[ ruzmarin84 @ 22.01.2011. 09:45 ] @
Imam problem da primim string koji dolazi sa serijskog porta. Ranije sam pravio neku aplikaciju koja preko serijskog porta komunicira sa mikrokontrolerskim uredjajem... (Akvizicija podataka i crtanje grafika) Tu su mi podaci koje sam slao bili byte. Tad nisam imao nikakvih problema. Ali sada mi je potrebno da podatak dolazi preko gsm modema, i tu je problem. Uspevam da posaljem string bez problema (AT komanda gsm modemu), ali odgovor od modema nikako da uhvatim u C#.

Inace koristim .NET 2008, i nisam primarno opredeljen softwerskom programiranju... Vise sam radio mikrokontrolere i PLC-e, ali javlja se potreba za nekom vrstom SCADA-e pa bih voleo da se oprobam i u tome...

Koristim klasu serilaport, i njene metode Write, ReadLine...



Ako bi neko ko se vec bavio slicnom problematikom mogao da okaci neki primer obostrane komunikacije u C# ili .NET-u uopste gde se manipulise STRING-ovima, bio bih veoma zahvala. Ili mozda neki link koji bi koristio...

Unapred hvala, svaka pomoc je dobrodosla...
[ wex-alpha @ 22.01.2011. 16:54 ] @
Ovo bi ti mozda pomoglo, ako ti JAVA ne smeta.

Dodatno, programski fajl ces samo ti moci postaviti, i niko ne moze vise da ga procita.
[ Ċ½eljko @ 23.01.2011. 09:56 ] @
Da bi ti detaljnije pomogli morali bi zaviriti u source code koji si napisao. Kako toga nema, jedino mogu da ti preporucim da pogledas ovaj
link. Imas custom primer, plus primer sa MSDN-a.

pozdrav,
Zeljko
[ ruzmarin84 @ 23.01.2011. 12:21 ] @
Hvala Zeljko, mislim da ce mi dosta pomoci... Znam da sam trebao da okacim source, ali nisam bas bio u mogucnosti preko vikenda... Veceras bi trebalo da stignem da se malo detaljnije zabavim ovim pa cu okaciti ovo sto sam uradio. Trebalo bi da aplikacija nije previse komplikovana. Pozdrav...
[ henry86 @ 11.02.2011. 21:50 ] @
Imao sam istih problema sa GSM modulom, ali sam uspeo zahvaljujuci linku koji si okacio... Hvala!