[ ghi @ 01.02.2011. 23:37 ] @
Treba mi vise komandi, nisam ih nasao na googlu, nasao sam neke ali su beskorisne...

1.Postoji li neka komanda koja ce sve .txt fajlove iz jednog foldera poslati na FTP .... ?
2.Postoji li komanda koja ce Rename .txt dokument u neko random ime (pozeljan bi bio neki broj)... ?
3.Ako ne postoji nista od ovoga za FTP, ima li nesto slicno FTP-u sto bi moglo da odgovara za pedhodna dva pitanja(nesto sam cuo da je Telnet slican FTP-u)...?

Pozdrav !


[ nkrgovic @ 02.02.2011. 10:10 ] @
1) Mozes sa mput to da uradis. To je stadnardni ftp, ako vec ne mozes da koristis neki GUI klijent, a cini mi se da bi ti to odgovaralo.
2) Ne. Ali ako mozes da dobijes ssh pristup (telnet je konzolni pristup iz komandne linije, ssh je slicno tome, ali kriptovano), mozes da, ako je sa druge strane neki *nix, napises malu shell skriptu, tj. bukvalno jednu komandu koja ce to da uradi. Mozes i da ne bude random, vec po nekom kriterijumu, nista nije problem.... Ali ne postoji gotovo resenje, moras da otkucas komandu "rucno".
3) Da - ssh i scp/sftp rade sve sto ti treba. Samo treba da naucis malo da ih koristis :).
[ ghi @ 02.02.2011. 12:58 ] @
Hvala na odgovoru, ako negde zapne ja cu pitati ovde :)