[ slavko music @ 22.01.2011. 01:43 ] @
zdravo svima imam mali problem sa mojom zvucnom karticom sve radi ok na 44.1Khz 16 bit >>>!!!! e sad ja hocu da stavim na 48Khz sa 24 bita ili na 96Khz sa 24 bita i onda kada stavim sve ovo i otvorim cubase i podesim tamo u project setup sve kako treba i na neka pesma sta sam uradio pustim i onda sviri bez problem ali po nekoliko takta od pesme javlja se neki zvuk kao elektronski ali ulazi kako sa fade in i posle pojaca pa ne moze da se trpi i ako posle stegnem taster stop i onda opet play ono prekide sviri pa onda pa po nekoliko sekunda opet isto ako ima ko da dade neki sovet dali ima neko resenje ja sam probao nece
[ slavko music @ 24.01.2011. 16:54 ] @
niko nista ne pise mozda nije jasno pitanje sta sam postavio
[ Kovacevic Vladimir @ 24.01.2011. 18:35 ] @
Citat:
slavko music: niko nista ne pise mozda nije jasno pitanje sta sam postavio


Ima ponešto "nepreciznoga".

Probaj da snimiš neku muziku, pevanje, govor...na podešavanjima 44.1Khz 16 bit. --> play (bez "stezanja" tastera stop/play).

Podesi na Cubase 48Khz sa 24 bita --> snimaj muziku, pevanje ili samo govor --> preslušaj (proveri), pa nam javi.

Posle ćemo nastaviti...

Pozdrav

[ slavko music @ 26.01.2011. 01:31 ] @
to sam probao radi sve kako treba na novi project gde nema nista ali kad otvorim project sa pesmom onda nesto ne radi kako treba mislim radi ali kako sam pisao javlja se neki zvuk posle nokoliko sekunda ja sumnjam da neki od plaginova nece da rade na tolko 48000 i 24 bit ali ipak nisam siguran !!!! i izvinite sta nije sve jasno posto ja sam makedonac hehe pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 27.01.2011. 07:25 ] @
Trebalo bi terratec da radi sve normalno, a grešku da tražiš u Cubase project-u.

Kakvu pesmu stavljaš u project (MIDI, wav...)?

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 27.01.2011. u 11:11 GMT+1]
[ slavko music @ 27.01.2011. 22:52 ] @
stavljam i midi i wav ali midi sa vst instrumente ?ja imam neko pitanje dali mozda neki vst instrumente ne rade sa 48 000 ili 96000 Khz pa zato se javlja neki problem i dali je potrebno da radim sa vise od 44.100 Khz i 16 bita posto u cd audio ne mogu da snimim sve to i kada napravim export na cubase moram da radim sa 44.100 i 16 bita i onda pesma automatski pada u signalu i sve drugo sta mislish ti kako je najbolje da se radi neki kaze da je bojle neki kaze da mozda da se radi odlicno sa 44.100 i 16 bita pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 28.01.2011. 10:44 ] @
Citat:
slavko music: stavljam i midi i wav ali midi sa vst instrumente ?ja imam neko pitanje dali mozda neki vst instrumente ne rade sa 48 000 ili 96000 Khz pa zato se javlja neki problem


Nemam iskustva sa radom "gotovih projekata".
Ali, je moguće da u pesmi, koju stavljaš u Cubase, ima nešto što stvara neku konfuziju, pa za svaki slučaj dobro je upotrebiti neki od converter-a za prilagođavanje rezolucije (već gotovih pesama) u onu rezoluciju, kojom misliš da radiš.

Što komplikuješ stvari?
Lepo podesiš sve na 44 Khz - 24 bit-a.

A možeš po završetku rada da export-uješ u CD standard 44 Khz - 16 bit-a, ako ćeš "narezati" CD.

Pozdrav
[ slavko music @ 30.01.2011. 21:43 ] @
Znaci po ovo sto pricamo nije nista bitnije na koje rezolucije radim posto posle signal pada kad ga napravim u 16 bita oseti se onda je dobro da radim standard sa 44.100 i 16 bit kako uradim miks tako ide u cd

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 31.01.2011. u 12:59 GMT+1]
[ Kovacevic Vladimir @ 02.02.2011. 09:44 ] @
http://nickyguides.digital-digest.com/fix-audio.htm

Nije loše pročitati i ovakve stranice.
Uvek se nešto nauči, razjasni i pronađe tumačenje nekih pojava uočenih u sopstvenom radu/projektu.
Ima i usmeravanja ka Free alatima...

Pozdrav