[ legija @ 13.01.2011. 17:40 ] @
Pozdrav,
Evo utepah zenin iMac ko zeca, dakle pomagajte ako se moze.
Dakle, nece da botuje, izbaci mi onu poruku da moram restartovati kompjuter, naravno restart ne pomaze.
DVD drajv mi ne radi na njemu, preko USB stika nikako nisam uspio da ga butujem, pa sam lagao otvorio mashinu, izvadio hard disk, zakacio na moju windows mashinu, i instalirao MacDrive, tako da imam pristup na Mac OS particiju.

Ako postoji neka mogucnost da leopard DMG upisem na boot particiju na disku, tako da kad pokrenem Mac, da mi startuje Leopard setup ? Dalje bi valjda islo -;)
[ MacOS @ 13.01.2011. 17:57 ] @
> Dakle, nece da botuje, izbaci mi onu poruku da moram restartovati kompjuter, naravno restart ne pomaze.

Koji iMac? Koju onu poruku? Jel si probao da drzis Shift dok se dize?

> Ako postoji neka mogucnost da leopard DMG upisem na boot particiju na disku, tako da kad pokrenem Mac, da mi startuje Leopard setup ?

Jok :(
[ legija @ 13.01.2011. 18:07 ] @
:)

iMac, 17'' Intel. Imam ga vec evo peta godina ? :)

Drzao sam shift, naravno, ali ne vidi uopste nista osim svog diska. Koji je opet kaput, nece da butuje sa njega.
A poruka je multilungual, "You need to restart Your computer. Hold power button . . ."

Negdje vidjeh metodu, DMG to ISO, pa onda ISO na HDD particiju, ali to bese za Mac.

U stvari, instalirao bih bilo kakav OS, samo da ostanem ziv :)
[ MacOS @ 13.01.2011. 18:28 ] @
> A poruka je multilungual, "You need to restart Your computer. Hold power button . . ."

A meni se prividja da je to crni ekran sa velikim sivim slovima gde pise 'Power failure', jel da? Neki hardveski problem, memorija, hard...
[ legija @ 13.01.2011. 18:51 ] @
Nije hardwerski problem -;))
Obrisao sam neki important file, greskom :)

Nema veze, snaci cu se nekako valjda.
[ madamov @ 13.01.2011. 21:56 ] @
To je kernel panic što ti se javlja i najčešće jeste posledica hardverskog problema (ponekad je to problem sa nekim drajverima), ali ako si siguran da si nešto obrisao, to onda može da bude neka od bitnih kernel ekstenzija.

Nemaš nijedan drugi Mac u blizini?
[ legija @ 14.01.2011. 02:11 ] @
Heh :)

Kako ja noci provodim, pod stare dane. Ne, nemam nijedan Mac u blizini, nisam siguran da uopste postoji ijedan iMac u BL.
Ali, ja rijesih svoj problem, ladno stavio neki SATA disk na kojem sam imao XP, i sve "fercera". Mislim, XP normalno butuje, ne prijavi nikakav problem (sto se inace desava ako samo prebacite disk), ja sretan, zena zadovoljna i ode spavat'.

Sav hardwer je ok tako da sad iMac radi pod windowsom :) Nazalost.

Sutra nekad cu pokusati da instaliram Leopard sa USB diska, ako se snadjem. Pa cu javim :)

Hvala svima.
[ legija @ 15.01.2011. 21:52 ] @


Dakle ovako :

- Skinuo "iATKOS 5i" patched OS X iso setup
- Isprzio DVD
- Skinuo Snow Leopard install disk DMG
- Stavio iMac HDD u USB ladicu
- Kreirao jednu HFS particiju na lokalnom Win racunaru, prekopirao Snow Leopard DMG (paragon + HFS+)
- Pokrenuo setup
- Disk Utility
- Kreirao dvije particije na iMac disku (GUID)
- Otvorio Snow Leopard DMG, restore na iMac disk drugu particiju
- Zavrsio setup na prvu
-----------

Stavio disk u iMac, upalio, "Option" dugme, odabrao Snow Leopard install DVD za boot,
i vec sam na ok 70% instalacije. Dakle radi

Nadam se da cu za pola sata zavrsiti sve

Edit:
Snow Leopard Rocks !



[Ovu poruku je menjao legija dana 16.01.2011. u 00:21 GMT+1]