[ djole574 @ 24.01.2011. 22:37 ] @
Pozdrav, imam jedno pitanje za Vas malo iskusnije u toj oblasti. Imam nikon l11 klasican digitalac 6 mpx nista specijalno. Medjutim komsija mi ponudio stari dobri sony cyber shot f505 doduse sa samo 2.1 mpx ali fenomenalnom optikom i totalno sam se odusevio. Ali da li realno to staro cudo fenomenalno ocuvano vredi 50 e, tj da li vredi prodati ovaj obican nikon digitalac sa 6 mpx u zamenu za ovaj staiji?????
[ NShappy @ 25.01.2011. 06:31 ] @
Pa tog Nikona vredi dati za skoro bilo šta. Pogotovo ako ti ne smeta oblik i veličina tog Sony-ja.

Evo ovde mu možeš videti vrline i mane: http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf505/page11.asp
[ radisasvr @ 25.01.2011. 06:55 ] @
Ja ti to ne bih savetovao osim ako bas ne zelis da imas nesto egzoticno,sto niko nema.
Tacno da su mu ove fotke na DPR odlicne ali to je ipak samo 2 mpx sto je premalo skoro za sve osim za monitor ili TV ili najmanje formate stampe.
Ako to ostavimo po strani meni bi glavni kamen spoticanja bila njegova velicina. Pomisli samo kada ce aparat biti kod tebe da bi fotkao u odnosu na taj L11 koji ti uvek moze biti u dzepu.
Ako ga uzmes mislim da ce te pocetno odusevljenje brzo proci a da ce ti njegova velicina biti faktor koji ce te mnogo ogranicavati.
Takodje mislim da je 50E mnogo za aparat iz 1999 ,osim ako nisi kolekcionar.
pozz
[ djole574 @ 25.01.2011. 11:00 ] @
ma i ja se lomim, dosta star aparat al mu nekako dobra optika i slike imaju onu pravu boju, ali kad se uvecaju osecaju se tih 2 mpx