[ blazevski @ 23.01.2011. 21:23 ] @
Pozdrav do svih na forumu.
Ovaj problem sam izneo i na drugim forumima.
Kao sto sam naveo u naslovu posedujem klon DB500s sa kojim od samog pocetka sam imao probleme ali to
smo nekako prosli za sada.Sada je nov problem kako povezati dva Sat tanjira od koji jedan ofset 90cm
sa dva LNB a i jedna parabola od 150cm.Pokusali smo sa DISEqC 4/1 imamo signal ali kada treba dobiti neki kanal sa drugog satelita signal se gubi i treba tog satelita preskenirat i onda je u redu ali ako ponvo idete na drugim satelitom opet isto .Pokusali smo i sa DISEqC 2,0 Coax Switch mod:S. 162-DW sa nime dobijamo signal samo sa jednog LNB primerno signal sa parabolom dok sa drugog tanjira nema signal ,ili kad bi pokusali sa ofsetom dobili bi signal sa samo jednog LNB .Do prije nekoliko mjeseca imali smo DAW2000 koji se kasnije pokvario nismo imali takvih problema sve je bilo u redu koristili smo DISEqC Switch 4/1 nikakvih probleme ,jedino kada smo hteli upotrebiti DISEqC 2,0 Coax Switch nismo mogli dobiti signal sa oba SAT tanjira u cemu je problem stvarno vise neznamo i jedino ostaje da nam neko objasni kojim redom to urediti jer stvarno ne znam sta znaci u menijem AA, AB , BA ... i slicno.
Hvala na pomoci i na razumevanju .
Pozdrav
[ aca-81 @ 24.01.2011. 08:38 ] @
Montirao sam ja pre par dana
2 antene i dream 500 klon.
prva antena ima 3 lnb-a ( 19,16,13e)
druga antena ima 1 lnb (1 w)
Samo je bitno da lepo procitas na diseq sklopki gde ste koji kabli stavili, tj, koji lnb dolazi na A ,b,c,d....
Npr kod mene je bilo ovako
lnb1- 19e = A
lnb2- 16e = B
lnb3- 13e = C
lnb4- 1w=D

sada samo trebas u risiveru isto ovako da podesis, opcije konfiguracije satelita stavis
4 satelites via diseq, i onda se otvore 4 reda sa satelitima i samo podesis isto ovako kao gore
tj.kako si povezao kablove on lnb-a na diseq sklopku, isto tako moras i u risiver da upises.

[ mirel @ 24.01.2011. 12:00 ] @
Cest problem kod klonova je da ne rade dobro sa diseqC salterima raznih proizvodjaca, kada se salta sa jednog na drugi satelit.Jednostavno nema signala, sacekas malo i dodje ili presaltas na neki slobodni kanal da bi dosao...i tako dosta tih zajebancija jer nekad nece nikako ni da dodje.Rjesenje toga problema je u Spaun SAR 411 F diseqC salteru, jer on radi kako mi je poznato sa svim klonovima.Znaci imao sam do sada minimalno 10-ak tih slucaja i svaki puta kada sam postavio Spaun problem sam rijesio.Za info, koristim stalno mti(centar) i alps(uski) lnb, i gore navedeno vrijedi za tu konfiguraciju.
[ blazevski @ 24.01.2011. 14:09 ] @
Pozdrav .
Kao prvo da se izvinim sto toliko kasnim sa odgovorom.
Da prvo odgovorim aca-81 sve sam tako sredio jedina razlika je sto ja nemam 4LNB na tanjiru nego 3 LNB tako da sam onog cetvrtok metnuo samo radi reda ali nista od toga dobijem jedan satelit a drugi nema signal da se sada ne ponovo vracam .Sada bih hteo reci Mirel toje ono sto me najvise pogada jer Coax Switch mod:S. 162-DW nije bas najobicnii
DISEqC 2,0 i njega nemogu nastimati .Zanima me kojim redom da nastimam recimo jedan LNB na jednom tanjiru i recimo jedan LNB na drugim tanjiru ,kojim redosledom naravno sa DISEqC 2/1 Coax Switch jer sam nega vise platio od obicnoga .I zanima me jer moguce da mi pravi problem DISEqC 2,0 jer nije 1,1: 1,2 ili slicnoga zasto mi projavi signal samo sa jednog satelita a drugi kako da ne postoji takav problem sam imao i sa DAW 2ooo kada sam hteo povezati sa ovim DISEqC 2,0
Puno pozdrava
[ i4004 @ 26.01.2011. 01:19 ] @
kako reče čovjek gore, jedino je spaun siguran.
ostalo ne.