[ Siki 5 @ 30.01.2011. 18:20 ] @
Problem je sledeći: u wordu 2007 je urađena tabela u kojoj su negde postavljeni padajući meniji,a neka polja su bez padajućih menija jer moraju da se popune sadržajima koji ne mogu da budu precizno izraženi preko padajućih menija. To funkcioniše odlično. Problem je kada se isto to proba u wordu 2003. Word 2003 nalaže zaključavanje dokumenta nakon čega se zaključavaju sva polja. Word 2003 ne dozvoljava popunjavanje polja u kojima nisu padajući meniji u varijanti koju sam ja isprobao. Da li je moguće rešiti problem da nakon zaključavanja polja sa padajućim menijima ostanu polja za slobodno popunjavanje bilo kojim tekstom. U konkretnom primeru nemoguće je upisati u polje za mesto življenja bilo šta. Problem se može rešiti otključavanjem i zaključavanjem po potrebi ali me interesuje da li postoji efikasnije rešenje. Hvala ljudima dobre volje.
[ Jpeca @ 31.01.2011. 10:49 ] @
Iz palete alata forms stavi text form field za polja koje korisnik treba da unosi. Nakon zakljucavanja ova polja prihvatiće proizvoljan unos, a dodatnu kontrolu eventualno postavljaš kroz svojstva polja (npr. ograničenje dužine, defult tekst)
[ Siki 5 @ 31.01.2011. 19:27 ] @
Hvala na pomoći,to je ono što mi je trebalo. Još jedan problem koji mi se pojavio u daljem pravljenju obrasca je podešavanje da prvo polje u padajućoj listi bude u startu prazno. Nadam se da nisam preterao sa pitanjima.