[ oluja74 @ 16.01.2011. 21:42 ] @
...preko Premiere CS3 programa (probao sam i sa Vegasom na drugom racunaru - isto ponasanje). Naime, snima se na novim kasetama ali se cesto desava da nije dobra slika (dropuje) ili zvuk (prekida na trenutke, prikazano na slici). Takodje, desava se da zvuk ne prekida ali ima neko cudno zujanje... slicno kao kada je zvuk prejak pa probija (sto nije slucaj). Ono sto je meni najcudnije je kada sutradan pokusam isti snimak sa istom kamerom da prebacim ponovo, sve bude u redu (osim mojih zivaca).
Ovo se desava zadnjih par meseci, kamera je bila u servisu na ciscenju ali to nije imalo dugog efekta. Pitam se da li je moguce da je nesto do podesavanja ili firewire kartice (mozda treba da kupim neku noviju), svakakve teorije zavere mi padaju na pamet... Kamera je Sony DCR-VX2100.
Molim vas ako neko ima slicna iskustva ili neki savet da pomogne, svaki je dobrodosao, hvala unapred.

[ deks007 @ 16.01.2011. 23:25 ] @
Za pocetak svaku kasetu pre snimanja premotaj napred nazad , znaci ako ides na neku tezgu procenis koliko ces kaseta snimati i sve ih pripremis . Kamera je stariji model jel tvoja od pocetka ili polovna ? Teorija zavere tesko , mozda je zrela za zamenu ili ozbiljniji servis . Pozdrav !
[ oluja74 @ 17.01.2011. 08:56 ] @
Prvi sam vlasnik kamere. Sta podrazumeva ozbiljniji servis?
[ deks007 @ 18.01.2011. 22:40 ] @
Pa mislim mozda zamena glave ili je odnesi ponovo u servis i reklamiraj . Gde si je nosio u servis , napisi grad ( da ne reklamiras firmu ) . Znas da Sony sad ima odlicnu podrsku i servisne menadzere koji kontrolisu servise i proveravaju njihov odnos i rad sa Sony uredjajima . Pozdrav!
[ vizia-pro @ 19.01.2011. 12:07 ] @
Moguće da je problem u kaseticama koje su loš kvalitet i koje su negde dugo sedele po magacina(pa je zato dobro premotavanje, mada kad se presnimava po 3 puta kao što većina kolega radi nije ni to suština problema).A po opisu problema može da bude i do vođica na mehanizmu koje su se zaprljale i to mora da se izvrši čišćenje u nekom dobrom servisu koje košta 50 eura otprilike.Traka zakači prljavštine na vođicama bilo da je snimanje ili reprodukovanje i pravi problem na glavi.
[ oluja74 @ 31.03.2011. 21:05 ] @
Sa malim zakasnjenjem da vam se javim, hteo sam da proverim vise puta da budem siguran... problem je zaista bio u premotavanju kasetica. Kako sam poceo sa premotavanjem problem je nestao :)

Hvala svima na pomoci :)
[ Nebojsa Milanovic @ 31.03.2011. 21:17 ] @
Opišite malo detaljnije kada se i kako to premotavanje treba raditi i šta se time dobija.
[ Stranger2 @ 07.04.2011. 01:08 ] @
Premotas skroz na kraj kasete pa onda skroz na pocetak.
(Ako si temeljan onda jos jednom na kraj pa na pocetak)


Citat:
i šta se time dobija.


Time se traka na kaseti namota najpravilnije sto moze sto olaksava vrtenje koluta sa trakom unutar same kasete. Prilikom pustanja kasete pravilno namotana traka sigurn onece zastajati ili se zagusivati dok razbacana traka mozda hoce.

Drugi razlog je sto se traka s vremenom zbog pritiska temperture i drugih uticaja pomalo slepi pa se pri pustanju zbog te slepljenostio otezava vrtenje kolutova sa trakom. Premotavanjem od kraja do kraja trake ta zalepljenost naravno prestaje.

Treci razlog je mozda u tome sto pri pustanju slepljene trake mozda dolazi i do nekih pojava elektriciteta koji svvakako ometaju glavu za citanje i stvaraju dodatne sumove.


U svakom slcuaju obavis gore opisani postupak i ona de moras razmisljati o ova tri razloga :)
[ deks007 @ 08.04.2011. 00:54 ] @
Negde na pocetku mog skromnog upoznavanja sa video montazom neko je negde ovo napisao ( da znam ko rado bih ga potpisao ) i ja od tada to obavezno radim i drugima preporucujem isto , a razlog , post iznad sve objasnjava . Pozdrav !