[ ivanvucicevic @ 12.01.2011. 20:47 ] @
Laptop mi ne prepoznaje adapter USB to RS232. Potreban mi je zbog komunikacije sa CNC obradnim centrom. Windows 7 mi prepozna da se radi o serijskom portu, ali ne može da nađe drajver. Probao sam nekih 10ak drajvera sa neta, ali ne pomaže. Da li neko ima rešenje?
[ NePitajteMene @ 13.01.2011. 01:29 ] @
Imas li barem predstavu koja firma je napravila taj tvoj adapter, neku oznaku na kablu, bilo sta slicno...?

Na osnovu proizvodjaca kabla mozda moze da se progugla koji je chip/kolo/bridge controller unutra, pa da se na sajtu proizvodjaca chipa skine barem genericki drajver za windows, ako ga vec nema na sajtu proizvodjaca samog kablica ;)

Evo nekih tajvanaca (Prolific) koji imaju svoju support/download sekciju na sajtu i proizvode PL-2303 USB to I/O port bridge kontroler koji se ugradjuje u takve adaptere:

http://www.prolific.com.tw/eng/Download-2.asp?ID=17 (sekcija "PL-2303 USB to Serial Bridge Controller")

Naravno, ovaj drajver verovatno nece odgovarati za tvoj adapter dok sam ne provalis nekako koji je bridge chip/kontroler unutra

Poz
[ ivanvucicevic @ 13.01.2011. 07:30 ] @
Proizvođač je BELKIN F5U103v, skinuo sam driver sa njihovog sajta za tip F5U103 bez ovog malog v u oznaci, ali ne pomaže.
[ tdjokic @ 13.01.2011. 07:40 ] @
Zasto si skidao bez "v" kad Google nudi sa "v" i ima jos modela, recimo sa "vea" i slicno. Mozda bi ti pravi drajver pomogao?

Druga stvar - probaj na jos nekom racunaru, da nije neki konflikt u BIOS-u ili neka druga sitnica, nikad se ne zna.