[ Count Zero @ 10.01.2011. 17:19 ] @
Citat:
Banke, ali i telefonski operateri koji od klijenata ne mogu da naplate potraživanja na ime mesečnih rata za kredite ili telefonske račune, često svoj dug po diskontnim cenama prodaju agencijama za naplatu dugovanja. Tako neredovne platiše umesto bankara sada zovu operateri tih firmi, koji često ne baš biranim metodama pokušavaju da naplate dugovanja.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...banka-proda-kredit-uterivacima

Čitam komentare i nije mi jasno...
Mislim, kapiram da postoje neke nedoumice da li je ovakva "prodaja" dugova 100% legalna, koje "metode" koriste "reketaši" i sl, ali mi je neverovatno koliko su ljudi ogorčeni što dugove treba da ... vrate!
Izgleda da je varijanta sa sudom nekako najprivlačnija, jer sudovi zna se kako rade u nas, pa sad ovo "smaranje" nije baš dobrodošlo :\

Evo npr. jedan poznanik - rešio čovek da ne plaća račune za mobilni. I isključili mu, pa ga operater juri za naplatu. Par hiljada je u pitanju. Zovu ga, a on ostavio kevin telefon, pa ženu cimaju svaki čas. A on u fazonu qratz ću im platimTM
A potrošio minute regularno.
I tako... :\
[ Wi-Fi @ 10.01.2011. 17:32 ] @
Nista cudno, decenijama su tako ziveli pa navikli... Bilo bi cudno da nisu ogorceni sto moraju da plate/vrate
[ Horvat @ 10.01.2011. 19:06 ] @
Citat:
koje "metode" koriste "reketaši"

je l ima neko detalje vezane za ovo? bas me zanima koje to metode koriste A DA SU LEGALNE (znaci nema lomljenje kostiju, obijanje brava i iznosenje televizora i slicno)
[ Count Zero @ 10.01.2011. 19:15 ] @
Koliko kontam, za sada je reč o metodama "uznemiravanja". Zovu te telefonom kući, šalju opomene, zivkaju na posao i tako.
[ Horvat @ 10.01.2011. 19:18 ] @
a da ih prijavis za uznemiravanje (to zivkanje) ili jednostavno blokiras njihov broj (verovatno nece kupovati svaki put drugu karticu)?
i koliko ih izadje tel. racun, a koliko "kajmaka" podignu naplatom duga?

p.s. da ne bude zabune, ne podrzavam neplacanje legalnih racuna (bilo da je redovna rata za kredit ili redovan, ne nabudzen, racun za telefon)
[ Darko Nedeljković @ 10.01.2011. 19:46 ] @
Ono sto me posebno nervira, to je sto mnogi tarifiraju/fakturisu to obavestavanje. Nisam siguran koliko je to legalno. Recimo gledam danas na sajtu jedne banke, svaka opomena=300din, a postoje predopomena, prva opomena, druga opomena, treca opomena, opomena pred utuzenje + opomene za zirante = lepa parica samo od opominjanja :)
Mene su jednom zvali tako za neki racun sa kojim nisam saglasan i rekli mi da mi se racun uvecava za cenu te opomene i da ce me zvati ponovo i ponovo sabirati, ali sam im ja nasao adresu i poslao dopis da nisam saglasan sa koriscenjem usluge opominjanja, niti sa placanjem usluge vec obavljenog opominjanja koje je obavljeno protivno mojoj volji, za sta po zakonu o zastiti potrosaca imam pravo da ne platim, a da za osnovni dug trazim da naplatu realizuju sudskim putem bez ikakvih opomena. Nisu vise zvali da traze pare ni za racun ni za opomenu. Desilo se jos jednom da sam imao prigovor na uslugu doplatne karte parking servisa, pa su oni negativno odgovorili i na cenu dodali i cenu opomene, pa sam isto pisao prigovor zbog fakturisanja opomene i isto nisu vise trazili pare ni za doplatnu kartu, ni za opomenu. Znaci, licni savet je ako dobijete neku opomenu koja se naplacuje da obavezno napisete prigovor u roku od 8 dana gde cete se izjasniti da niste saglasni sa koriscenjem usluge opominjanja, u suprotnom, ako se niste izjasnili u zakonskom roku neko to posle moze da tumaci da ste saglasni da koristite i placate opominjanje.
[ a1200 @ 10.01.2011. 19:47 ] @
Citat:
Banke, ali i telefonski operateri koji od klijenata ne mogu da naplate potraživanja na ime mesečnih rata za kredite ili telefonske račune, često svoj dug po diskontnim cenama prodaju agencijama za naplatu dugovanja. Tako neredovne platiše umesto bankara sada zovu operateri tih firmi, koji često ne baš biranim metodama pokušavaju da naplate dugovanja.

U NBS kažu da banka ima pravo da proda dug, ali da uslovi moraju ostati isti
- Niko me nikad nije obavestio o prodaji duga. Imala sam 11.000 dinara duga po minusu na tekućem računu. Na računu koji mi je stigao od meni nepoznate firme pored tog duga imam još obavezu od oko tri hiljade za zateznu kamatu i oko pet hiljada za administrativne troškove. Ukupno oko 19.000 dinara. Skoro svakodnevno me zovu iz te firme i ubeđuju da platim, preteći mi da mi je dnevna kamata 15.000 dinara i da sam dužna 215.000 dinara. Moram priznati da i ja njima ne odgovaram biranim rečima. Otišla sam u banku i oni su mi rekli da sada njima nisam ništa dužna - objašnjava za “Blic” Beograđanka Mira.

...
- Banka može u skladu sa odlukom o upravljanju rizicima banke zbog neizvršavanja obaveza dužnika prema banci potraživanje od tog dužnika pod uslovom da je dospelo i da je banka pokušala da ga naplati - ustupiti pravnom licu u Srbiji saglasno Zakonu o obligacionim odnosima. Kupac duga uslove ugovora ne može menjati ukoliko bi takva izmena dovela klijenta u nepovoljniju poziciju u odnosu na uslove koje je predvidela banka u ugovoru - kažu za “Blic” u NBS.

U skladu sa odredbama Zakona o bankama, banke podatke o klijentu koji se smatraju bankarskom tajnom mogu saopštiti trećim licima samo uz pismeno odobrenje tog klijenta.


Ceo tekst:
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...banka-proda-kredit-uterivacima

Nesto ne videh da im je ova zena dala odobrenje da njene podatke daju trecoj firmi... koja se pozivala, na blago receno, "promenjene uslove" kamatiranja , kao "podsticaj" za ubedjivanje...
[ mmix @ 10.01.2011. 19:51 ] @
Pa zvace tvog sefa ako ne mogu tebe, pa ako ni to ne urodi plodom zvace po familiji. U principu sto si vise duzan to im je veca provizija i veci deo koji mogu da potrose smarajuci te (nije samo telefonski racun, morasju da plate i zaposlenog koji smara). A kad potrose tu lovu onda te teraju na sud pa onda naplate i troskove sudskog postupka i zatezne kamate, itd, itd. I to ce sve da potraje ovako dok ne uvedu privatni sektor u sudska izvrsenja, onda ce da krene karambol sa plenidbom, jal dobrovoljnom jal prisilnom.
[ mmix @ 10.01.2011. 20:08 ] @
Odbrana od ovoga je samo hladna glava i snimanje svih razgovora (kako znate i umete), pa ako ti kaze da moras da platis zateznu kamatu od 100% dnevno onda advokata pod ruku i pravac murija i podnosenje krivicne prijave za reketiranje, nije zgoreg ni podici prasinu u medijima kao sto ova zena pokusava (mada je to njena rec protiv njihove a ona je duzna, zato treba imati snimak). Kamata na kamatu isto nije legalna kod nas po ZOO. Administrativna taksa za obradu duga je takodje nesto sto mozete da osporite osim ako nije predvidjena inicijalnim ugovorom. Ali racunajte da dug nece nestati, u najboljem slucaju tu je dug i tu je leglana zatezna kamata, od toga nema bezanja.
[ milance_kg @ 10.01.2011. 20:14 ] @
Nego kad ce Tijanic ovo da pokrene... 'oce onaj :)
Kako vise da pokazuje gole voditeljke na svom mob. telefonu drustvu, ne skidaju se sojke gole dzabe :)
[ jnk @ 10.01.2011. 23:32 ] @
EOS MATRIX d.o.o. Beograd

prihod za 2009-u 152.827.000 rsd, dobit 28 064 000 rsd.
broj zaposlenih 95

Isplati se biti uterivač dugova, doduše ovi očito rade i outsourcing za strane firme tj. zivkaju ljude u inostranstvu odavde.
[ mmix @ 11.01.2011. 09:01 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ci-dugova-ne-smeju-da-ucenjuju

[ Horvat @ 11.01.2011. 18:57 ] @
Citat:

...
Agencije za naplatu dugovanja po diskotnoj ceni od banke otkupe dug i onda pokušavaju da ga naplate, prvo dogovorom a onda tužbom.

U agenciji "EOS matriks" kažu da se njihovi operateri ponašaju korektno, da ne prete, ne uznemiravaju i ne ucenjuju.

Radi se u dve smene po šest sati, a o sebi ne razmišljaju kao o uterivačima dugova.
...
Kupac duga uslove ugovora ne može menjati ukoliko bi takva izmena dovela klijenta u nepovoljniju poziciju u odnosu na uslove koje je predvidela banka u ugovoru.

U "EOS-u" navode da uslovi otpale ostaju i da se kamate ne menja.
...
izvor


i koliku marzu ovi onda imaju ako bi sve po zakonu naplacivali - platili radnike da u dve smene zivkaju (i sta vec), platili racun za telefon i jos da imaju zaradu...

mada,ako je ovo tacno
Citat:
To znači, ako su pozajmile 5.000 evra, banke nekad dug prodaju i za manje od 500 evra

onda se i isplati
pod uslovom, da uspes naplatiti dug (a kako naplatiti od osobe koja nema...)
[ mmix @ 11.01.2011. 19:30 ] @
Pa oni se uvek ugrade toliko da su dobri nekih 20%-ak posto u totalu kad odbiju i sve dugove koje su kupili a nisu naplatili. U zavisnosti od toga koliko prosecno uspeju da naplate zavisi i koliko % ce ponuditi klijentima za dug. Samim tim sto je <10% govori ti koliko uspeju da naplate :)
[ fozzybear @ 18.01.2011. 00:23 ] @
Secate se moje teme sa vip-om?
Ako ne,evo link http://www.elitemadzone.org/t4...anje-racuna-za-mobilni-telefon

Ja sam odlucio da ne placam vise racun (imao sam mu*a da ne placam) i desilo se sledece:

1.Stizao mi je racun za naredna 3 meseca
2.Imao sam poziv pre 15 dana sa 0601234 na fixni, nisam odgovorio
3.Pre 5 dana sam primio poziv sa nekog klasicnog 011 broja,i rekli su mi da platim do kraja nedelje dug ili raskidaju ugovor

Sledece je pretpostavljam to da ce me smarati neka privatna firma "reketasa" da vratim dug
Pricacu vam kako to funkcionise
[ Isak666 @ 18.01.2011. 00:28 ] @
^^
Jesi ti onaj sto se bunio kako su ti dozvolili da potpises ugovor kad nisi zaposlen i sto ces da krades, samo da ne ides u zatvor?
[ milance_kg @ 18.01.2011. 00:34 ] @
^^

Hahaha, ovo vece sve bolje od boljeg :)

Ipak da batalim zabavu, treba spavati...
[ fozzybear @ 18.01.2011. 02:25 ] @
Jesam Isak,ali to za kradju sam se naravno zezao.
Ali to da su mi dali da potpisujem tako visok ugovor a nezaposlen sam je stvarno bilo glupo od njih.
Samo se njima odbilo o glavu :-D
[ 3way @ 18.01.2011. 06:21 ] @
Citat:
fozzybear: Samo se njima odbilo o glavu :-D


Uvek sam se pitao kako velike kompanije opstaju, a ponasaju se tako amaterski...
[ Isak666 @ 18.01.2011. 07:03 ] @
Jos ja idiot na temi oko Civ ti dajem predlog da ides negde da volontiras, a ti ni ono sto dobijes neces da platis, kamo li da ti das nesto za dz :D

[ bachi @ 18.01.2011. 07:54 ] @
Isak666 napisa:
> Jesi ti onaj sto se bunio kako su ti dozvolili da potpises ugovor kad
> nisi zaposlen i sto ces da krades, samo da ne ides u zatvor?

Ahahahha, jeste. :))))) Ma, ako se nikakva imovina ne vodi na
njega, baš ništa mu ne mogu. :)
[ Count Zero @ 18.01.2011. 08:06 ] @
Mogu da mu konfiskuju sve property-je iz Civilizacije.
[ Horvat @ 18.01.2011. 11:07 ] @
nisi placao a i dalje si koristio?
ti si "faca"
[ fozzybear @ 18.01.2011. 13:02 ] @
Citat:
Isak666: Jos ja idiot na temi oko Civ ti dajem predlog da ides negde da volontiras, a ti ni ono sto dobijes neces da platis, kamo li da ti das nesto za dz :D


Ja sam vec volontirao u jednoj nevladinoj organizaciji.Oko 6 meseci prosle godine.
Ja sam jako posten i nikada nikome nisam dugovao.Niti cu.Ja u stvari nikada nikome nista ne dugujem jer nista ne uzimam NA VERESIJU.Trosim samo ono sto imam.
Samo ovo je bezobrazna kompanija koja nas sve kolektivno dere i za*ebava.Zar VIP porediti sa obicnim ljudima kojima jako znaci novac koji im neko duguje.
Pa zasto da je barem ja,kada vec niko drugi nece nego svi samo kukaju kako su im uradili ovo-ono-ovo opet,cisto za svoj gust malo ne "oderem"
[ Isak666 @ 18.01.2011. 13:13 ] @
Evo, suze mi potekle
[ 3way @ 18.01.2011. 13:15 ] @
Cujem da VIP trazi volontere...
[ Horvat @ 18.01.2011. 14:05 ] @
a zasto si ti uopste i pristao na taj ugovor?
posto sto posto znam da ti oni kazu da ces placati vise, nisi potpisao ugovor, pa su ti tek onda rekli "mesecno placas 2000din"
i znam da ne mozes da izbacis tih 1gb protoka,sto i najvise povecava cenu ugovora

i zasto si nakon toga ipak potpisao ugovor,zarad tog "besplatnog" telefona? (i da,dugujes vip-u)

mnoge ljude su razna (i mts i telenor...) telekomunikacijska preduzeca "zavrnula" (ne mogu adekvatnu rec sad da nadjem), i naracunala im na racun ono sto NISU potrosili (imas slucajeva iznesenih i na ovom forumu)
e ONI treba da se bore protiv istih
a ti, ako si svesno znao da ce ti mesecna pretplata biti 2000 dinara, kakve ti ovde veze imas?
[ ventura @ 18.01.2011. 19:02 ] @
Citat:
fozzybear
Ja sam jako posten i nikada nikome nisam dugovao.Niti cu.Ja u stvari nikada nikome nista ne dugujem jer nista ne uzimam NA VERESIJU.Trosim samo ono sto imam.

Sudeći po tvojim postovima ovde, ti imaš onako poprilično iskrivljen stav šta znači biti pošten. Ne možeš da duguješ novac nekome, pri tome javno kažeš da si ih zaj*bao i nećeš da platiš, a onda da kažeš "ja sam pošten, a to što sam zaj*bao X osobu/firmu to nema veze, to se ne računa".
[ pisac @ 18.01.2011. 21:49 ] @
Šta znači biti pošten? Ja sam jednom prilikom (davno je to bilo) koristio postpejd 065 i 063 u romingu. Od 063 sam dobio uredan račun sa obrazloženim stavkama, a od 065 sam dobio nešto iz čega se ne može videti odakle su oni nakarikali te silne cifre. Onda sam uputio pismo/žalbu MT:S-u (i to sam lično odneo u kancelariju) u kome sam tražio da mi obrazlože te nakarikane troškove. Nisam hteo da platim taj račun dok ne dobijem obrazloženje.

Šta se dalje dešava: Obrazloženje mi ne stiže nekoliko meseci. Broj mi je privremeno isključen zbog neplaćanja računa. Nakon nekih promena u cenovniku i eventualno načinu tarifiranja roaminga (ne sećam se) koje su nastupile nakon nekoliko meseci, stiže mi i obrazloženje računa od pre nekoliko meseci u kome se kao važeći (za taj račun) navode novi uslovi tarifiranja koji su u stvari nastupili nekoliko meseci nakon moje žalbe za taj račun. I naravno veći deo mojih primedbi naizgled obrazložen (tim novim načinom i cenovnikom). Nisu mogli doduše sve da obrazlože ali svejedno, mislili su valjda da je i ovo dosta

I ja naravno nisam posle ni pomislio da utrošim još neki komadić svoga vremena na prepucavanje sa budalama. Jednostavno nisam platio račun, niti su oni ikada (posle početne opomene) tražili to da uradim. Mada sam imao mnogo dobar broj na 065, ali ga imam i na 063 pa me boli uvce

I sad, ko je tu pošten a ko nepošten?
[ bachi @ 18.01.2011. 22:01 ] @
@pisac

Porediš, brate, babe i žabe...
[ pisac @ 18.01.2011. 22:16 ] @
Možda tako zvuči, ali VIP su lopovi isto kao i MTS. A ne bih ni Telenor mnogo štedeo.

Poznato nam je ono poskupljenje i promena načina tarifiranja bez ikakvog obaveštenja korisnika (sem u nekim novinama u dnu neke strane, sročeno uz informaciju o novim promocijama), a stalno šalju SMS-ove sa nekim pogodnostima i promocijama i reklamama. Očigledno je da pokušavaju što više para da izmuzu od korisnika uz namerno dovođenje u zabludu tog istog korisnika.

Jel pošteno? Po zakonu - jeste (dovoljno je da poskupljenje objave u dnu neke strane u novinama). Da li je moralno pošteno? Pa nije naravno.

Ja se lično ne potresam nimalo za to što je neko namerno ojadio ni VIP ni MTS ni Telenor. Kako postupaju prema korisnicima, tako im treba i vratiti.
[ Count Zero @ 18.01.2011. 22:23 ] @
Pa, pisac, nije on neki Robin Hud, koji zakida na plaćanju da bi osvetio nepravdu načinjenu prema drugima.
Niti je on oštećen, prevaren i sl.
Jedino ako pod prevarom podrazumevaš to što je potpisao ugovor ne razmišljajući da li će moći da plati, jer kako kaže:
Citat:

Medjutim ne mogu ispostovati taj novi ugovor,jer mesecna pretplata je 2 000 din i to moram da placam narednih 2 godine a ja NEMAM novca.
Jednostavno nemam toliko para da platim za racun.Niko me nije terao da potpisujem ali ne kapiram zasto mi je dozvoljeno da potpisujem ugovor sa toliko velikim mesecnim racunom,kada nisam zaposlen.


Jednostavno, dečko je hteo da se malo zeza, ali ako može za đabe. I to je sve.
Nema naduvanih računa, reklamacija i sl.

A i zgodna je to racionalizacija.
"Zli Microsoft"
"Operateri-prevaranti"
"Tajkuni, mamu im, neću da platim.."
itd.


[ pisac @ 18.01.2011. 22:43 ] @
I gospoda su svesno ulazila u rizik, verujući da će naterati jadnička da im plaća mesečni harač tako što će da uzima od roditelja ili radi na crno i krade na sitno.

Od kad su oni došli ovde je uvedeno tarifiranje na minut i enormne cene "upostave veze", i kojekakve hipnotišuće promocije koje više uzimaju para nego što ih daju. More, baš sam se potresao za jadni VIP, evo sve mi suze idu .
[ fozzybear @ 18.01.2011. 23:39 ] @
Odlično pisac.
Ti jedini ovde ne glumataš časnu staramajku nego kažeš kako jeste.

Citat:
3way: Cujem da VIP trazi volontere...


Ohoho,ovde si pogodio tačno u tačkicu.
Ja sam razmišljao da VIP-u ako me bude teretio lepo kažem "Sračunajte koliko vam ukupno dugujem,pa ajde da odradim to kod vas u firmi.Radiću onoliko dana-sati koliko treba dok ne otplatim ukupan dug."
Nego njima TREBA KEŠ.Zato nas i deru sve.Hoće VIŠE I VIŠE a ja lično i personalno ima da ih naučim pameti.
Za sada su u minusu 140e (veleprodajna cena HTC-a),a kada i vi budete odlučili da budete muškarčine onda ćete i vi da odete,pljunete im u lice (u prevedenom značenju) i kažete NE PLAĆAM

Do tada kukajte ovde kako su vas odrali za ovo,odrali za ono,jao kuku, moram da prodam kuću i prodam bubreg da platim račun operateru itd.

[Ovu poruku je menjao fozzybear dana 19.01.2011. u 00:50 GMT+1]
[ Count Zero @ 18.01.2011. 23:50 ] @
Hehe, pa mnogo im je bolje da te časte još 140€, nego da te prime da "volontiraš". Mogu misliti kako bi ih ojadio sa tim svojim "volontiranjem".

Ma i ako, mamicu im kapitalističku! Osnovna prava po Ustavu su pravo na život i pravo na mobilni.

Ali ti kapitalisti... Sid Meier uze život, a ovi 'oće da uzmu mobilAni...
Šljam bre.
[ fozzybear @ 19.01.2011. 00:07 ] @
Ja definitivno moram da vama ispricam ponovo,ali skraticu verziju.

-Prvi ugovor potpisan oktobra 2008
-Tokom koriscenja ogromno razocarenje u vip
-Jula 2010 zelim da raskinem ugovor i DA PLATIM PREOSTALE 3 PRETPLATE
-Radnica u vip centru kaze NE MOZE i da dodjem u oktobru,kada cu TEK DA POSALJEM *MOLBU* (zasto bih molio) njihovoj direkciji za raskid,sto znaci jos 3 meseca,i ugovor bi bio raskinut sada,posle ne 2 godine,vec 2 i po godine
-Zovu me 3 puta na fixni u roku od mesec dana i nude HTC uz veoma psiholoski pristup i uz sjajnu sposobnost ubedjivanja (to valjda rade specijalizovani ljudi)
-Ja posustajem i uzimam (u fazonu kad vec ne mogu da ga raskinem aj da uzmem to sto nude)
-Jednog dana po...dim i uradim ovo sto sam uradio


Ja sam jako fin i kulturan decko,ali izgleda da su me zato tretirali kao ovna.Da sam bio malo strozi u vip centru,mozda bi na licu mesta dobio racun koliko treba da platim i raskid ugovora.Ali sta cu kada nisam znao da se snadjem u plemenu gde pobedjuje ne fizicki jaci,vec psihicki jaci prevarant
[ pisac @ 19.01.2011. 00:21 ] @
Upravo tako. VIP ima najgore te manipulativne i hipnotišuće trikove, i vrlo sam ubeđen da su za ovaj slučaj upravo oni sami krivi. I tako su i zaslužili. Jedino mi je žao što nije više takvih primera, i što ta sitna jednokratna šteta njima neće značiti ama baš ništa konkretno. Nastaviće naravno po starom, jer im to ulazi u planirani rizik takvog poslovanja, i na kraju im se nažalost isplati.
[ 3way @ 19.01.2011. 06:30 ] @
Citat:
fozzybear:
Ja sam razmišljao da VIP-u ako me bude teretio lepo kažem "Sračunajte koliko vam ukupno dugujem,pa ajde da odradim to kod vas u firmi.Radiću onoliko dana-sati koliko treba dok ne otplatim ukupan dug."


Ma jos bolje, odnesi im krompira i lubenica moze za te pare.

Citat:
fozzybear:
Nego njima TREBA KEŠ.


Ajde molim te? A sta si ti mislio?

Citat:
fozzybear:
...a kada i vi budete odlučili da budete muškarčine onda ćete i vi da odete,pljunete im u lice (u prevedenom značenju) i kažete NE PLAĆAM...


Onda cemo zvanicno postati - lopovi.
[ ventura @ 19.01.2011. 08:14 ] @
Citat:
fozzybear: Ja definitivno moram da vama ispricam ponovo,ali skraticu verziju.
...
Ja sam jako fin i kulturan decko,ali izgleda da su me zato tretirali kao ovna.Da sam bio malo strozi u vip centru,mozda bi na licu mesta dobio racun koliko treba da platim i raskid ugovora.Ali sta cu kada nisam znao da se snadjem u plemenu gde pobedjuje ne fizicki jaci,vec psihicki jaci prevarant

Potpuno te razumem. I ja kada uđem u radnju gde prodaju tehniku, i kad pogledam kako su sve poslagali robu, onako totalni psihološki pristup da je lepo skroz vidim, svi oni super laptopovi i plazme, ma totalna hipnoza. I prevaranti su sve to uradili iako znaju da ja nemam novca za to, i šta ću, jadan ja, morao sam noću da upadnem u radnju i da pokradem to što mi se sviđa.. Nisam ja lopov, ja sam samo izmanipulisan od strane tih prevaranata iz radnje!!!
[ bachi @ 19.01.2011. 08:27 ] @
fozzybear napisa:
> a kada i vi budete odlučili da budete muškarčine onda ćete i vi da
> odete,pljunete im u lice (u prevedenom značenju) i kažete NE PLAĆAM

Ti nisi muškarčina, nego si sisica koja živi na maminoj i
tatinoj sisi. Sisica koja nikada ništa nije radila u životu i nema
nikakav osećaj vrednosti, niti poznaje sistem vrednosti.

Lako je biti "muškarčina" (čitaj: sisica) kada te drugi hrani,
kada si nezaposlen i kada se nikakva imovina ne vodi na tebe. Mi koji
nismo sisice, nama mogu da stave administrativnu zabranu na primanja,
kao i da nam oduzmu deo imovine.
[ Isak666 @ 19.01.2011. 08:30 ] @
Pa kad si pi*kica, pa radis, Bachi.

Udjes, bre, u stan koji ti se svidi, izbacis te sise iz njega, odvalis kilo leba od Miskovica, skines patike nekom streberu - tako se to radi :D
[ 3way @ 19.01.2011. 08:42 ] @
I onda sednes i picis Civ do zore!
[ fozzybear @ 19.01.2011. 12:09 ] @
Citat:
bachifozzybear napisa:
Ti nisi muškarčina, nego si sisica koja živi na maminoj i
tatinoj sisi. Sisica koja nikada ništa nije radila u životu i nema
nikakav osećaj vrednosti, niti poznaje sistem vrednosti.


Radio sam godinu i po dana u jednoj prodavnici i jos neke poslove i vrlo dobro znam sta je rad tako da nemoj
da budes sisica koja prica ono sto ne zna.
Kao drugo radis u raspaloj firmi "VU dedinje" a to ti je kao da apsolutno nista ne radis pa s`toga pliiiizzz nemoj prosipati
m**a za bubrege.
[ 3way @ 19.01.2011. 12:12 ] @
Citat:
i vrlo dobro znam sta je rad tako da nemoj
da budes sisica koja prica ono sto ne zna.
Kao drugo radis u raspaloj firmi "VU dedinje" a to ti je kao da apsolutno nista ne radis


ODmah se vidi da znas :)
[ pisac @ 19.01.2011. 12:15 ] @
Citat:
ventura: Potpuno te razumem. I ja kada uđem u radnju gde prodaju tehniku, i kad pogledam kako su sve poslagali robu, onako totalni psihološki pristup da je lepo skroz vidim, svi oni super laptopovi i plazme, ma totalna hipnoza. I prevaranti su sve to uradili iako znaju da ja nemam novca za to, i šta ću, jadan ja, morao sam noću da upadnem u radnju i da pokradem to što mi se sviđa.. Nisam ja lopov, ja sam samo izmanipulisan od strane tih prevaranata iz radnje!!!


Hehe, Ventura, nisi ni svestan koliko si ubo u problematičnu žicu konzumerističkog društva. Nisi samo tako direktno izmanipulisan podsticanjem čežnje, nego ti je preko nasilnih medija (hint: filmovi) ujedno i usađena "ideja" kako možeš da rešiš svoje frustracije (tokom noći). A roditeljska kontrola i upliv nekih moralnih vrednosti ti je uvek bila slaba strana jer su ti roditelji bili zauzeti obezbeđivanjem materijalne "egzistencije" (u vidu tehnike i letovanja) pa su stalno bili zauzeti/odsutni.
[ Horvat @ 19.01.2011. 12:34 ] @
ne mozemo biti "konzumersko" (POTROSACKO,ljudi,POTROSACKO,ne konzumersko) drustvo sa prosecnim platama od 200-300 e
da bi bili potrosacko drustvo i plate bi morale biti potrosacke ;)
[ fozzybear @ 19.01.2011. 12:37 ] @
Citat:
Horvat: ne mozemo biti "konzumersko" (POTROSACKO,ljudi,POTROSACKO,ne konzumersko) drustvo sa prosecnim platama od 200-300 e
da bi bili potrosacko drustvo i plate bi morale biti potrosacke ;)


Za dostojanstven zivot ti treba 600e.
Za potrosacki nacin zivota ti treba 1 000e min.
Prosecna zarada u Srbiji, 230e
[ Horvat @ 19.01.2011. 12:38 ] @
i mogu i ja ko i ventura da blenem u tehniku u prodavnicama kad znam da ne mogu da si priustim, samo izadjem i nastavim dalje
ne vidim kako mene tu iko sili da ja kradem
kao npr tebe s jebenim telefonom
[ 3way @ 19.01.2011. 12:38 ] @
Ih. Pa ne razumes se ti u te zapadne mahinacije. To mora malo, po malo. Malo sanducici, malo slaganje televizora u radnji, malo ti nesto sipaju u mleko...
I pre nego sto se osvestis postanes potrosac i ubijes 12 ljudi zato sto nije bilo LCD-a koji si ti hteo...
[ fozzybear @ 19.01.2011. 14:07 ] @
Citat:
Horvat: i mogu i ja ko i ventura da blenem u tehniku u prodavnicama kad znam da ne mogu da si priustim, samo izadjem i nastavim dalje
ne vidim kako mene tu iko sili da ja kradem
kao npr tebe s jebenim telefonom


E pa mene su silili.Nabedjivali nabedjivali nabedjivali,zvali na fixni,nisu mi dali da im platim preostale pretplate i zavrsim sa njima....
[ 3way @ 19.01.2011. 14:11 ] @
A sta ako te sad budu nabedjivali i silili da platis racun i kamatu? Oces popustiti ili ces ostati srca junacka?
[ bachi @ 19.01.2011. 14:15 ] @
fozzybear napisa:
> Radio sam godinu i po dana u jednoj prodavnici i jos neke poslove i
> vrlo dobro znam sta je rad tako da nemoj da budes sisica koja prica
> ono sto ne zna.

Šteta što onda tvoj poslodavac nije ispao muškarčina i zavrnuo
te za platu... Onda bi drugačiju priču pričao. Koji si ti klasični
lešinar jbt...

> Kao drugo radis u raspaloj firmi "VU dedinje" a to ti je kao da
> apsolutno nista ne radis pa s`toga nemoj prosipati m**a za bubrege.

:) Ae paljba...

PS. http://www.elitemadzone.org/t4...anje-racuna-za-mobilni-telefon
jasno govori koliki si retard i ovim završavam diskusiju sa tobom.
[ Horvat @ 19.01.2011. 14:42 ] @
ne daju ti da placas racune? hahahahahah :D
vazi ;)

[ fozzybear @ 19.01.2011. 15:29 ] @
Citat:
bachifozzybear napisa:
> Radio sam godinu i po dana u jednoj prodavnici i jos neke poslove i
> vrlo dobro znam sta je rad tako da nemoj da budes sisica koja prica
> ono sto ne zna.

Šteta što onda tvoj poslodavac nije ispao muškarčina i zavrnuo
te za platu... Onda bi drugačiju priču pričao. Koji si ti klasični
lešinar jbt...

> Kao drugo radis u raspaloj firmi "VU dedinje" a to ti je kao da
> apsolutno nista ne radis pa s`toga nemoj prosipati m**a za bubrege.

:) Ae paljba...

PS. http://www.elitemadzone.org/t4...anje-racuna-za-mobilni-telefon
jasno govori koliki si retard i ovim završavam diskusiju sa tobom.


Idi i smrsaj malo.Onda ces manje da ..r.s.
[ Horvat @ 19.01.2011. 15:51 ] @
moderacija malo? :]
[ bachi @ 19.01.2011. 16:49 ] @
Horvat napisa:
> moderacija malo? :]

Što se mene tiče, ne mora, lenjivac je našao zgodno mesto u
gmail filteru pokraj MilanTarota. :)

O kako je lepo pratiti ES forum preko email liste. :)
[ fozzybear @ 19.01.2011. 17:41 ] @
Wow,kakav lik.Kaze mi da sam lenjivac a uopste ne zna nista o meni.
Mozda kada bi znao da ja cistim svoj ulaz zadnje 4 godine za 40e 3 puta mesecno mozda bi promenio misljenje.
Ali izgleda da je on sam toliko lenj i neradan,pa to projektuje na sve mlade ljude.
Lopovu kada nesto nestane,prvo sto on pomisli je da mu je to neko ukrao.
Tako lenj covek (bachi) za svakog koga ne zna da je vredan,kaze da je lenj,jer je on sam takav u dusi.
Slicno je i sa zenama koje za svaku mladu devojku kazu da je ku.va jer se sminka,a u stvari frustrirane su jer su same d.o.e ali
sebi nisu dozvolile da puste kocnice kao te neke mlade devojke,ili su bile takve pa su se promenile kad su omatorile.

P.S. bachi,znam da ces ti ovo i te kako da proveravas i na standardnom elitesecurity sajtu,tako da GROW UP i vodi
diskusiju kao pravi covek a ne kao ........
[ fozzybear @ 19.01.2011. 17:45 ] @
Citat:
Horvat: ne daju ti da placas racune? hahahahahah :D
vazi ;)


Ajde da ti ponovim posto sporije shvatas nego obicni ljudi.
Nisu mi dali da platim zadnja 3 racuna unapred i raskinem ugovor.
[ milance_kg @ 19.01.2011. 17:47 ] @
@fozzybear

Ja razumem da si ti mlad, nezaposlen,... ali majku mu - ne vredjaj!
Ispao si smesan sa onim mobilnim, za smejanje jesi...
Niko tebe ne bije po usima da uzimas ono sto nisi u mogucnosti,
pocinjes da mi licis na moju zenu - i ona bi htela nov auto,
ali ne moze (ma moze, ali kako?), nema gotovine,
rob bankama da budem necu.... ali to je iskustvo koje se uci na drugima :)

[ fozzybear @ 19.01.2011. 17:56 ] @
Citat:
milance_kg: @fozzybear

Ja razumem da si ti mlad, nezaposlen,... ali majku mu - ne vredjaj!
Ispao si smesan sa onim mobilnim, za smejanje jesi...
Niko tebe ne bije po usima da uzimas ono sto nisi u mogucnosti,
pocinjes da mi licis na moju zenu - i ona bi htela nov auto,
ali ne moze (ma moze, ali kako?), nema gotovine,
rob bankama da budem necu.... ali to je iskustvo koje se uci na drugima :)


Daj milance nemoj me zezati.Nikog prvi nisam vredjao a ovih par ljudi me napadaju kao osice.
Ja i pisem saljivim stilom bas da bi se ljudi zezali na moj racun i zanimljivo diskutovali,ali da me vredjaju
i govore mi tako uvredljive stvari bez razloga ne dam.
[ milance_kg @ 19.01.2011. 18:01 ] @
@fozzybear

Pa sad... dodju ovde ljudi da naprave sebi razbibrigu, a ti se potrefis kao kec na deset :)
Nego vidi to sto imas, ratosiljalj se legalnim putem, a za ubuduce neka ti bude skola.

I ja imam VIP mob., ali onaj za gotovinu od 6.000 din., i to me firma primorala :)
Smeker neces biti sa najkama, skupim mob., i sta ja znam...
bices ako imas duha... savet, ja nikad nisam bio bogat, ali islo mi od ruke :)
[ cyofee @ 19.01.2011. 18:02 ] @
Citat:
fozzybear: Ajde da ti ponovim posto sporije shvatas nego obicni ljudi.
Nisu mi dali da platim zadnja 3 racuna unapred i raskinem ugovor.


Dobro, to smo razumeli, ali ono što nije skroz jasno jeste zašto si onda opet potpisao ugovor na 2 godine, i to mnogo skuplji.
[ fozzybear @ 19.01.2011. 18:39 ] @
Citat:
cyofee: Dobro, to smo razumeli, ali ono što nije skroz jasno jeste zašto si onda opet potpisao ugovor na 2 godine, i to mnogo skuplji.


Ne znam! Jednostavno nemam pojma.A mesecima unazad sam svima pricao kako jedva cekam da raskinem ugovor
i da vise nikad necu ni jednu obavezu,i da mi je ovo divna lekcija za ubuduce.Mozda bih,da sad nisam imao ovu lekciju,nekad u buducnosti isuvise olako uzeo neki kredit od banke,a to je mnogo gore nego ovo.
Ja sam na neki nacin i srecan sto mi se ovo dogodilo.
Ali i ljut na samog sebe,i na VIP.
U sustini ovo je kontraverzna tema,da li neka korporacija moze biti kriva sto je nekoga mimo njegove volje ubedjivala da kupi nesto
(isuvise agresivan marketing).Ali ajde bas zato da je profilozofiramo kao pametni ljudi a ne da se vredjamo kao neki glupaci.

Citat:
milance_kg: @fozzybear

Pa sad... dodju ovde ljudi da naprave sebi razbibrigu, a ti se potrefis kao kec na deset :)
Nego vidi to sto imas, ratosiljalj se legalnim putem, a za ubuduce neka ti bude skola.

I ja imam VIP mob., ali onaj za gotovinu od 6.000 din., i to me firma primorala :)
Smeker neces biti sa najkama, skupim mob., i sta ja znam...
bices ako imas duha... savet, ja nikad nisam bio bogat, ali islo mi od ruke :)


Ja taj telefon nisam ni zeleo i smatram da je jako primitivnim to sto ljudi misle da vise vrede ako imaju skupe stvari.
Ali kako i da se prosvetle pored svih ovih kompanija koje samo hoce da prodaju nesto iznova i iznova.
Pri tom izlaze svim ljudskim najnizim osobinama u susret i jos stimulisu ljude da se pretvaraju u zivotinje koji nista ne cuvaju i nikad nisu zadovoljni.

Ja taj HTC Tattoo telefon vise ne koristim.Poklonio sam ga jednom prijatelju nakon mesec dana.Da,poklonio,a ja sada imam polovni sony ericsson i pripejd 066 broj a mesecno trosim oko 200 din. kredita.Ja nisam materijalista i moja zivotna filozofija je da novac i materijalne stvari coveka ne cine srecnim vec ga cini jos nervoznijim i gladnijim za materijalnim stvarima.
Zato i jesam toliko besan na samog sebe i vip i zato cu ostati istrajan u svojoj nameri.
[ milance_kg @ 19.01.2011. 18:45 ] @
@fozzybear

Jao... ok, poklonio? Necu dalje, poceo si da mi dizes pritisak :)
Jel' tvojim roditeljima rastu pare kao sljive po Srbiji?

Nemoj ici iz ekstrema u ekstrem, uzeo si skupu stvar, ali ko tebe ovlastio da to poklanjas?
Nemoj, molim te, vise ista pisati i da zavrsimo na ovom.. jel' vazi?
[ Horvat @ 19.01.2011. 19:01 ] @
ali sto si ljut na vip jer si ti sam potpisao novi ugovor za 2000 din (oko toga da ti ne daju da platis unapred,necu nista reci,ne znam da li moze ili ne moze, bilo bi glupo da ne moze, tesko da iko odbija lovu unapred, jedino mozda jer mozes potrositi vise od onog sto zahvata pretplatu)
jesu te tukli po usima da potpises najskuplji ugovor?
jesu te tukli da potpises bilo kakav ugovor?
pravac prva trafika - das 200 dindzi i biraj koji ces broj, tj kod kojih ces da budes

i pazi, uzeo si na racun najskuplji tel, da bi rekao,e meni to ne treba,hahaha,vazi ;)
sto lepo nisi odmah uzeo tu 066 karicu i kraj
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:05 ] @
Svega mi na svetu poklonio sam telefon. Drug mi je svaki dan govorio kako je divan,kako jedva ceka da ga on kupi i ja mu poklonim unapred za rodjendan.Barem neku korist imam od tog telefona i VIP-a.Usrecio sam njega.

Meni nije ni bio potreban.Oni su me nagovorili da uzmem nesto sto mi nije potrebno.
Ja sada i imam broj sa trafike i rekao sam da trosim 200 din. mesecno.

P.S. Nije najskuplji.Ima mnogo skupljih telefona i vecih tarifa.
[ Horvat @ 19.01.2011. 19:10 ] @
a ti jadan ne znas zinuti i reci necu?

ok,nek ima i skuplji, svejedno je skupa pretplata
[ milance_kg @ 19.01.2011. 19:11 ] @
@fozzybear

Kazi sebi samo ovo - hvala Bogu sto nisam zensko!
[ pisac @ 19.01.2011. 19:14 ] @
Citat:
Horvat:jesu te tukli po usima da potpises najskuplji ugovor?
jesu te tukli da potpises bilo kakav ugovor?


Pa u tome ima istine. Ne mora fizička sila da bude u pitanju, već psihička manipulacija. Iz one teme o Civilizaciji možemo zaključiti (bar ja mogu zaključiti, za vas ne znam) da dečko jeste podložan određenom obliku manipulacije, i tu ja mogu da krivim upravo VIP što takve prljave trikove uopšte i upotrebljava. A upotrebljava ih iz poznatih razloga: zbog sopstvenog interesa i sopstvenog profita.

Propuštate suštinu da su forsirali (izmanipulisali) dečka koji nema stalna primanja da ne raskine stari ugovor već čak potpiše nov ugovor.

Ja ne vidim ni jedan jedini razlog da mu ne raskinu ugovor onog trenutka kada traži, ako hoće da plati preostale rate unapred. Ako to VIP neće, postoji samo jedan jedini razlog, onaj koji sam naveo u prethodnom pasusu. Prljavi trikovi koji imaju efekta kod nekih (mnogih) ljudi.

Ne znači da je fozzybear zlato od "deteta" , ali određene postupke sa kojima se ne bih složio mogu da pripišem mladosti. Tako da je meni ovde VIP bad guy.
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:16 ] @
Covece nije on meni trazio telefon,niti bio u fazonu da mu ja poklonim svoj,
nego je pricao kako ce on sebi da kupi isti takav jer mu se mnogo dopada,
pa sam ja odlucio posle da mu poklonim moj fon za rodjendan jer meni ne treba i ne uzivam u njemu.
Naravno da ocekujem barem patike za moj rodjendan koji je na prolece :-)
[ milance_kg @ 19.01.2011. 19:18 ] @
@pisac

U pravu si, nije jedini, cak mislim da gajim jednog takvog....
Kao u onoj drugoj temi gde tvrdim da je demokratija sprdacina, jer po meni sa podloznom masom
lako je manipulisati, slag na tortu - placati za takvo delovanje pretplatu, RTS!
[ Horvat @ 19.01.2011. 19:19 ] @
Citat:
fozzybear: Covece nije on meni trazio telefon,niti bio u fazonu da mu ja poklonim svoj,

mislio sam na uzimanje telefona i pretplate,ne na poklanjanje

@pisac, ma da, trgovac koji ti kaze "ma super je telefon i placas samo 2000 dinara" je ispirac mozgova tvrdih glava...
Citat:

Ja ne vidim ni jedan jedini razlog da mu ne raskinu ugovor onog trenutka kada traži, ako hoće da plati preostale rate unapred

u ugovorima ovih tipova postoji klauzula - za prekovremeno raskidanje ugovora se naplacuju penali toliko i toliko
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:19 ] @
Da zakljucimo to ovako pisac, oni su krivi ali ja snosim odgovornost.
[ Horvat @ 19.01.2011. 19:20 ] @
ma sta su oni krivi,to pojasni?

u stvari,dosta sam se raspravljao s tobom ovde, izvinjavam se ostalim ucesnicima foruma
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:21 ] @
Stvarno cu da uradim sledece:

Da odem u neki glavni centar VIP-a i da im ispricam ovo sto se dogodilo.
I da ih saslusam sta oni imaju da kazu na celu ovu situaciju.
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:23 ] @
Citat:
Horvat: ma sta su oni krivi,to pojasni?

u stvari,dosta sam se raspravljao s tobom ovde, izvinjavam se ostalim ucesnicima foruma


Krivi su jer su me konstantno ubedjivali da potpisem novi ugovor i nisu mi dozvolili da otplatim sve moje rate (i ako nesto treba preko te cifre) unapred i zavrsim sa njima. Ja sam jasno vise puta njima rekao uzivo u nkjihovom centru da bih da raskinem ugovor,ali uprkos tome,oni su me zvali cak i na fixni telefon nekoliko puta.
[ milance_kg @ 19.01.2011. 19:25 ] @
@fozzybear

Krivi su samo po jednoj tacki :

Sto se punoletstvo i zrelost ne odredjuje na psiholoskim testovima...
A to niko nema racuna,jer kako bi gomila lezilebovica i bandita ziveli :)

p.s.

Jel' si ti ovo sve ozbiljan ili resio da zezas sve zivo?
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:27 ] @
Citat:
Horvat: u ugovorima ovih tipova postoji klauzula - za prekovremeno raskidanje ugovora se naplacuju penali toliko i toliko


penali koje sam ja bio spreman da platim.
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:28 ] @
Citat:
milance_kg: @fozzybear

p.s.

Jel' si ti ovo sve ozbiljan ili resio da zezas sve zivo?


Apsolutno ozbiljan.
[ fozzybear @ 19.01.2011. 19:32 ] @
Mislim da mi nisu dali da zavrsim ugovor pre vremena jer bi penali bili mali za svega 2-3 meseca,a i onda ne bi mogli da mi obracunaju i dodatna 3 meseca koliko je sada po novom + ne bi bilo sanse da ja nastavim da koristim njihove usluge.
Valjda je operaterova duznost u korisnickom centru da me zadrzi na bilo koji nacin kao musteriju,jer mozda u suprotnom on dobija penale od svoje firme ;-)
[ milance_kg @ 19.01.2011. 19:37 ] @
@fozzybear

Kakve usluge, kakvi bakraci :)

Mislim da nisi nikakav ozbiljan faktor, da bi te to ostetillo da ne koristis neki drugi mob. broj...
A ono da si zensko, izasao bi samo na los glas :)
[ 3way @ 19.01.2011. 19:52 ] @
Citat:
Svega mi na svetu poklonio sam telefon. Drug mi je svaki dan govorio kako je divan,kako jedva ceka da ga on kupi i ja mu poklonim unapred za rodjendan.


Napisi pismo VIP-u, obrazlozi situaciju i siguran sam da ce ti otpisati dug.


Citat:
fozzybear: Stvarno cu da uradim sledece:
Da odem u neki glavni centar VIP-a i da im ispricam ovo sto se dogodilo.
I da ih saslusam sta oni imaju da kazu na celu ovu situaciju.


Eto, preduhitrio si me.
Obavezno napomeni i da se nisi skidao sa Civilizacije.
[ pisac @ 19.01.2011. 21:07 ] @
Citat:
Horvat: u ugovorima ovih tipova postoji klauzula - za prekovremeno raskidanje ugovora se naplacuju penali toliko i toliko


Pa da, penali su u stvari preostale rate do završetka ugovora. I čovek je i hteo da plati "penale", ali oni nisu hteli da raskinu ugovor unapred, već čekaju da se završi ugovorna obaveza da bi onda podneo "molbu za raskidanje ugovora", za koju odgovor može da traje 3 meseca. Heeeeeej, 3 meseca za pišljivi odgovor na želju da se raskine ugovor? Heeeej?

Jel vama jasno koliko je to prljav trik, da prljaviji skoro ne može ni da bude. To je jedno đubre od provajdera koje korisnike primorava na ostanu na mreži kako bi ih još malo muzli. Ne može sada, čekajte još 3 meseca pa još 3 meseca, a mi ćemo u međuvremenu da vam punimo glavu sa novim pogodnostima i tarifama i prednostima naže zlatne ponude.

Meni je ovde kristalno jasno šta se desilo. Kome nije, nek razbistri glavu
[ pisac @ 19.01.2011. 21:13 ] @
Citat:
Horvat: u ugovorima ovih tipova postoji klauzula - za prekovremeno raskidanje ugovora se naplacuju penali toliko i toliko


Pa da, penali su u stvari preostale rate do završetka ugovora. I čovek je i hteo da plati "penale", ali oni nisu hteli da raskinu ugovor unapred, već čekaju da se završi ugovorna obaveza da bi onda podneo "molbu za raskidanje ugovora", za koju odgovor može da traje 3 meseca. Heeeeeej, 3 meseca za pišljivi odgovor na želju da se raskine ugovor? Heeeej?

Jel vama jasno koliko je to prljav trik, da prljaviji skoro ne može ni da bude. To je jedno đubre od provajdera koje korisnike primorava na ostanu na mreži kako bi ih još malo muzli. Ne može sada, čekajte još 3 meseca pa još 3 meseca, a mi ćemo u međuvremenu da vam punimo glavu sa novim pogodnostima i tarifama i prednostima naže zlatne ponude.

Meni je ovde kristalno jasno šta se desilo. Kome nije, nek razbistri glavu
[ fozzybear @ 19.01.2011. 21:39 ] @
Ovo pisem u svrhu razonode :-)

Jedan od mojih mnogobrojnih odlazaka u korisnicki VIP centar

Nemanja: "Ja imam jos 3 meseca do kraja pretplate,pa bi sad da platim sve sto treba i da raskinem ugovor."
Operaterka:(pogled u stranu)To vam ne bih preporucila jer se placaju veliki penali
N: Koliko?
O: Pa da pogledam.Mmmm... oko 400 dinara za svaki preostali mesec + racuni
N: Pa ja bih to platio pa da raskinemo.
O: Pa ne ide to tako,nego dodjete pa posaljete molbu za raskid pa onda kroz neko vreme najvise 90 dana kolege iz administrativnog odgovore.
N: Ja sam mislio da vam sada platim i da to odradimo na licu mesta.Jel mozemo tako posto meni ugovor traje do oktobra,a ako dodjem u oktobru onda cu morati da placam do decembra
O: Pa ne ide to tako.Mora da se postuje procedura
N: Pa ajde da se dogovorite vi i kolege pa da ja dodjem za neki dan kad se vi dogovorite pa da odradimo.
O: Paaa.... ne mogu kolege sve da obrade.Prosto dodjite ovde u oktobru pa cemo da im posaljemo.
Uostalom,vi jos niste culi za *NAŠU NOVU EXTRA FULL ULTRA MEGA* ponudu koju nudimo nasim starim korisnicima (koja je ista kao i za nove korisnike)
N: Nisam zainteresovan,ja bih samo da otkazem ugovor.Ajde da sada posaljemo molbu za prekid ugovora pa da taman raskinemo u oktobru kada i treba.
O: Sasaaaaaaa... dodji ovamo
-ispricam sasi sta i kako
S: Pa ne mozemo sada (jul 2010) jer ste potpisali ugovor 17 oktobra 2008,a vas obracunski period je od 10-og do 9-og.Vi mora da platite i racun za obracunski period oktobar.10 - novembar.9
N: Dobro znaci da dodjem krajem avgusta
S: Dodjite vi krajem avgusta i sve cemo mi to srediti
O: Ali ipak vi sacekajte nasu specijalnu ponudu ja kad vam kazem ;-) (kolege koje ne mogu sve da obrade su me zvali isto posle podne)
N: Okkkkkkkk
[ mmix @ 19.01.2011. 21:46 ] @
Pa kad ne znate ni svoja prava ni obaveze nit ste ikad u zivotu procitali ugovor koji ste potpisali. Ko vam je kriv? Drustvo?

Ugovor ne mora uopste da ima penale za prekovremeni raskid niti opciju za prekovremeni raskid, sasvim je legalno da se obavezes da ces placati iz meseca u mesec neki period, i ako ugovorom nije navedeno da je penal preostali iznos mesecnih rata onda oni i ne mogu da ti naplate x rata do kraja ugovora jer bi prekrsili sopstveni ugovor. Zato ja nikad ni ne ulazim u dilove sa obavezom duzom od tri meseca ili tacno navedenim i prihvatljivim iznosom penala za prevremeni raskid. Isto tako kad istekne obaveza ne moras da pises nikakve molbe za bilo sta, niti meni pada na pamet da im pisem molbe kad budem raskidao ugovor. To su price za malu decu pa ko se primi. Iskucas ili rukom napises u dva primerka OBAVESTENJE da se ugovor raskida tvojom voljom zakljucno sa danom predaje, potpises, ako bas sumnjas da ce da te izbodu s ledja nadjes i svedoka da potpise i predas u poslovnicu operatera zajedno sa karticom koja je njihovo vlasnistvo i platis samo racune zakljucno sa tim obracunskim periodom (koji god da je). A oni nek odluce sta hoce i kad hoce u svakom slucaju kad istekne ugovorna obaveza dalje odrzavanje ugovora je posledica dobre volje OBE strane, ne samo njihove pa da ti moras da ih molis za bilo sta.

Ima mnogo bezobrazluka na obe strane, i od firmi i od korisnika kao sto je fuzzy. U celoj toj prici najgore prolaze normalni ljudi koji samo hoce normalan nivo usluga, a ono sto dobijamo je da nas svaka istripovana firma u Srbiji tretira u startu kao luzere jer ima losa iskustva sa fuzzy-jima ove zemlje. TO jednostavno nije dozvoljeno, zato znajte svoja prava, citajte sta potpisujete i ne dozvoljavajte im da prave majmune od vas.

[ fozzybear @ 19.01.2011. 21:50 ] @
Ja sam svaki svoj racun placao od kada sam potpisao ugovor i imao sam nameru da do kraja placam sve sto sam potpisao.
A potpisao sam 24 meseca.
Kako sam ja tu ispao bezobrazan?

Moja greska je sto sam bezobrazlukom odgovorio na bezobrazluk.
[ mmix @ 19.01.2011. 22:00 ] @
Ne, ti si prestao da obavljas svoju obavezu onog trenutka kad ta obaveza vise nije isla onako kako si ti zamislio. Sam si pristao ne nemogucnost da raskines ugovor pre vremena i sasvim imaju pravo da te cimaju i zavlace i teraju te da pises molbe u tom periodu jer se tokom tog perioda ugovor odrzava samo i iskljucivo njihovom voljom. Zato je bezobrazluk samo sa tvoje strane, neko te je nadmudrio i ti si resio da dignes nos i da odneses svoje igracke. I zato kad ja dodjem posle tebe u neku firmu, iako placam porez na svoje prihode, iako mogu da priustim to sto trazim i znam da citam, ne mogu nista da uradim jer nisam zvanicno zaposlen i nemaju na sta da mi stave administrativnu zabranu i tretiraju me isto kao tebe. Da se razumemo, ja ionako sebe nikad ne bih ni zakljucao u dvogodisnji ugovor ali defacto tvoj i bezobrazluk tvojih istomisljenika je doneo veoma otezavajuce okolonosti u odnosu ostalih ljudi sa kompanijama u Srbiji.
[ fozzybear @ 19.01.2011. 22:04 ] @
mmix ti mislis da je to problem,sto ja nisam mogao da u tom trenutku otkazem ugovor?
ne,nije.ali u svakom slucaju,u ugovoru pise da moze da se raskine pre 2 godine,uz doplatu svih dugovanja prema vipu.
sta imas na to da kazes mmix?
[ Wi-Fi @ 19.01.2011. 22:06 ] @
Ako se ne pominju penali a oni ti tako rekli i ti poverovao, ispao si glup2
[ fozzybear @ 19.01.2011. 22:10 ] @
Penali nisu problem.Sve sam hteo da platim samo da raskinem.
Ali ne moze.
Zato sto oni hoce da zarade vise na prevarantski nacin.
[ Wi-Fi @ 19.01.2011. 22:15 ] @
Nema ne moze. Ako nema u ugovoru (niti u istom npr. pise da mogu da se menjaju uslovi, sto su oni u medjuvremenu i uradili) - onda moze. E sad, lakse je "poverovati" nego se malo raspravljati (ili traziti nekog ko nije droid u poslovnici pa popricati sa njim/njom)
[ milance_kg @ 19.01.2011. 22:16 ] @
Nego da li se neko sa mnom slaze da se uvede pod obavezno - ispit punoletstva!
Bio sam zapanjen kad mi klinka od 11 godina odgovara kao 'matorka'...
Tako malo, a tako kao da nosi mudrost sveta... drugarica mog sina...

A ovog doticnog da ima takvog zakona staviti pod - trogodisnjake, imaju slicne potrebe i mudrosti :)
[ pisac @ 19.01.2011. 22:54 ] @
Što ste nezgodni bre prema dečku. On se nije snašao u bezobrazluku koji su mu VIP-ovci priredili, i rešio je da se osveti svojim metodama koje nisu baš sjajne, ali meni su u svakom slučaju manje mučne nego hipnomanipulativne metode koje koristi VIP.





http://eatliver.com/i.php?n=6695
[ mmix @ 19.01.2011. 22:57 ] @
Ne mere, iz nekog razloga "Universal Suffrage" se tretira kao civilizacijsko dostignuce ;) Sve bi se ovo lako resilo da sudovi funkcionisu i da se ugovori sudski realizuju, brzopleti narod bi brzo naucio da detaljno procita i razume ugovor i brzo naucio da se ne povodi za marketinskim trikovima. Ovako smatraju da uvek neko drugi treba da ih spasava od njih samih a da oni nikad ne snose odgovornost.
[ 3way @ 19.01.2011. 23:03 ] @
Citat:
fozzybear:
Kako sam ja tu ispao bezobrazan?


Tako sto nisi citao sta pise u onom sta si potpisao i tako sto hoces stvari da resis na nacin na koji tebi odgovara.

To sto writer pise nema veze sa mozgom, on ionako zivi u nekom drugom svetu u kom je normalno mlatiti zivotinje zarad dusevnog mira.
[ milance_kg @ 19.01.2011. 23:05 ] @
@pisac

Pa ja se bas zalezem za obrazovano i 'zrelo' stanovnistvo...
Kakvi Zeljko Mitrovic, Sasa Popovic,... i slicno... cista uvreda.
Nije ovo glup narod, samo treba raditi na njemu i obrazovati ga,
da se sam snalazi u novom svetskom poretku, ma koliko ih bilo, ovih poredaka.

Da se ne pali lako kao fitilj, evo im dokaz - ostali bez fitilja!
Ja licno ne bi zeleo da poginem u ratu i svim silama bi se borio protiv toga....
Ali, kad bi taj rat garantovao mir mojoj porodici, cast a ne ponizenje,
da mi neko objasnio za sta to ratujem a da nije pljacka i da je casna stvar u pitanju,
imamo mi mnogo dobrovoljaca!

p.s.

Rat je u prenesenom smislu, nije samo uzeti pusku :)

[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 20.01.2011. u 00:15 GMT+1]
[ pisac @ 19.01.2011. 23:36 ] @
Citat:
3way: on ionako zivi u nekom drugom svetu u kom je normalno mlatiti zivotinje zarad dusevnog mira.
Jbg, ograničen kapacitet razumevanja ili koncentracije (što sam primetio i u ranijim temama) ti u stvari ne dozvoljava da ukapiraš o čemu ja tačno pričam. Bolje reći površno tumačiš ono što napišem, i to tako kako ti najviše odgovara u datom trenutkuk. Tako da si odličan kandidat za dopunu moje ignore liste.

Svejedno, ako vam je normalno da neki radnici VIP-a mogu da zeznu klijenta (naravno po instrukcijama svojih nadređenih) i da posle za to krivite neobaveštenog i mladog i neiskusnog dečka (koji se sveti metodama koje su savršeno u okviru načina na koji je navučen), onda vam svaka čast.

Ja recimo ne smatram da su ovce za šišanje. (3way: to je samo metafora, nemoj da se kasnije pozivaš na tu rečenicu). Ne, to je potpuno pogrešno. Ovce nisu za šišanje, već za postupanje sa njima u skladu sa moralom koji bi trebalo da vlada u društvu. Znači, ne može sada jedna tetka u VIP-u da oteže i mrljavi raskidanje ugovora kako bi dala vremena profesionalnim hipnotizerima kasnije da zovu klijenta (žrtvu) i izmanipulišu ga da prihvati novu superdobru još bolju nikad viđenu ponudu. To nije moralno. To je smrdljiva pokvarena praksa koja se ustalila u kapitalizmu, u kome je novac i profit preči od bilo čega.

I to je uostalom praksa koja izaziva i frustracija u ljudima i povećan procenat kriminala. To što je neko naivan ne znači da neko drugi treba da ga legalno namagarči, jer ko mu je zapravo kriv što je naivan? Ma da... rezultate takvog morala vidimo svuda oko nas, svako gleda kako će nekog da ispali i opelješi.
[ 3way @ 19.01.2011. 23:51 ] @
Po mom iskustvu, ono sto izaziva frustraciju je nepoznavanje stvari u koju se uplices, bez obzira da li se radi o ovome ili o recimo nekom kreditu ili necemu slicnom.
Masa ljudi posle par meseci pocne da kuka kako nema pare da plati kredit ili racun, kako raste rata, kako ovo, kako ono...a NIJEDAN od njih se nije potrudio da razmisli o onome sta pise u ugovoru, ako je uopste procitao taj ugovor.
Onda im je kriva drzava, EU, naziva te ljude lopovima i prevarantima i tako dalje.

VIP sigurno nije budala, pa da u ugovoru ne naznaci uslove raskidanja, bez obzira da li se radi o prevremenom raskidanju ili o redovnom raskidanju, nakon isteka tog ugovora.

Dakle, problem je u korisniku koji ne zeli da ukljuci mozak i da stvarno zna sta moze ili sta ne moze.
Ti bi to trebalo da znas, s obzirom da je jasno sta mislis o potrosackom drustvu.

Inace, to nema nikakve veze sa ovim sto prica medjed.
[ ArsenLupen @ 20.01.2011. 00:04 ] @
Izvini Pisac, ali kako neko da ti shvati argumentaciju ozbiljno ako verujes u hipnozu preko telefona?

I da, ovce jesu za sisanje, inace hoce da se uceba, onda si duplo zlo napravio.
[ fozzybear @ 20.01.2011. 00:06 ] @
O covece s`nekim ljudima stavrno ne mozes pricati.
Ama 3way ja mogu da raskinem ranije po ugovoru ali oni ne daju.
Procitaj konverzaciju opet.
Samo sta ja sad da radim kad oni kazu NE NE I NE,moze ali ipak NE.
Sta,da ih tuzim? Nista drugo ne mogu osim da posto oni mene zaebavaju,zaebavam i ja njih.

Ova drzava otprilike porucuje i nama i kompanijama: Snalazite se kako znate i umete.Sve je dozvoljeno.
Ja samo pratim wave trenutnog stanja u zemlji gde sam se rodio.
[ pisac @ 20.01.2011. 02:03 ] @
Citat:
ArsenLupen: Izvini Pisac, ali kako neko da ti shvati argumentaciju ozbiljno ako verujes u hipnozu preko telefona?

I da, ovce jesu za sisanje, inace hoce da se uceba, onda si duplo zlo napravio.


Ovce u smislu metafore nisu za šišanje. I tu nema rasprave.

A pre 10-20 godina je neko zivkao telefonom po Beogradu, i hipnotišućim glasom je ubedio nekoliko majki da genitalije sebe i svoje dece pospu nekim praškom, ne sećam s kojim, dal varikinom ili nečim sličnim. Posledice po genitalije naravno nimalo smešne.

To je dakle bilo u novinama i na TV-u. Ne znam da li su našli čoveka, ali čovek je očigledno umeo da ubedi (hipnotiše) ljude preko telefona da urade mnogo više nego što ti i mnogi drugi možete i da sanjate da je uopšte moguće.

I sve je to u stvari samo mrvica onoga što je moguće postići manipulacijom pojedinaca a i masa. A to se sve plaća na kraju, kroz upropaštavanje samog društva, odnosno međuljudskog poverenja u društvu. I tu naravno dolazi totalna otuđenost, odustvo empatije, gledanje kako neko siluje ili ubija nekog prekoputa bez ikakve reakcije, itd... To vam sve dolazi od ovakvih VIP bljuvotina, samo postepeno... kao kada skuvate žabu postepeno zagrevajući vodu tako da ona ni ne primeti da je skuvana, ni ne pokuša da pobegne, samo umre bez shvatanja šta se uopšte dešava.

Srećno vam kuvanje.
[ bachi @ 20.01.2011. 07:21 ] @
Ode ova tema u šanac... It's time for katanac.
[ anakin14 @ 20.01.2011. 12:53 ] @
ispadam trol, i jeste ad hominem argument, i svestan sam da ce poruka biti izbrisana - al ovo je jace od mene...

pisac ti si zreo bolid, a fozzybear ti si brate bolid u adolescentskoj krizi...

ljudi kao sto ste vi su kocnice za zrelo i civilizovano drustvo...
jos covek igra civilizaciju!!! oksimoron jbt...

unapred se izvinjavam ostalim ucesnicima na vredjanju.
[ Wi-Fi @ 20.01.2011. 13:08 ] @
[ Count Zero @ 20.01.2011. 13:16 ] @
Ali najjače je što na kraju posta kaže
"unapred se izvinjavam ostalim ucesnicima na vredjanju."
[ anakin14 @ 20.01.2011. 13:20 ] @
zato sto su se u nekim temama vredjali i drugi ucesnici na moje argumente a ne samo oni koji ucestvuju u raspravi...

da se prisetimo:

http://www.elitesecurity.org/t400837-Cenzura-reci-leming

:D

ps. tek sad provalih, da si dao komentar na to sto sam na KRAJU rekao UNAPRED se izvinjavam a ne na cinjenicu da se izvinjavam DRUGIM ucesnicima... ;)

ps'. a sada se inace svi oni koji su se tada vredjali aktivno upustaju u raspravu sa doticnim lemminzima... :)
[ Count Zero @ 20.01.2011. 13:21 ] @
MA ne kažem za to "ostali", nego što si, ono, izbacio nekoliko žešćih "kvalifikacija", a onda napisao "Unapred... se izvinjavam."


//edit
Citat:
ps. tek sad provalih, da si dao komentar na to sto sam na KRAJU rekao UNAPRED se izvinjavam a ne na cinjenicu da se izvinjavam DRUGIM ucesnicima...

Što bi mlađi rekli "taj rad"
[ pisac @ 20.01.2011. 14:44 ] @
Citat:
anakin14: pisac ti si zreo bolid,


Hvala, takođe

P.S. Srećno kuvanje.