[ Googladzija @ 15.01.2011. 21:50 ] @
prije nekoliko godina poceo sam pisati blog iz zezancije. nisam ocekivao ni da ce blog dugo trajati, a ni da ce steci redovnu publiku. ali desilo se...

u skladu sa ocekivanjima, nisam nesto ni obracao paznju na mogucnosti tog (besplatnog) blog servisa na kojem sam otvorio blog. medjutim. vremenom su nedostaci tog blog servisa poceli da mi sve vise smetaju. kao jedan od glavnih nedostataka isticala se nemogucnost prikaza zadnjih komentara. svaki post ima svoje komentare, ali bi meni trebala jedna rubrika (sa strane) koja ce prikazivati sve zadnje komentare, neovisno uz koji su post napisani. i da budu vremenski sortirani (na vrhu zadnji, ispod njega predzadnji, pa ispod predpredzadnji itd.)

posto je sad kasno da blog "preparkiravam" ostala mi je jedino nada da se ponesto moze popraviti programiranjem. dakako, blog servis ne podrazava PHP.

zanima me ovo:
da li je moguce postaviti PHP-skriptu na drugom sajtu (kojem pristupam kao administrator, podrzava PHP itd.) koja bi povremeno "citala" blog i "trazila" nove komentare. a ako ih nadje, da oni onda nekako budu prikazani na blogu?
u obzir dolazi i varijanta da rucno unosim tacnu putanju do novog posta (svaki put kada ga upisem) X, i do komentara koji ce (eventualno) biti napisani uz taj novi post X.

nadam se da nisam previse zapetljao. :)

hvala za pomoc.


[ ManInTheBox @ 15.01.2011. 23:11 ] @
Citat:

zanima me ovo:
da li je moguce postaviti PHP-skriptu na drugom sajtu (kojem pristupam kao administrator, podrzava PHP itd.) koja bi povremeno "citala" blog i "trazila" nove komentare. a ako ih nadje, da oni onda nekako budu prikazani na blogu?


Moguce je da skripta na drugom sajtu cita (parsira) tvoj blog i trazi sta hoce, ali cini mi se da ipak neces moci da izmenis sadrzaj bloga bez direktnog pristupa istom.
Ono sto hocu da kazem je da moras da programiras tvoj blog.

Inace steta sto WEB server na kome hostujes blog nema instaliran PHP, jer bi problem bio resen vrlo jednostavno.
Naravno tvoj zahtev mozes i drugim serverskim jezicima da resis.

Nadam se da sam razumeo tvoje pitanje i da sam barem malo pomogao.
Pozdrav
[ Googladzija @ 16.01.2011. 22:31 ] @

pomogao si, hvala ti. imam jos par pitanja.

ali da ne zapetljam previse, govorim o dva sajta:

sajt A sadrzi skriptu (imam potpuni pristup, PHP podrsku itd.)
sajt B sadrzi blog (imam samo pristup HTML-u, nemam PHP podrsku)

dakle,
na sajtu A postavljam skriptu koja parsira blog (tj. sajt B). kao rezultat parsiranja, sadrzaj koji meni treba postavljen je u skriveni div na sajtu A (recimo, nekih deset redova teksta, sirine dva uza stupca).
preko HTML-a na sajtu B, u jedan div (postavljen na sajtu B) samo ucitavam sadrzaj div-a sa sajta A.

da li je to moguce izvesti?

[ Milan Kragujevic @ 17.01.2011. 17:57 ] @
Jel imaš RSS komentara?
[ Googladzija @ 18.01.2011. 08:59 ] @
Citat:
Milan Kragujevic: Jel imaš RSS komentara?


nemam.