[ Konstantin90 @ 18.01.2011. 09:20 ] @
Zanima me vase misljenje u kupovini nove zvucne kartice u svrhe muzicke produkcije. Koristim cubase 5.13 , u podrumu sam nasao staru Rolandovu klavijatuu koja podrzava midi. Takodje posedujem Akai MPC 2500 sempler sa kojima ne mogu nista bez solidne muzicke kartice.

Pretrazivao sam po forumima, domacim tako i stranim u potrazi za nekom fleksibilnom karticom koju cu moci da priustim (do 250eu).

Medjutim pricao sam sa nekim ljudima i zapala mi je u oko M-Audio Profire 610 koja kosta 315eu , ali dobio sam potvrdu od dosta ljudi da je kartica veoma pouzdana i necu pogresiti ako je kupim...

Istina je medjutim... da ja nisam neki poznavalac audio opreme :D i poseticu jos 10 foruma ako treba, al ES mi se cini najpouzdanijim za ovakvu vrstu informacije. Unapred sam zahvalan za svaki komentar,sugestiju...

Pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 19.01.2011. 15:46 ] @


Jel' ova?

Cena mu je dobra, u poređenju sa "vanjskim".

Izbor je uvek stvar ukusa i potrebe.
Ništa novo neću otkriti, ako napišem da je stvar umešnosti na skrndelju napraviti kvalitet, kao i da professional-class oprema ne garantuje kvalitet sama od sebe.

Ima Tema na forumu, koje u sebi nose pitanje i dilemu: šta uzeti...da li je dobro, itd.
Međutim, vrlo retko, ili nikako nema nekog feedback-a sa audio primerom o produkcijskim rezultatima, pa da se može zaključiti nešto konkretno o upotrebnoj vrednosti odabranog modela.
Možda se neko i javi od onih, koji su ovaj model već upoznali...

Pozdrav

[ acaradio @ 19.01.2011. 17:07 ] @
Citat:
Konstantin90:  pricao sam sa nekim ljudima i zapala mi je u oko M-Audio Profire 610 koja kosta 315eu , ali dobio sam potvrdu od dosta ljudi da je kartica veoma pouzdana i necu pogresiti ako je kupim...

Odlican interfejs, dva mikrofonska (opcioni DI za instrumente kao sto su gitara i bas) ulaza, dva linijska...firewire veza omogucava pouzdan rad, tu je i MIDI.
Naravno, moras da imas firewire ulaz na maticnoj ploci ili da kupis PCI firewire karticu.
[ Aleksandar Đokić @ 21.01.2011. 01:43 ] @
slazem se, i vrlo bitna stvar kod tebe je da neces imati problema sa latencijom zbog firewire konekcije, dok bi sa usb-om bilo problema...

mislim da je bitno kod ove kartice da gledas da li ima dovoljno pojacanja na ulazima sto kod takvih kartica zna da pravi probleme, gledam za ovu i pise 53db sto je vise nego dovoljno da se svi mikrofoni cuju dobro

zakljucak, ako ima sve i/o koji tebi trebaju kupuj bez razmisljanja da ti mozda nece zavrsiti posao, jedino sad za cenu, koliko je kod nas i po koliko se moze naci... to vec moras sam
[ Filip_ @ 30.01.2011. 14:06 ] @
M-Audio Profire 610

Ima drugar slabiju/stariju verziju 410...probao i P.Fire 610...sve preporuke za tu cenu...vidi/pitaj/pogledaj jos Edirol/Cakewalk UA-25EX (Rolandov ogranak, nju bi trebalo da pazarim za mesec dana-oko 280e) i TC Electronic Impact Twin (jos malo je skuplja ali kazu jako dobro resenje).

Pozz