[ mladja037 @ 29.01.2011. 17:17 ] @
Postoji li ovakva mogucnost kao sto ima za FB da te servis obavestava za neke netifikacije...postoji li tako nesto i za e-mail..i da bude free kao sto je i za FB.....
u pitanju je 065 mreza...

Hvala unapred
[ GORSHTAK @ 30.01.2011. 12:26 ] @
Ako imaš mejl klijent u telefonu, nikakav problem, samo konfigurišeš parametre za konekciju...
[ vlada1970 @ 30.01.2011. 15:12 ] @
I mene ovo zanima sto kaze GORSHTAK. Jer imam samsunga P850 koji ima email klijenta. Namestio sam parametre ali samo kad sam iniciram tj. pokrenem email klijent, on sa servera skine email-ove a nece sam da me obavesti kad mi stigne email preko zvucnog signala.

Da li treba nesto dodatno da uradim, ili to radi tako sto moram konstantno da budem prikljucen na net preko gprs-a da bi email klijent obavestavao sam?

Hvala, Vlada

[ GORSHTAK @ 30.01.2011. 18:14 ] @
Pazi, ovo zavisi od samog telefona. A meni nije poznat nijedan model koji automatski proverava bilo šta.
Bolje je da se ovo pitanje postavi na forumu za mobilne telefone, sigurno tamo znaju više. Obavezno navedite model telefona koji koristite

E još nešto, to mi se desilo dok sam drugu nameštao mejl na telefonu, mejl mu je @ptt.rs, nisam uspeo da mu namestim samo zato što provajder ne dozvoljava da se priđe pošti preko drugog provajdera. Imajte i to u vidu ako je u pitanju mejl nekog domaćeg provajdera.

@vlada
Ako tvoj telefon može automatski da proverava, onda mora uvek da ti bude uključen gprs. Ali bolje proveri na forumu za mobilne, ja baš ništa ne znam o tvom modelu telefona.
[ vlada1970 @ 31.01.2011. 00:59 ] @
Ok, thanks GORSHTAK.

Ja mislim da ovaj telefon ne moze automatski da proverava email-ove ali provericu.

[ zentriks @ 05.02.2011. 15:12 ] @
Kod nokia modela ima klijent koji ako se ostavi ukljucen proverava postu stalno ali mora da je ukljucen gprs nonstop. Ovo bi moglo da se nadje na smart telefonima...
[ explicit123 @ 17.02.2011. 17:40 ] @
moras biti konektovan na internet nonstop (gprs, wireless..) da bi radila automatska provera i obavestenje kad stigne email.
medjutim to moze poprilicno da te kosta kada se koriste pop/imap email nalozi jer telefon mora da se konektuje na mailserver svakih npr. 5 minuta radi provere, a prenos podataka preko mobilnog interneta se obicno zaokruzuje na tipa 100KB.

najidealnije je ako ti telefon podrzava microsoft activesync sinhronizaciju (Symbian iz Nokia E serije, Android, iOS, Windows Mobile) i imas email nalog koji to podrzava (od free, to je gmail i hotmail).
kada se koristi activesync, internet veza je takodje nonstop uspostavljena, ali telefon nece svakih 5 minuta proverati mail i praviti velik protok, vec se tarifira samo kada ti neki mail stigne ili ga posaljes.