[ Coder81 @ 27.01.2011. 11:13 ] @
Mozda se ovaj problem vec pojavljivao kao tema ali ajde da pokusam da resim. Problem je sledeci :

<?php
for($i=0;$i<=5;$i++)
{
$promenljiva = $i;
sleep(1);
}
?>

E sad, svaki put kad se petlja okrene i $promenljiva promeni vrednost, tu vrednost treba trenutno da prikazem na ekranu, znaci svaki sekund ce se menjati vrednost. Znam da to treba da povezem sa nekim JavaScript-om jer se on izvrsava u browser-u ali ne znam kako.

Napravio sam multi upload slika koji ujedno radi i resize svake slike. Unutra se nalazi jedna for petlja koja se obrne tri puta. Moja ideja je da u to ubacim i progress bar kako bi korisnik video trenutno stanje jer sam upload traje.

Hvala svima na pomoci!
[ ManInTheBox @ 27.01.2011. 18:21 ] @
Ako sam te skontao, to mozes da resis AJAX-om ( da JavaScript-om posaljes neku vrednost PHP-u, ovaj to da obradi i vrati nazad browser-u novu vrednost ).
Ako je to cilj, mozes da koristis npr jQuery Ajax.
Implementacija je veoma jednostavna.
[ Coder81 @ 27.01.2011. 18:55 ] @
Da, na kraju sam shvatio da za vreme prosledjivanja bilo cega post metodom ne mozes da radis nista osim da koristis asinhroni zahtev ili neku obradu koja se desava asinhrono. Nisam bas nesto vest kod implementacije jQuery Ajax-a ali mislim da to mogu da izvedem kroz neko svoje hard kodiranje. Jedino sto mi sad nije jasno a to je, da li onda moram da bih pratio stanje upload-a slika, da sve komplet stavim u ajax zahtev i onda samim tim se upload desava asinhrono. Code koji mi trenutno radi, radi sledece. uploaduje sliku, resize-uje na odredjenu velicinu, toj resize-ovanoj daje naziv koji je generisan(random) i taj novi naziv slike ja uzimam i upisujem u bazu da bih posle u administraciji aplikacija tacno znala koja slika kom slogu pripada. Znaci ako ceo taj proces stavim u Ajax, vazno mi je da mi vrati nove nazive slika kako bih ja mogao da ih upisem u bazu. Sve se to desava na jedno dugme tipa submit. Posto ceo taj proces traje a da korisnik ne bi pomislio da mu se browser zakucao moram da imam neko pracenje tog dogadjaja kao sto je progress bar. Vazno je samo da vide da se nesto desava.

Ne znam koliko sam bio precizan ali samo ajax moze da mi resi problem, to znam.
[ strutter.poison @ 28.01.2011. 13:52 ] @
Recimo http://php.net/manual/en/function.ob-implicit-flush.php moze da posluzi za onu for iz prvog posta da ispisuje pre nego sto se zavrsi skripta. Kada je u pitanju $_FILE i $_POST nisam probao. Mislim da ne radi za upload fajla, jer tu treba nesto drugo..
[ Coder81 @ 29.01.2011. 11:09 ] @
Nisam probao ob_implicit_flush, probacu. Mada sve mi to nekako zvuci kao neko privremeno resenje. Ali ipak probacu, sto da ne.