[ Vesa 77 @ 16.01.2011. 19:14 ] @

Jedno kratko pitanje. Do sad sam radio samo sa mikrotikom i klasicnim antenama, bilo na 2.4g, bilo na 5.8. E sad, narucih Airgrid27db, i pokusao sam da uhvatim signal sa jedne lokacije na 5-6km, gde je panelka na 5.8G. Opticku vidljivost mozda samo ometa par grana od jednog stabla. U mnogo gorim slucajevima mi je prolazio signal, na vecim udaljenostima. Ovde se javlja problem jer nijednog sekunda, prilikom skeniranja sa airGridom, nisam uhvatio nijedan moj signal, a posebno ne taj sa panelke. Ne verujem da bas ni malo ne moze da prodje, pa mi se javila jedna sumnja...
Dakle, pitanje za neupucene je,
DA LI Ubiquity AirGrid 27db moze da radi sa mikrotikom 2.9.6 i karticom iz Atheros familije, tacnije Atheros AR5413???? Nadjoh na Ubiquity sajtu, na naslovnoj strani, kao ISP solutions za 802.11 a/b/g, tamo stoji sve sem airgrida, dok je za ISP AirMAx solutions, naveden i AIGRID. Ne znam koji je AirOS softver na ovom airgridu, jer kao pre verzije 5.1 nema podrske za 802.11a standard?


Jel neko "upario Airgrid 27db M, i starijeg mikrotika 2.9.6 ???? Ili Airgrid hoce samo ubiquity uredjaje i AirOS sistem???
[ Vesa 77 @ 17.01.2011. 20:43 ] @
Pronadjen problem... Greska na ubiquity-ju. Kvar. Sve radi bez problema...