[ uchadb @ 18.01.2011. 11:15 ] @
Evo u cemu je problem:
Moodle stranica se ucita sasvim OK. Medjutim, kada se izabere odredjeni link, moodle prijavljuje gresku: Došlo je do greške koja utiče na Vašu tekuću sesiju. Molimo pristupite sistemu ponovo ili ponovo pokrenite svoj web čitač. Nakon nekoliko sekundi (ili ako se izabere opcija NASTAVAK koja se nudi) sve radi dobro. Cak se desavalo da je posle odredjenog vremena nakon prijave na sistem moodle izbacivao sledece: Vaša sesija je istekla. Molimo, prijavite se na sistem ponovo - sam je odjavljivao korisnika sa sistema.

Trazio sam na Google-u i nasao nesto>

<?PHP // $Id: error.php,v 1.19 2010/08/14 19:51:14 komlenovz Exp $
// error.php - created with Moodle 1.9.9 (Build: 20100609) (2007101590)

$string['sessionerroruser'] = 'Vaša sesija je istekla. Molimo, prijavite se na sistem ponovo.';
$string['sessionerroruser2'] = 'Došlo je do greške koja utiče na Vašu tekuću sesiju. Molimo pristupite sistemu ponovo ili ponovo pokrenite svoj web čitač.';


Da li ovo moze da se ispravi?

Ja uopste ne poznajem PHP, tako da bih vas zamolio za razumevanje.
[ kiklop74 @ 19.01.2011. 00:29 ] @
par linkova

http://tracker.moodle.org/browse/MDL-15137
http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=65489

Inace nisi rekao ni koja verzija Moodle-a je u pitanju ni kako si instalirao itd.
[ uchadb @ 19.01.2011. 11:14 ] @
U pitanju je Moodle 1.9 i tema Afterburner. Nisam instalirao preko fantastika iz cpanela, nego sam podigao moodle, kreirao bazu...
[ kiklop74 @ 19.01.2011. 15:36 ] @
Opet mi nista bitno nisi rekao.

1. Koji OS, koja verzija PHP-a?
2. Kako si to "podigao" Moodle? Sta si tacno uradio?
3. Posalji link do tog sajta i login administratora na email da bacim pogled.
[ maksvel @ 19.01.2011. 19:11 ] @
Moguće da ti problem prave kolačići. Imaš to podešavanje pod opcijom "Server" u admin-bloku. Ako imaš npr. 2 instalacije Moodla, kolačići (kojima je podešen / kao putanja) mogu da se pomešaju. Rešenje je razdvajanje, tj. za moodle1 staviš /moodle1, a za moodle2 /moodle2 kao putanju za kolačiće.
Zavisi šta imaš sve na tom hostingu.
Možeš dobiti neke informacije i preko linka http://tvojdomen.xy/moodle/admin/health.php
[ uchadb @ 20.01.2011. 07:58 ] @
Da, imam dve instalacije Moodle-a. Prilikom instalacije jedna je stavljena u folder pod nazivom okrug, a druga u folder pod nazivom lms. Da li da u Putanju kolacica na prvoj instalaciji stavim /okrug, a u drugoj /lms? Pored Putanje kolacica postoje jos dva podesavanja: Prefiks kolacica i Domen kolacica. U Prefiksu kolacica se pominje vise instalacija Moodle-a. Da li u ovim opcijama treba nesto menjati? Slika je u prilogu.

[Ovu poruku je menjao uchadb dana 20.01.2011. u 09:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao uchadb dana 20.01.2011. u 09:12 GMT+1]
[ maksvel @ 20.01.2011. 10:52 ] @
Probaj za početak samo da za prefiks kolačića staviš neku svoju oznaku - za jedan moodle, a da ostalo ne diraš.
(Ideja mi je bila za ovo polje od početka, nego sam malo pobrkao lončiće. )
[ uchadb @ 20.01.2011. 14:12 ] @
Jeste! Greska dolazi zbog toga sto postoje dve instalacije. Kada budem na jednoj, pa idem na drugu obavezno se desava greska. Znaci, to je to. E, sad, ne znam sta tacno da ukucam u prefiks kolacica.
[ maksvel @ 20.01.2011. 15:01 ] @
Ukucaj bilo šta, čisto da se razlikuje od podrazumevane vrednosti (bez dodatka, samo osnovno ime, koju koriste oba). Tražiće ti ponovan login.
Kolačići sa ovim tvojim dodatkom imaće naziv npr. MoodleSiteDODATAK. a na onom default samo MoodleSite
[ uchadb @ 21.01.2011. 08:39 ] @
Maksvel, zahvaljujem mnogo! Radi kao sat!