[ CharlieDelta @ 13.01.2011. 14:48 ] @
Da li je moguce? Dakle linkUp/linkDown za specifican port na switchu?

Kako mi se cini, u switch-u je moguce omoguciti samo trap za npr. linkDown sto bi reklo da ce switch slati traps ako link padne na bilo kom od recimo 48 port-ova. Onda je izgleda do mene da u TRAP receiveru definisem neki filter koji ce me informisati u slucaju da je npr. port 18 ili 34 izgubio konekciju.

Malocas sam instalirao KIWI Syslog Server za Windows a SNMP trap-ove cu trebati definisati u Extreme Summit X250e switchu.

Ima li neko od prisutnih kakvog iskustva sa ovim?
Svaki komentar bi mi puno znacio

Podrav od Gorana
[ igor.vitorac @ 14.01.2011. 08:26 ] @
Ako smem da pitam, koja bi bila poenta za trap linkUp/linkDown?
Ono sto te u principu zanima je linkDown.

[ CharlieDelta @ 14.01.2011. 13:58 ] @
Zdravo Igore!

U pravu si, principijelno me interesuje linkDown. A razlog je sledeci.
U firmi u kojoj sam privremeno praktikant, radim na projektu notifikacije u slucaju prekida struje za zgrade u kojim pruzamo internet pristup, te TV i IP telefoniju. Dobar dio nasih cvorista su osigurani sa APC UPS-ovima starije proizvodnje koji nemaju mogucnost mrezne komunikacije. Dakle kad struje nestane, UPS pruza napajanje svojom baterijom koja ima vrlo ogranicen rok rada, i cilj ovog projekta je obavestiti nas, provejdere da napajanje ide preko UPS-a.

Zamisao je postaviti jeftin switch koji nece imati napajanje sa UPS-a, te imati konekciju sa portom od jednog od nasih radnih switch-eva u cvoristu - tipcno Extreme Summit x250-48x. Kad struje nestane, Extreme bi trebao registrovati linkDown i poslati trap Kiwi Syslog serveru. To bi omogucilo da ugasimo net konekciju, damo upozorenje o skorom gasenju Tv signala na svim TV kanalima, a ostavimo telefoniju u igri.

U isto vreme, elektricar/tehnicar juri sa svjezim baterijama i obavjestava nadlezne o prekidu struje, u slucaju da kvar nije lokalni.
Evo napisah se, ali nadam se da je sad cilj malo jasniji.

Pozdrav
Goran