[ Vampa @ 25.01.2011. 02:05 ] @
Poštovani,

Zainteresovan sam zauzeti .RS domen firme koja je u likvidacionom procesu. E sada, interesuje me kako i na koji način mogu doći do njega?
- Koliko vremena, po isteku domena, se on vraća "među populaciju" tj. ponovno zakupljivanje?

Svaki info je i više nego dobrodošao,
Hvala,
V.
[ dekster2 @ 25.01.2011. 06:39 ] @
To što je firma u likvidacionom procesu nema veze sa domenom,bar dok ne raskine hostovanje sa tim provajderom.Ako plaća i dalje nećeš ga nikako preuzeti.
Možda ima lista čekanja.Proveri sa provajderom ako znaš kod koga je taj domen.
[ calexx @ 25.01.2011. 08:36 ] @
Za početak saznaj za koliko je ta firma platila domen jer to može da bude i deset godina. Po isteku plaćenog vremena registrant ima još mesec dana da produži, posle toga je domen slobodan. Hostovanje nema mnogo veze sa ovim, može nekome da istekne hosting a da mu je domen plaćen mnogo duže.
[ Vampa @ 27.01.2011. 09:01 ] @
Citat:
To što je firma u likvidacionom procesu nema veze sa domenom,bar dok ne raskine hostovanje sa tim provajderom.Ako plaća i dalje nećeš ga nikako preuzeti.
Možda ima lista čekanja.Proveri sa provajderom ako znaš kod koga je taj domen.


Uh, nadam se da nema lista čekanja? Hmmm... mada bih i ja mogao na tu listu?! Nisam znao da to postoji kod .rs domena. Thx!

Citat:
Za početak saznaj za koliko je ta firma platila domen jer to može da bude i deset godina. Po isteku plaćenog vremena registrant ima još mesec dana da produži, posle toga je domen slobodan. Hostovanje nema mnogo veze sa ovim, može nekome da istekne hosting a da mu je domen plaćen mnogo duže.


Zakupljen je do juna meseca 2011. godinine. Mislim da ga neće produživati jer je sada došao stečajni koga samo zamina jedno - da namiri sve strane i da ugasi firmu asap :D


Hvala momci,
V.
[ mozdasamjaamozdainisam @ 27.01.2011. 19:01 ] @
Racunaj i na to, da one sekunde (bukvalno) kada domen postane dostupan svima - da ga isto tako svi mogu i registrovati.
Na zalost, postoji dosta automatizovanih skripti koje upravo ovakve domene i 'kradu' - tj registruju u nadi da nekome zaista trebaju (tj da su greskom obrisani) i onda traze x puta vise za isti domen.

Anyway - ako je zvucno lep domen, gledaj da ga sto pre registrujes - ili cak da stupis u kontakt sa stecajnim izvrsiocem i da mu ponudis neku sicu da odkupis domen (promena vlasnika domena) - mislim da ce mu odgovarati da dobije bilo sta za domen...