[ millancheOLE @ 23.01.2011. 01:02 ] @
Jedna ili druga i zasto?

Procitao sam po testovima da je MSI 6850 Cyclone necujna, izuzetno brza i da se malo zagreva i da od svih ostalih modela najmanju potrosnju ima.

Ali opet sa druge strane nekako mi je Gigabyte pouzdaniji, a i cuo sam da ima bolji clock potencijal.

Pa sta mislite?
[ millancheOLE @ 23.01.2011. 20:21 ] @
Ajde pomoc ljudi?
[ blocker @ 02.04.2011. 22:20 ] @
Razlika izmedzu ove dve kartice je
MSI 6850 Cyclone najbolja kartica u svojoj klasi (testove www.guru3d.com i www.techpowerup.com)
Gigabyte 6850 najlosija kartica u svojoj klasi (75% kartica su otisli na servis i ljudima su dali druge kartice, ne firme Gigabyte)
[ MSI_Guy @ 16.04.2011. 17:57 ] @
Citat:
millancheOLE: Jedna ili druga i zasto?

Procitao sam po testovima da je MSI 6850 Cyclone necujna, izuzetno brza i da se malo zagreva i da od svih ostalih modela najmanju potrosnju ima.

Ali opet sa druge strane nekako mi je Gigabyte pouzdaniji, a i cuo sam da ima bolji clock potencijal.

Pa sta mislite?


Cyclone ima bolje hladjenje i ne bi trebalo da ima slabiji overklok potencijal, mada uvek sve zavisi od primerka, tako da je sreca veliki faktor kada je maksimalni overklok u pitanju. MSI ima odlicne takozvane MilitaryClass komponente, 6-phase naponsku sekciju i fantastican kuler, tako da sto se overkloka tice, sa njihove strane je maksimalno odradjen posao. Ostalo je na chipu :)