[ sanibo @ 24.01.2011. 22:47 ] @
Imam odosta tutoriala koji su pisani u wordu u vidu priručnika, uglavnom su svi u vezi grafike...
Eh sad bi ja to da dignem na web i lokalno sam instalirao obe aplikacije u nameri da prvo te tutoriajale ubacim unutra i sve ispodešavam pa onda na neki host.
Ali, uvek ima neko ali, sa copy/paste i u jednom i u drugom slike se ne pojavljuju što je i logično treba dodati link na svaku sliku.
Postoji li bezbolno i brzo rešenje da se ti linkovi srede? word nosi slike sa sobom u fajlu dok je kod web-a drugačije.
Pošto ima puno materijala ima da osedim ako za svaku sliku pojedinačno moram ubaciti link.
A drugo pitanje je po vama koji je cms bolji od ova dva za pisanje tutorijala?
Hvala
[ maksvel @ 24.01.2011. 22:53 ] @
Možeš da Word-ove dokumente izvezeš u SCORM koristeći. npr besplatne Learning essentials. Imaš ih posle u vidu plagina u kartici Ofisa.


Posle ubaciš u Moodle i imaš sve na jednom mestu, sa sve navigacijom i slikama.
[ maksvel @ 25.01.2011. 00:11 ] @
Citat:
A drugo pitanje je po vama koji je cms bolji od ova dva za pisanje tutorijala?

Postoje neke kombinacije i za Word -> WordPress, pogledaj po Googlu, ima mislim i neki plugin za SCORM i sl.
Moodle je platforma namenjena baš za učenje, praćenje aktivnosti učenika, omogućava širok spektar aktivnosti, testova itd... Ozbiljno nastavno sredstvo.

Ako uspeš da se snađeš sauvozom u Wordpress i ostaneš na nivou jednostavnih tutorijala, glas za WordPress.
Za ozbiljnije nastavne poduhvate, koji podrazumevaju raznovrsniju interakciju sa korisnicima, glas za Moodle.
[ sanibo @ 25.01.2011. 07:00 ] @
@maksvel, hvala na odgovoru, probaću SCORM.
Da, je moodle baš napravljen u tu svrhu, i za pocetak mi ne treba sve nemam nameru ocenjivati i pratiti aktivnosti posetilaca/učenika ali nikad se ne zna možda u skoroj budućnosti bude i to, zato se i dvoumim jer ovo sto treba meni je sasvim dovoljan i wordpress a i lak je za koriscenje i ima dosta plugina...
videcemo , hvala u svakom slucaju
[ Danilo Cvjeticanin @ 25.01.2011. 10:23 ] @
Wordpress ima opciju "paste from word".
[ maksvel @ 25.01.2011. 10:51 ] @
Da, ali slike se ne prenose, a one su mu glavni problem.
Za Wordpress imaš opciju i da aploaduješ direktno iz Worda na server, ali opet slike moraš imati na posebnom servisu.
[ sanibo @ 25.01.2011. 10:57 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Wordpress ima opciju "paste from word".

da reče maksvel da su slike problem mora se dodati link za svaku, probao sam tu opciju s FCK editorom u wordpressu koji ima vise opcija "paste from.."
[ sanibo @ 25.01.2011. 11:00 ] @
Citat:
maksvel: Da, ali slike se ne prenose, a one su mu glavni problem.
Za Wordpress imaš opciju i da aploaduješ direktno iz Worda na server, ali opet slike moraš imati na posebnom servisu.

wordpress je fenomenalan po ovim pitanjima, postoji plugin za pisanje posta sa racunara direktno "blogdesk"
[ uabanke @ 16.02.2011. 16:34 ] @
Jel zna neko kako da promenim izraze Kategories, Recent posts ili Archives na srpski. Sa onim pluginom sam uspeo da napravim da može da se koristi i ćirilica i latinica ali ne vidim kako da ovo promenim ? Ili da radim stranicu po stranicu ?
[ Ljubiša Begović @ 16.02.2011. 18:08 ] @
@uabanke
Za prevod možeš koristiti ovaj plugin: http://wordpress.org/extend/plugins/codestyling-localization/
[ uabanke @ 16.02.2011. 18:48 ] @
Hvala, ovo je baš korisno.
Ali, ubacio sam i napravio po i mo ubacio u /language/, dodao svim temama ali nema promena ? Gde može da zapne ?

[Ovu poruku je menjao uabanke dana 16.02.2011. u 20:04 GMT+1]

Da, pa evo za sve kojima može da zatreba. Ide se u Alatke/lokalizacija i iznad teme kod dodaj novi jezik se doda srpski sa liste a zatim se skenira i edituje. Izvrše se prepravke a zatim se generiše mo fajl i to je to.
Hvala Ljubiša.

[Ovu poruku je menjao uabanke dana 16.02.2011. u 20:31 GMT+1]