[ pepsiredstar @ 17.01.2011. 11:10 ] @
Zdravo svima.

Imam problem prilikom update-a Drupal core-a 6.19. Kada pokušam da preko http://mojsajt.com/admin/reports/status izvršim update Drupal sajta, on mi izbacuje grešku 'Unable to fetch any information about available new releases and updates.'

Neznam u čemu je problem. Predpostavljam da on treba da ga update-uje preko sajta updates.drupal.org, koji ja preko servera gde mi je smešten Drupal sajt pingujem bez problema. Dozvole su podešene kako treba.

Može li mi neko pomoći? U čemu može da bude problem?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

Pozdrav!
[ pepsiredstar @ 17.01.2011. 13:56 ] @
Nema nikog?
[ Milan Kragujevic @ 17.01.2011. 16:30 ] @
Pogledaj ovo : http://drupal.rs/
[ pepsiredstar @ 17.01.2011. 17:49 ] @
Nema tamo ono što meni treba.
[ Stefan Jocic @ 17.01.2011. 21:31 ] @
Ne koristim Drupal pa nisam upućen. Ako postoji upgrade paket, onda možeš i ručno da upgrejduješ. Inače problem može biti firewall na serveru i sl.
[ pepsiredstar @ 18.01.2011. 07:17 ] @
Na firewall-u sam pustio port 80 i probao i neće. Čak sam išao na to da isključim firewall i da probam sa isključenim firewall-om, ali ni to nije htelo. Neznam više šta da radim.

Gotovo sam siguran da je problem do servera, jer imam još jedan Drupal sajt na istom serveru kod kojeg se javljaju isti problemi.
[ Stefan Jocic @ 18.01.2011. 13:50 ] @
Ako je tvoj server i znaš adresu odakle se skidaju updejti (npr. updates.drupal.org) ubaci liniju za njega u /etc/hosts.
[ pepsiredstar @ 19.01.2011. 10:10 ] @
Rešio sam problem. Trebalo je IP adrese servera skinuti sa proxy servera, odnosno omoguciti izlaz na internet direktno, a ne preko proxy servera.

[ Stranger2 @ 20.01.2011. 14:47 ] @
resio si ali evo ukratko ako ponovo zatreba:

- Prebacis druap lsajt na offline
- Ak ovec niej u settings.php fajlu ukljucis pristup update fajlu.
- obrises sve fajlove od druapal osim foldera "sites"
- sada kopiras fajlove od nove verzije
- pokrenes update tak osto ukucas:
mojsajt.com/update.php

- i onda sve samo ide.
- kada se zavrsi vratis sajt na online mod. i za svaki slucaj u setting.php ponovo onemogucis pristup pokretanju updatea.