[ bagljivko @ 31.01.2011. 21:24 ] @
zavrsio sam gradjevinu pre par meseci i kako stvari stoje nista od posla. gledao sam oglase na par sajtova,traze iskusne,a kako da dodjem do iskustva kad niko nece da me primi. onda sam negde cuo da cu u africi trazeni gradjevinci i da su relativno dobro placeni (bolje ista ngo nista). naime rec je o libiji,tunisu, alziru i zemljama iz njihovog okruzenja. ja sam jurio neki posao u libiji preko neke bosanske firme koja je postavljala stubove dalekovoda,ali se nesto izjalovilo. pa me zanima kakva su vasa iskustva i znate li mozda neku adresu na koju mogu poslati svoj CV da okusam srecu? unapred hvala

p.s. ovo je zapravo moj prvi post na ovom forumu, davno sam napravio profil ali tek nocas se setih :)
[ pctel @ 31.01.2011. 23:54 ] @
Moj brat je isto gradjevinac i godinama pokusava da se ubaci tamo, ali za sada nije uspeo. Nudili su mu Rusiju, ali nije hteo, a video si sigurno ovih dana u novinama kako su prosli oni koji su otisli. Te gradjevinske firme generalno ne citaju mnogo CV-e, vise to ide na preporuku ili licnu pojavu "dobar dan, treba li vam radnik". E, sad, sve te firme imaju neke poslice i ovde, koji su naravno slabije placeni, ali svakako im trebaju radnici i ovde i tamo, pa je neko nepisano pravilo da te prvo drze ovde, pa za par godina, ako se pokaze da si dobar radnik i da im je bitno da im ne pobegnes, onda te vode u Afriku, sto je svojevrsna nagrada, privilegija i stimulacija. Ako si prosecan radnik ili ispod proseka, onda ih nije mnogo briga za tebe, takvog ce opet lako naci, pa ce te pustiti da odes a nekog boljeg i bitnijeg poslati u Afriku. Tako ti je to, nemoj uopste da mislis da niko drugi nece u Afriku, samo si se ti prvi toga setio :)
Ako ti je interesantno i ovo ovako sto sam opisao, mogu da se raspitam kod brata koje su to konkretne firme, nije da mi nije rekao, nego su to meni toliko nebitne informacije da sam vec posle 5 minuta zaboravio.
[ ivanstojicic @ 27.06.2014. 19:57 ] @
e miji prijatelji svi samo nešto pišu a niko ništa konkretno da objavi adresu neki kontakt ime neke firme svi samo nešto pričaju ovi drugi jedva čekaju da to objave ne traže konkretno šta gde kako sve je ovo zamajavanje ljudi ovde mnogi još uvek veruju u dedamraza i u rode koje donose decu samo niko da donese posao.