[ owim @ 14.01.2011. 07:35 ] @
Blizu mene je jedna od (samo WAP!) interaktivnih Mondo usluga, poput Ortak lokatora, za koje imam utisak da se malo koriste. Pre nekoliko dana koristio sam Blizu mene i dobio sam neazurne, netacne podatke, sve sa brojevima telefona koji su promenjeni pre vise godina (stare centrale).

Blizu mene je zamisljen kao interaktivni servis: da nadjes radnju/firmu koja se nalazi blizu tebe fizicki ili u odnosu na zadatu adresu. Vidi na kojoj si baznoj stanici, pametno skenira imenik firmi iz Zutih strana, izabere adrese u walking-distance krugu i sve sa mapom izlista na ekranu moba. I to vec godinama. Super! Ali ne radi.

Pre nekoliko dana bio sam u delu grada koji ne znam a zeleo sam da razvijem digitalne slike (brzo razvijanje) sa USB-a. Mondo --> Servisi --> Blizu mene --> Usluge --> Fotografske radnje: i dobio sam spisak od 20-ak radnji u krugu od 2-3km. Super. I nijedna ne postoji na datoj adresi/broju. Ova usluga nije povezana za Telekomovim imenikom! Jednom su ucitali podatke, i -- teraj... Dobio sam sestocifrene brojeve telefona na 6, koji su odavno zamenjeni Alcatelovim sedmocifrenim na 2, a na brojevima koje sam dobio rekli su mi "Znate, Foto Toni ne radi vec tri godine". Razumem da Telekom ne moze da ima uvida u registrovano preduzece na nekom broju ako to preduzece ne dostavi Telekomu regularnu prijavu/promenu/odjavu, medjutim davanje toliko bajatih informacija = waste of time.

Ako niste koristili Blizu mene, iako je koncept zaista dobar (gde li postoji apoteka u blizini?), na zalost, nema svrhe.