[ zendalo @ 14.01.2011. 15:02 ] @
Ac.Hbs - negative

Ag.Hbs - reactive
Indikator na isklučenost 7330,00 < 1.00

Ac.Hbe - reactive

Ag.Hbe - ne e reaktiven

Ac.Hbc - Reactive

VHB.AcHBc-Igm - ne e reaktiven

TGO - 52
TGP - 111
GGT - 32
Fosfatese Alcalina - 72
Desidrogenase Lactica - LDH - 527

Billirrubinas

Total 0.70 mg/dL 0,20 - 1.30
Directa 0,10 mg/Dl < 0.40
Indirecta 0,60 mg/Dl

Ovo su rezultati analize krvi...Dali nalazi ovog testa su alarmantni,i ako su šta treba da preduzmem da se izlečim....Jel ja imam one antitela???Jel sam akutan ili hroničan...Isto tako u posljednim periodu oko mesec i nešta urina je zapenjena i za neku nijansu tamnija od obične ....Dali je to zbog bubreza ili zbog nepravilne radnje crnog droba..Dajte neke informacije koja hrana i piča da konzumiram....t.e šta da radim???Veoma sam zbunjen!!! Ne znam kako sam zakačio ovo čudo na meni???????
Uzimam terapiju za hipertenziju nekoliko godina....j
Amlopin
Bloksan - Metropolol
Lizinopril...
Ranije nisam se pazio i ponekad sam pio alkohol za vreme terapije..
Nadam se da dobiti odgovore na moje pitanja???

Respekt svima
[ zendalo @ 17.01.2011. 13:08 ] @
Jao ljudi..U cemu je kvaka da jos nemam neki answer...Jel nema niko kompetentan da da odgovor...ili situacija ke jako losa...hmmm...
Jos jednom apeliram da mi neko helpa....
[ Diskriminanta @ 11.05.2016. 01:50 ] @
Ne znaju ni lekari ili samo tumaraju.
Evo ti jednostavan primer:

Kažu, na primer, da temperaturu kod nekih boljki ne treba skidati jer se organizam na taj način bori protiv tih boljki.
Pa zašto onda srce stvara veći pritisak kod nekih boljki - valjda bi trebalo da važi isti rezon!?

A s druge strane ti isti lekari - kardiolozi kažu da se u 90 % slučajeva ne zna uzrok visokog pritiska.

Ako lekari lekovima t.j. veštački ne dozvoljavaju srcu da stvara visoki pritisak - kome ili čemu oni pomažu?

Ako umreš od nepoznate boljke ali sa normalnim pritiskom to mu dođe kao veliki uspeh kardiologa!!!

[ Aleksandar Đokić @ 11.05.2016. 02:34 ] @
Mozda je on ipak nasao odgovor do sada, ili mozda nije?
[ Diskriminanta @ 11.05.2016. 12:25 ] @
Citat:

Uzimam terapiju za hipertenziju nekoliko godina....j
Amlopin
Bloksan - Metropolol
Lizinopril...
Ranije nisam se pazio i ponekad sam pio alkohol za vreme terapije..


Amlopin ili amlodipin?

Možež da uzimaš šta god od lekova postoji ali ćeš samo privremeno sniziti pritisak jer
ne lečiš uzrok već uzalud deluješ na posledicu.

Ja imam visok pritisak od osamnaeste godine (180) i ničim ga trajno ne mogu normalizovati.

I da zlo bude još gore jedini privremeni efikasan lek je upravo alkohol - rakija!

Pij dve do tri rakije dnevno i rešićeš problem.

Alkohol je nepravedno osuđen. On je u umerenim količinama koristan i nije štetan za zdravlje čoveka.

Šteta od alkohola je gotovo isključivo zbog opasnosti za druge ljude i za sebe ali samo na psihičkoj osnovi

odnosno posledicama psihičkog stanja koje izaziva.