[ tdjokic @ 27.01.2011. 04:25 ] @
Vec godinu dana mi sa GC radi Intesa Internet kartica. Nazalost, priliv novca mi ide preko druge banke, pa pare moram fizicki da penostim iz te banke na Intesa namenski devizni za spomenutu karticu. Zasto fizicki - devize mozes prenosti sa sa racuna na racun u ISTOJ banci ali izmedju RAZLICITIH banaka nema sanse, to u Srbiji ne sme po zakonu.

I tako prekjuce dobijem u toj banci gde mi stizu pare (inopenzija) karticu Visa Electron. Kad sam je porucivao, pitao sam tamo da li ce moci i priznali su da ne znaju. Prekjuce probam - odbijeno, verovatno sto jos nije bila aktivirana. Juce uvece je prihvatilo. Brzo obavestim najblizu familiju.

Nocas pokusam da platim upravo pristigao racun - hop - ODBIJENO! Dakle, prema svemu sudeci, ako nije aktivirana to sistem odmah prepozna i izbacuje. Ali ako jeste aktivirana a nije prihvatljiva, onda mu treba nesto vise vremena i tu sam naseo na zamku.

Probao sam jos par puta, otvorio jos jedan sasvim svez nalog, na drugoj e-mail adresi i svuda odbija. Ispada da Visa Electron ne prolazi.

Moja banka nema neku specificnu Internet karticu pa sam krenio ovim putem koji je ispao pogresan. Gledao sam i na GC sajtu da li je primaju i pise da je primaju samo ** Accepted outside of the United States. Mislio dam da je primaju samo od ne-Amerikanaca ali izgleda da se misli samo na poslovanje GC izvan SAD, nisam siguran.
[ twiddle @ 27.01.2011. 09:33 ] @
Ja do sada nisam imao problema sa MasterCard-om (Intesa)

Pozdrav,
Sloba
[ tdjokic @ 28.01.2011. 02:40 ] @
Hvala za odgovor i za preglede. Misterija je resene - posto sam star i bolestan poslove u banci mi obavlja nezvanicni staratelj, uz sudski overeno ovlascenje, sto je kod sluzbenika banke izazvalo dodatnu opreznost i karticu mi nisu aktivirali u uobicajenom roku, pa sam ja "pucao u prazno". Pozalio sam se banci mejlom i otuda su mi porucili da treba bar 24 sata da bi aktivirana kartica stvarno pocela da radi i nakon produzenog cekanja je zaista pocela da radi.

I dalje mi nije jasno sta znace reci ** Accepted outside of the United States ali neka ide dodjavola. Pisu zvanicna objasnjenja i uputstva tako povrsno kao da je to nesto najobicnije i najprostije a ne da moze coveku da promeni zivot skroz na skroz. Pretrazujes Internet, ljudi tu i tamo pisu nesto, na kraju budes upucen na zvanicni sajt Google checkouta i tamo te doceka samo ovih nekoliko reci i gotovo.