[ zoki1606 @ 21.01.2011. 19:38 ] @
rodjak mi dobio neku konfiguraciju iz švajcerske ništa posebno procesor 1.9 512ram 128 grafička koristi ga samo za skajp ćerke mu u inostranstvu pa pria sa njima.Pre deset dana.Javi mi neće da se pokrene.Odem ono crn ekran ima nekoliko opcija start windovs normalu.save mode i još nešto probam da pokrenem odbroji vreme i vrati opet na istu stranu.Probam da udjem u safe mode ono opet restartuje na istu stranu.Reko pao sistem hard mu 40 giga nema ništa na njemu formatiram podelim na dve particije podignem sistem instaliram skajp i wireles karticu i tako radio 4 dana posle toga isti problem.Podignem ponovo sistem i sakrijem fascikle operativnog sistema palo mi na pamet da je nešto slučajno obriso.Večeras opet isto stanje sad sam siguran da je neki veći problem ili kvar neke komponente.Znali mi neko reći šta bi moglo da bude.
[ Miroslav Cvejić @ 21.01.2011. 19:52 ] @
Neispravan RAM i/ili neispravan hard (ako izuzmemo viruse).
[ zoki1606 @ 21.01.2011. 20:06 ] @
Kad sam mu dizao sistem instaliro sam KIS 7 napominjem da sa formatiro ceo disk pre dizanja sistema i da on koristi samo za skajp ništa drugo čak mu ni pretraživač nisam instaliro jer stariji čovek njemu to ne treba jedva sam ga naučio da se javi na skajp tako da predpostavljam da nisu u pitanju virusi.
[ aca1983 @ 24.01.2011. 19:34 ] @
Druze ja imam takvih problema svakog dana posto imam servis, tako da se nadam da cu ti pomoci ako vec nisi resio problem,Trebalo bi da imas problem sa HDD, mozda ti je hard ne ispravan ako je maxtor to je velika mogucnost, ili ti hard gubi podatke.Najbolje je da ga prvo istestiras sa nekim programom najbolje sa hirensom, on ce pokazati ako ima neki kvar.U svakom slucaju probaj drugi hdd, trebalo bi da resis problem sa novim hardom.
[ zoki1606 @ 06.02.2011. 02:36 ] @
Neznam šta se dešava ili sam ja pogrešno nešto odradio rodjak nosio u neki servis da vidi šta je oni podigli sistem i sad radi samo ne znam dokle će.Pa me interesuje šta sam ja dizanjem sistema pogrešno uradio ako jesam onda šta.
[ Milos911 @ 06.02.2011. 09:25 ] @
Citat:
Kad sam mu dizao sistem instaliro sam KIS 7 napominjem da sa formatiro ceo disk pre dizanja sistema i da on koristi samo za skajp ništa drugo čak mu ni pretraživač nisam instaliro jer stariji čovek njemu to ne treba jedva sam ga naučio da se javi na skajp tako da predpostavljam da nisu u pitanju virusi.
Jesi li instalirao krekovan kis? I da nije windows bio neki od onih "ultra mega giga sredjenih i nabudzenih" last/dark sistema?
[ zoki1606 @ 06.02.2011. 09:41 ] @
Pa sad šta je krekovan kis nisam baš siguran ovaj ide sa ključem jedino što sam koristio pač da čuva ključ od padanja na crnu listu a mislim da je sam KIS ful a windovs je bio service pak 3