[ Blue82 @ 21.01.2011. 19:23 ] @
Naime poprilicni sam noooob sto se tice sql servera. Tacnije prvi put sam se sa njim susreo pre cirka... 6 dana. :)
Prvo sam imao problema kako da se programski spojim na bazu koju sam kreirao, onda me je zezalo to sto sam imao konekciju ali upiti nisu radili kako bi trebalo, pa sam i to resio.

Avaj, kada sam pokusao da se nakacim na bazu putem Microsoft Accessa u kome sam mnogo bolje verziran, nesto je puknulo i od tada vise ne mogu da se konektujem na server.
Pokusao sam da reinstaliram SQL server 2005 express ali posle reinstalacije zapamtio je neka podesavanja i ne umem da otklonim "kvar". Pokusao sam da pobrisem sve njegove fajlove ali uvek nesto ostane.
Postoji li neki program koji ga brise upotpunosti ili postoji li nacin da se sva podesavanja servera zapamte i exportuju na neki drugi server. Ideja je da server instaliram na virtuelnoj masini (tu mi radi bez problema), i da nekako zapamtim podesavanja i da ta podesavanja uvezem na server na realnoj masini kako bih na njoj nastavio normalno da radim. Posto puno experimentisem, kada bih nesto zeznuo da mogu da vratim i da sve radi kako treba?

EDIT:
sad vidim da sam promasio forum pa vas molim da ga prebacite u pravi.

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 21.01.2011. u 20:37 GMT+1]
[ Blue82 @ 23.01.2011. 13:27 ] @
Dobro bi mi dosao bilo kakav odgovor, pa i ... "koliko je meni poznato to ne moze".
DA znam da li da reinstaliram sistem.
[ Ivan452 @ 03.02.2011. 18:56 ] @
Pa daj neku poruku, neki error, warning, notification sta god.
Ne mozes da to okarakterises kao "puklo" i ocekujes pomoc.
Ali ako ostajes pri tome odgovor je: reinstaliraj sistem :)