[ derwin @ 04.02.2004. 08:10 ] @
Moze li integralac max232 koristiti
za siemens c60 datacable ?
[ slavisac @ 15.02.2004. 23:08 ] @
Naravno da se moze koristiti a ako hoces da data kabl koristis i za internet OBAVEZNO
[ derwin @ 16.02.2004. 22:46 ] @
Cole!

Dali mozes nesto vise pisati o temi , posto me interesuje na koje nozice RS232 treba prikjuciti USB kabel, dali su ostali komponenti isti kao kod RS data kabla
[ slavisac @ 19.02.2004. 11:43 ] @
Citat:
derwin:
Cole!

Dali mozes nesto vise pisati o temi , posto me interesuje na koje nozice RS232 treba prikjuciti USB kabel, dali su ostali komponenti isti kao kod RS data kabla



Mogu ti poslati shemu data cabla ali za com port a o USB kablu ne znam nista niti sam trazio o njemu. ostavi e-mail pa cu ti poslati.
A dali je neko uspeo sa c55 da se konektuje na net i molim vas samo proverene i sigurne informavije posto sam prateci forum o c60 prosao vrlo lose(ubio sam jedan c60 pri pokusaju da ga upgrade) a ceo problem je bio u kablu koji sam kupio od lokalnog prodavca.. Tek kada sam otvorio kabl i video sta ima u njemu ja sam ostao bez teksta i odmah krenuo u potragu za shemom dobrog data kabla. Moj savet svima ne koristite kablove kupljene u radnjama mobilnih jer su 90% neispravni.
Posle kucne izrade sopstvenog kabla i pozajmljivanja telefona c60 od ortaka uspeo sam da se konektujem inace verzija softvera u telefonu je 16 a neko na drugom forumu davao citavo objasnjenje kako sve verzije manje od 20 nemogu da rade nema veze verzija softwarea u telefonu vaec je sustina u KABLU

A ako neko ima iskustva sa konektovanjem c55 preko PC neka mi se javi posto sam uspeo da dodjem do verifing username and pasword i tu ceka i onda kraj.

Pozdrav
Pozdrav
[ derwin @ 20.02.2004. 19:23 ] @
Zdravo COLE !
Evo kolega konektuje na Mobtel sa C55 i sa ne orginalnom datacablom kupjen
u Subotici .Ja imam C60 SW040101 ali nikako da krene, ne znam koje izvode se koristi na konektoru samo Gnd Tx Rx ili treba jos neki pin da se veze. Zato molim te posalji semu za Com port i koji driver koristis . Fala ti unapred.

Email:
[email protected]

Kanjiza
[ Dr S E M A @ 20.02.2004. 22:37 ] @
šta misliš slaviša o kabliću koji ide preko uni boxa,da li je on dovoljno dobar za simense,mislim kvalitetan? jer imam i data kabal ,a imam i uni box i na njemu kablić za simense x55,x60
[ dojran @ 22.02.2004. 00:15 ] @
Sa uni boxom?? Sto da ne. Trebao bi raditi, ali u nekim slucajevima nece da pokrene flesanje, e u tom slucaju, ako ko ima mogucnost da se docepa orginalnog data kabla za komunikator- odlican je za to
[ Dr S E M A @ 22.02.2004. 00:57 ] @
ok! već dugo ovdje pišemo i diskutujemo a sve hoću da te pitam da li se poznajemo,vidim iz istog smo grada,a nikako da te to upitam::)))
[ dojran @ 25.02.2004. 14:28 ] @
Hmm Dr Sema
[ vivas @ 25.06.2004. 22:39 ] @
Žao mi je što si ubio Simensa C60,ali mislim da bi ga netko mogao oživiti.
pokušaj napraviti test point i ubaciti flash sa nekog živog telefona , naravno i tom živom moraš napraviti test point da bi išćitao flash.
Od kablova je najbolji ručni rad i na com port!