[ Ivan Dimkovic @ 31.01.2011. 11:32 ] @
http://www.engadget.com/2011/0...-as-worlds-best-selling-smart/

Citat:

One day somebody will write a book called "The rise and rise of Android" and this moment will be highlighted in bold. Canalys' latest smartphone sales figures show that Android phone makers managed to shift a cool 33.3 million handsets in the last quarter -- more than any other smartphone platform out there, including the previous leader, Symbian, which sold 31 million units. That's a mighty leap from the 20.3 million Android devices the stats agency estimates were sold in Q3 2010. Symbian itself grew from 29.9m in Q3 to 31m in Q4, but Android's pace of expansion has been so rapid as to make that irrelevant.


Sta reci... Postadose #1... Android ima izglede da postane Windows mobilnog sveta, sa svim dobrim i losim sto uz to ide :)
[ dejanet @ 31.01.2011. 11:58 ] @
Mislim da ce se Android preliti sa phona preko tableta na desktop u nekoj od sledecih reinkarnacija..
Ne verujem da ce google-ove ambicije stati na jadnom chrome os-u..
[ combuster @ 31.01.2011. 13:11 ] @
http://www.theregister.co.uk/2...9/android_data_disclosure_bug/

Vise popularan - vise busotina nadjeno - sto mozda i nije tako lose :)

@dejanet

Ne znam sta bi Android mogao da trazi na desktop-u...
[ Nedeljko @ 31.01.2011. 13:18 ] @
Citat:
dejanet: Ne verujem da ce google-ove ambicije stati na jadnom chrome os-u..


Čekaj, Chrome OS se još nije ni pojavio, a već je jadan.
[ Nedeljko @ 31.01.2011. 13:24 ] @
Citat:
combuster: Vise popularan - vise busotina nadjeno - sto mozda i nije tako lose :)


Pazi, obzirom da je otvoren, lakše je pronalaziti bušotine, a obzirom da je i napadno polje veliko, možda će to doprineti čišćenju androida, tako da u nekoj iteraciji dobijemo sistem 100% bez ranjivosti. Naravno, nećemo znati da više nema ranjivosti, ali se neće više pronalaziti, za razliku od zatvorenih sistema.
[ combuster @ 31.01.2011. 13:35 ] @
Pa kako cemo znati da se nece pronalaziti ako ne znamo da li ih ima :)
[ Nedeljko @ 31.01.2011. 13:38 ] @
Pa, nećemo znati. Tako sam i napisao. Međutim, prolaziće godine bez otkrivenih propusta, pa će krilatica "Open source - security by definition" napokon postati osnovana. Možda.
[ dejanet @ 31.01.2011. 13:52 ] @
Meni su zanimljive male razlike koje uticu na uspeh nekog proizvoda..

1. primer linux i linuxoidni android, jedan neuspesan drugi uspesan, razlika je u sitnijem dvokoraku i levom umesto desnom polaganju pored gigantskog ms-a(mobilna platforma umesto desktop-a), tako da je utakmica postala otvorena..

2. primer chrome os je cloud web based os, inace koncept koji se vuce jos od zelenih terminala povezanih za servere od pola tone, sklonjeno za sada u stranu(po meni)
(mozda se u nekoj bliskoj buducnosti opet oduva prasina sa ovog koncepta)..

3. primer su tableti koji postoje vec 15-20 godina, ali se tek Steva Veliki setio da ponudi autonomiju na 10+ sati.. inace slicne ocikledne manevre je uradio sa iPod-om(walkman), apple tv-om(iptv)..

znaci ucinio je postojece proizvode/tehnologije efektivne..

Ovde se vide radovi ceo-a, kao i objektivnog sagledavanja proizvoda i obrade trzista, a da je malo sta uradjeno na nekom velikom tehnoloskom proboju..




[ mmix @ 31.01.2011. 14:35 ] @
Citat:
Nedeljko: Pa, nećemo znati. Tako sam i napisao. Međutim, prolaziće godine bez otkrivenih propusta, pa će krilatica "Open source - security by definition" napokon postati osnovana. Možda.

Nema sanse. Mozda kad bi se android zakucao u mestu, pa onda posle x godina, ali to nece sigurno. New features => new holes.

Citat:
combuster: Ne znam sta bi Android mogao da trazi na desktop-u...

Apps, covece, apps. Pricasmo vec o tome.
[ Nedeljko @ 31.01.2011. 14:51 ] @
Aha, a koliko je novih mogućnosti dobio Linux kernel od verzije 2.6 izašle 2003? Čini mi se da će se do trojke dodavati samo drajveri.
[ combuster @ 31.01.2011. 15:01 ] @
Citat:
mmix: Apps, covece, apps. Pricasmo vec o tome.


Nisam ja toliko napredan... :D Jos uvek mi nije jasan koncept toga osim da je potekao iz Jobsian branshe (ako sam i za to u pravu).
[ Machiavelli... @ 31.01.2011. 16:23 ] @
poale kazu linux nema vise od 2% trzista! heheh
[ Horvat @ 31.01.2011. 17:13 ] @
a kakvo je stanje u ukupnom planu, ukljucujuci i "glupave" telefone?
[ Devanagari @ 31.01.2011. 18:33 ] @
Evo par interesantnih slika. Nadam se da neće krenuti flame war, samo bih primetio da se telefoni ne prave radi pravljenja telefona…

[ Texas Instruments @ 31.01.2011. 19:00 ] @
http://www.benchmark.rs/benchm...-usvaja-android-platformu.html
[ the_tosic @ 31.01.2011. 19:05 ] @
Iskreno se nadam da ce preci na Android i otvoriti symbian :)
[ Texas Instruments @ 31.01.2011. 19:39 ] @
Symbian je otvoren već neku godinu.
[ behemot78 @ 01.02.2011. 14:35 ] @
Mozda je covek mislio "otvoriti" u smislu da mozes npr. da napravis aplikaciju za sebe i jednostavno je instaliras, bez potrebe da prolazis kroz pakao dobijanja sertifikata od Nokije. Ovo je i glavni razlog zasto sam napustio Symb pre vise godina.