[ MarkoBalkan @ 26.01.2011. 16:21 ] @
kako najbolje napraviti kreiranje ponude?

recimo otvara se forma na kojoj se popune polja sa podacima i koji se upisu u tablicu dokument.
ta forma sadrži jedan grid za prikaz stavaka ponude.

grid se recimo puni otvaranjem nove forme i popunjavanjem podataka o proizvodima tj. samo količina, ostalo je sve na izbor(combobox) ili generiranje.
kad kliknem dodaj, u gridu na formi jedan se prikaže stavka za dodani proizvod.

kako zapamtiti dodanu stavku ili kako dodati novu, a da se stare stavke u gridu ne obrišu?

s time, kad se kreira kompletna ponuda onda se sprema u bazi, ono što ide u dokument se sprema prvo, a stavke u dokument_stavke.

kako s eobično to rješava u praksi?

do sada nisam imao ovbakve potrebe.da li da dodajem u polje, pa cijelo polje u grid svaki puta, ili?

ista stvar kao kod POS-a na blagajni kad se kucaju proizvodi pa se samo proizvodi dodaju u grid.
[ Dusan Kondic @ 27.01.2011. 13:05 ] @
Ovo možeš da rešiš na više načina, korišćenjem različitih objekata i platformi (DataSet, ObservableCollections ...).
Jedan od jednostavnijih načina je da za polja u zaglavlju deklarišeš odgovarajuće promenljive, a da za stavke
deklarišeš DataTabelu sa odgovarajućim poljima koja idu u svaku stavku.
Stavke popunjavaš dodavanjem redova DataTabele, a na kraju, kada želiš da potvrdiš/snimiš ponudu
otvoriš konekciju, izvršiš komandu kojom uneseš zaglavlje u bazu, a zatim u for petlji izvršavaš upis svih stavki
i na kraju zatvoriš konekciju.
Sve ovo bi bilo dobro staviti u try/catch.
Možeš da upotrebiš i DataAdapter.Update, ali ja to lično ne volim jer adapter bez pitanja odradi insert,
update i delete.
Ja volim da računar radi ono što mu ja kažem :)