.2016. 18:54 ] @
kakav je ovaj mail.com - jel moze da parira gmailu, nekako mi dosadio gmail, jeste da ima sve i svasta kad se otvori nalog na google, nemam pojma. u principu me nervira kad jedna firma hoce da okupi sve moguce aplikacije i da radi hiljadu poslova, i onda sve odradi po pola nista ne pase kako treba. dobro, svako ima izbor, ali bez obzira, kad kazem mail hocu bas mail i samo mail a ne i google disk, kalendar, youtube i ne znam vise sta. cak mi je i google chrome dosadio, no dobro.

Mislim da je glupa politika - ono otvoris nalog i jedna firma ti daje sve i naravno svi podaci idu njima. a chrome i ne moze da se koristi kako treba dok se ne prijavis... no nije to tema. pitam kakav je taj mail.com - vredi li nesto? nekako mi je originalno, kad hoces mail odes na mail.com
[ bachi @ 17.03.2016. 19:26 ] @
Nema pop3/imap i valja reklame u besplatnoj varijanti i dalje nema šta da se priča.
[ bachi @ 17.03.2016. 20:13 ] @
Citat:
calexx:
E malera. ;)

Preudaj se. :D
[ bachi @ 18.03.2016. 12:20 ] @
https://pawnmail.com/ daje besplatne emailove za vaš domen. Limit je 2GB po sandučetu. Sad testiram i radi lepo.

Ima webmail, kao i pop3/imap/smtp.


Interfejs za administraciju je ono mega osnovni, možeš samo da napraviš novi nalog i menjaš pass.