[ gru b. @ 30.01.2011. 00:38 ] @
Pozdrav svima!
Drug namerava da napravi aukcijski sajt i od mene je trazio savet za njegovu izradu. On nije upucen u internet tehnologije ali kaze da ima sredstva da pocne jedan takav sajt i volju da se u tome oproba.
Ono sto je mene zamolio jeste da mu napravim neku "mini analizu" u kojoj bih naveo koliko VREMENA, LJUDI (programera) i koliko NOVCA je potrebno da se napravi jedna takva web aplikacija.

Dalje, koja tehnologija bi omogućila dobro rešenje za početak? Ako je moguće da se ne pravi sve od nule, ali da se ipak omogući skalabilnost i jednostavno održavanje u slučaju da se servis rasprostrani i postane popularan.
Video sam da je Magento jako popularan, ali ima i onih koji ga ne preporucuju zbog sporosti i jos nekih stvari. Sta vi predlazete? Da li je osnovno znanje PHP-a dovoljno za prilagodjavanje magenta potrebama ove aplikacije?

Osim novca za programiranje aplikacije, namerava da izdvoji i novac za kupovinu svojih servera. Je li moguće početi sa nekim manjim serverom koji može da se kasnije proširuje po potrebi?

I na kraju da pitam, pošto sam i sam programer (C++), a imam i malo iskustva u PHP-u, da li bih to mogao samostalno da isprogramiram ili je ipak potreban veći tim ljudi? Napominjem da imam volje, vremena i dovoljno literature :)

Dakle, moj zadatak nije da mu govorim o trzisnoj borbi sa konkurencijom (npr. Limundo), već samo da mu kažem koliko traje i koliko košta tehnička realizacija ovakvog sajta.

Unapred zahvalan na savetima