[ Vozdovac89 @ 02.02.2011. 11:11 ] @
Nisam uspeo da nadjem odgovarajucu temu, ako zna neko nek me uputi na nju, a ovu nek moderator zatvori.

Na laptopu mi je riknula maticna ploca, ali je hard disk u redu. Hocu da prebacim fajlove na neki eksterni hard ili drugi komp.
Naravno u servisu bi mi za to uzeli oko 250 evra. Citao sam da ima taj neki universal hard drive adapter pomocu koga mogu da se prebace fajlovi.
Da li zna neko kako se radi sa tim (ili ako zna drugi nacin da resim problem)? posto bih radije dao 20 evra za adapter nego 250 da mi neko drugi to odradi.
[ Predrag Supurovic @ 02.02.2011. 12:12 ] @
Adpteripostoje mada ih ne viđam često u ponudi. Imam jedan takav koji omogućava da se disk izlaptopa spoji na računar preko USB porta. Vidi se kao i svaki drugi USB disk i nie problem prebaciti podatke.

Ako ti se isplati, možeš doći kod mene, poneti taj disk i drugi na koji treba da se prebace podaci pa ćemo prebaciti. Ja ti ništa neću naplatiti.
[ stil @ 02.02.2011. 12:35 ] @
http://www.pcberza.rs/komponente/hard-diskovi/67/

HDD RACK EXTERNAL 2,5" USB 2.0
[ Vozdovac89 @ 02.02.2011. 18:21 ] @
Hvala ti mnogo, ali mi je ipak predaleko da idem do Uzica.

Znaci sa ovim HDD RACK EXTERNAL 2,5" USB 2.0 mogu da obavim prebacivanje?
Nije nesto komplikovan taj proces?
Ako ne mrzi nekoga da mi ga pojasni...
[ Binary Mind @ 02.02.2011. 21:08 ] @
Ako nije tajna, o kom je laptopu rec? Ako je riknula maticna nemoj jos laptop otpisivati osim ako stvarno zelis da ga se resis Postoje servisi i pojedinci koji uspesno resavaju probleme sa laptopovima kojima su problematicne maticne ploce. Vecina problema su tipski i resivi su uz adekvatan alat.
[ Vozdovac89 @ 03.02.2011. 17:25 ] @
HP dv6000, ako se ne varam.
Problem je sto nije kupljen ovde i u HPovom servisu kazu da ih HP ne podrzava za modele kojih nema ovde.
A kaze i da ne moze da se nabavi ovde ta maticna. A i kapiram da bi bilo neisplativo.
[ Binary Mind @ 03.02.2011. 19:47 ] @
Isplati se veruj mi. Kvarovi na HP Pavilion laptopovima su tipski i uspesno se otklanjaju bez obzira na to za koji su region u svetu pravljeni. Uglavnom su vezani za graficke chipove i chipset... I naravno... reparacije maticnih ploca se uglavnom ne rade u ovlascenim servisima, vec postoje specijalizovani servisi i pojedinci koji ove kvarove vise nego uspesno otklanjaju uz pomoc odgovarajuceg alata koji nije jeftin. Posto imam odredjenog iskustva u popravci HP Pavilion laptopova sa neispravnim maticnim plocama znam o cemu pisem
[ Miroslav Cvejić @ 03.02.2011. 21:37 ] @
Dilema...

Pitanje za pokretača teme:
Ako ćeš da kupuješ USB->SATA adapter da tema ostane ovde, ako ćeš da popravljaš da je vratim nazad u Laptopovi odeljak???
[ Predrag Supurovic @ 03.02.2011. 22:22 ] @
Ako je disk u laptopu SATA onda ti adapter i ne treba. Obino u racunarima ima neki SATA prikljucak viska.
[ Vozdovac89 @ 04.02.2011. 16:01 ] @
Ne znam jos uvek sta cu da radim. Moze tema za sada ovde da bude, pa zavisno od epiloga prebacujte gde zelite.
Jos uvek mi je u servisu laptop, ali mi je taj lik rekao da ce ga nositi u neki drugi, ovde pomenuti, "specijalizovani" servis za maticne ploce.
Obavesticu sta je bilo.
[ Binary Mind @ 05.02.2011. 14:31 ] @
Mozda je i bolje da tema ostane ovde za sad. Posto je ovde dozovljeno govoriti o komercijalnim aspektima vezanim za domace IT trziste, mozes li nam reci gde si nosio laptop u servis i u koji specializovani servis ga nose i koliko ce traziti za opravku maticne ploce? Ta informacija je veoma korisna, pogotovu nama iskusnijim serviserima racunara, koji znamo da obavljamo dosta komplikovanije poslove nego sto su to sklapanje racunara, zamene neispravnih komponenti i instalacije/reinstalacije operativnih sistema.
[ Vozdovac89 @ 16.02.2011. 10:38 ] @
Izvinjavam se što nisam odgovarao, ali tek su me sada zvali iz servisa.
Odneli su ga u neki specijalizovani servis za matične ploče (nisu mi rekli ime), ali tamo nisu uspeli da ga poprave, tako da je mrtav. Da su uspeli, cena bi bila 120-130 evra.

Inače taj servis u koji sam ga ja odneo je zvaničan HP servis za Srbiju (ne znam da li smem baš da pišem tačno ime) i najiskerenije NE PREPORUČUJEM da se tamo nose laptopovi. Kada sam otišao tamo, rekli su mi da će biti gotovo za dva-tri dana, a trebalo im je 10(!) da uopšte počnu da ga gledaju, a sve ukupno su ga držali tri nedelje, da bi mi na kraju rekli da ne može da se popravi. Sve to sam mogao za nedelju dana da obavim negde drugde. Sigurno.

Ajde sad da ne smaram ljude da mi objašnjavaju kako sam da prebacim podatke sa diska na drugi disk (pošto traže 20 evra po DVD-ju ---> 80 GB:4,7 GB=17x20=340 evra), ako neko može bar da me uputi na temu sa tim objašnjenjem.
[ Binary Mind @ 16.02.2011. 11:05 ] @
Ja opet tvrdim da je laptop popravljiv
[ noreniou @ 16.02.2011. 14:55 ] @
Citat:
Vozdovac89: ...
Ajde sad da ne smaram ljude da mi objašnjavaju kako sam da prebacim podatke sa diska na drugi disk (pošto traže 20 evra po DVD-ju ---> 80 GB:4,7 GB=17x20=340 evra), ako neko može bar da me uputi na temu sa tim objašnjenjem.


opa, ala im je cena ;)
elem dv6000 je opremljen sa 5400rpm SATA Hdd-om od 2,5" kapaciteta 80 il 160gb
posto je u pitanju Sata disk dovoljno je isti nakaciti na neku desktop masinu koja ima slobodan Sata kabl/prikljucak (to jest ako nema onda iscupati kabl sa optickog uredjaja) [-kaciti hdd kad je desktop normalno iskljucen ]
te svuci podatke na il Hdd te lokalne masine il na neki externi usb disk. Dakle sve u svemu za povezivanje na desktop masinu ne treba vise od 10ak sekundi.
[ miki069 @ 17.02.2011. 12:50 ] @
Jeste SATA hard u dv6000, ali konektror za logički kabl, a i za strujni,
nije kao kod standarnih SATA hardova za desktop.
http://www.insidemylaptop.com/...art-hp-pavilion-dv6000-laptop/

Ne može ništa da se uradi bez adaptera.
[ Miroslav Cvejić @ 17.02.2011. 13:14 ] @
sata 2.5" hard iz bilo kog laptopa pasuje na data/strujni sata kabl u desktop računaru. Hard se izvadi iz kaveza u kom je i onda nema potrebe za adapterima.

ATA 2.5" hardovi, kada se izvade iz nosača da bi se na računar povezali mora se adapter imati. USB je najbolje rešenje.
[ Vozdovac89 @ 19.02.2011. 10:07 ] @
Postoji još jedna mogućnost. Tj. nadam se da će mi neko reći da li je mogućnost.
Mogu li da prebacim hard disk iz ovog HP Paviliona dv6000 u HP compaq nx9010, pa njega da koristim za prebacivanje na eksterni hard?
[ Miroslav Cvejić @ 19.02.2011. 10:14 ] @
Ako compaq ima mesta za drugi hard, može. Ako ga ubaciš umesto postojećeg, moraćeš sa CDa podići neki Live OS.
[ Binary Mind @ 19.02.2011. 11:07 ] @
nx9100 je stariji notebook od dv6000 i na njega fabricki idu PATA hardovi do 80GB dok je u Pavilionu SATA hard disk. Ne razumem zasto toliko bezis od reparacije Paviliona koji se moze srediti povoljno i jos je dobar racunar. Valja pokusati.
[ deki77 @ 19.02.2011. 16:30 ] @
da ne poverujes da sam ovaj uredjaj gledao u jednom shoping centru u Becu
hama
Ovakav uredjaj stvarno treba imati.
Da sam procitao temu ranije mogao sam te kontaktirati i kupiti..
al sad sam u Srbiji nekih 7 dana
zzz
[ Vozdovac89 @ 19.02.2011. 16:43 ] @
Ja bih najradije popravio ovaj pavilion, ali nosio sam ga u servis, drzali su ga 25 dana i nista.
Ovo mi je sada ogromno cimanje sto moram da prebacujem podatke.
[ Binary Mind @ 20.02.2011. 18:30 ] @
Imas privatne poruke ako ih uopste proveravas
[ Krile007 @ 16.03.2011. 02:52 ] @
Vidim da je tema relativno sveza i bas mi treba pomoc od vas, naime imam laptop Toshiba Satelit A210-128 i crkao je, od pregrevanja se bukvalno istopila graficka i jos po nesto, laptop ide u servis u Sloveniju u petak posto je odatle pa da provere da li ga mogu popraviti ili ce ga zameniti a ja sam ubedjen da mu nema popravke tako da me sada jako zanima taj back up, ja sam izvadio hard disk iz njega ali ne moze da se poveze na desktop, tacnije mislim da ne moze da se poveze jer ja nisam nasao ni jedan kabel sa kojim bih ga povezao pa mi sada treba vasa pomoc da mi neko kaze kako to da uradim, da li moze preko nekog drugog desktopa....hard disk je mislim 320 gb i oznaka mu je MK2035gss HDD2A30 B ZK01 T, windows da desktopu mi je XP sp1 a na laptopovom hardu je vista ( u slucaju da nekome treba i ta informacija da bi mi pomogao )....inace verovatno nebitno ali necu prebacivati ceo hard vec oko 10 GB....slike i neki dokumenti

PS. Da stvar bude teza on ima cetiri zice male u levom uglu ( strane preko koje se spaja negde ) i posto je jedna delovala iskrivljeno pokusao sam da je ispravim i polomio je....iskreno se nadam da to nece otezati back up vec da bez te zice samo malo sporije prebacuje ili tako nesto

Hvala unapred
[ Dexic @ 16.03.2011. 03:25 ] @
Koliko vidim taj disk je obican 2.5" SATA:
http://sdd.toshiba.com/main.as...5-inchHardDiskDrives/MK2035GSS
Znaci najlakse je da nadjes neki externi USB 2.5" SATA rack ako ima neko od drugova, ali mozes da ga povezes direktno na desktop bez problema (samo neces imati gde da se "drzi" kao sto recimo 3.5" ili DVD uredjaji imaju ali za obican prenos to i nije bitno. Znaci SATA power i SATA data kabl u njega isto kao sto ide u obican SATA desktop (3.5") disk i nix problem.

Ne znam na koju "zicu" mislis.
[ Krile007 @ 16.03.2011. 06:03 ] @
Hvala na brzom odgovoru

Znaci uzmem taj rack i to povezem na desktop? Buni me ono tvoje "ali"...pa nisam siguran jesi mislio na jedan ili dva nacina (sa rackom i bez)? U svakom slucaju koliko to kosta (najjeftiniji) i jel to imaju sve komp radnje ili samo bolje opremljene?
[ eagleone333 @ 22.03.2011. 21:37 ] @
Takodje imam slican problem, samo sto je Toshiba L500/020 Satellite u pitanju: http://www.mytoshiba.com.au/pr...-020002/specifications#details. Kupljen na Novom Zelandu pre godinu dana i garancija je istekla 01.'11. Nosio sam ga u predstavnistvo Toshibe u BGu, gde kazu sledece:

"Korisnikov HDD nema bad sektore ali mu je losa elektronika. Zato prolazi stress test na HDD regeneratoru ali nece da instalira OS.
Optika i memorija su ispravni. Instalacija win7mice prolazi sa nasim HDD-om, ali dosta brljavi, sto znaci da je nestabilan SATA kontrolor na ploci. Flesovan BIOS, opet isto... Ponuditi HDD, ali pitanje je kako ce raditi. MB ne moze da se poruci, istekla garancija, a i ovaj racunar uopste nije evidentiran u Toshibi, verovatno je kupljen u inostranstvu".

Ni oni nisu sigurni iako je bio par nedelja kod njih :) Pretpostavljam da je takodje neophodno da se uradi reparacija ploce kao sto citam ovde, dok podatke mogu prebaciti sa HDD adapterom. Ko to radi, gde? Btw., i ekran je crk'o, a ovi iz EU Toshibe kazu da ne mogu poslati nov jer nije pod garancijom, i nije registrovan u Toshibi. Tako je u stvari i nastao problem. Par dana sam ga koristio preko eksternog monitora do onog momenta kada sam stavio nov inverter, sumnjajuci da je zbog toga. Od tada ni makac. Ima li ko kakav savet, sugestiju?
[ percom @ 22.03.2011. 22:01 ] @
Ako si iz Beograda, ja ti mogu skinuti podatke. Javi se na PP.
[ eagleone333 @ 22.03.2011. 23:31 ] @
Ne vredi pokusao sam. Obavestava da trebam biti registrovani clan najmanje 7 dana da bih mogao da saljem privatne poruke, tj 14 za email. Nadam se da radis i reparaciju maticne ploce? Ajde, ostavicu javno svoj email ovde, pa cu posle korigovati post: [email protected] (-.
[ Binary Mind @ 23.03.2011. 00:38 ] @
Probao sam da nadjem adekvatan forum za ovu temu i ne uspevam, posto se razvila u tom pravcu da je i za storage i za laptopove i za vodic za kupovinu. Moj sud kao urednika foruma je sledeci: Pretpostavljam da je pokretac teme verovatno vec resio svoj problem koji je zahtevao najmanje samo prebacivanje podataka na drugi hard disk, dok mu je hard disk od pokvarenog laptopa bio citav. Pretpostavljam da je nasao ili kupio USB rack kojim bi problem resio ili se snasao na drugi nacin. Kupovina/nalazenje adekvatnog racka je bilo cilj teme i kao takva tema je ostala u ovom forumu a nije prebacena u drugi vise adekvatan ES HW forum posto je problem imao vise dimenzija ukljucujuci tu i tehnicku posto je laptop pokvaren. Sacekali smo da vidimo u kom ce pravcu tema ici i sad vidim da prevazilazi okvire ovog ES HW foruma. eagleone333 ima iskljucivo tehnicki problem koji otezava prebacivanje podataka sa hard diska na drugi hard disk zbog toga sto mu je hard disk na pokvarenom laptopu takodje pokvaren a i maticna ploca na laptopu je pokvarena. Njegov problem je zato u ovoj temi po vise stavki off-topic pa ovom prilikom molim korisnika eagleone333 da prebaci svoj problem u vise adekvatan forum tj. forum "Laptopovi" ili "Storage" a ako su mu podaci bitni neka kontaktira firmu ili pojedinca koji moze strucno da mu izvadi podatke iz pokvarenog hard diska i/ili reparira maticnu plocu na laptopu (2 skupe stavke). Tema se zakljucava jer racunam da je pokretac teme resio svoj problem, a ljude sa slicnim problemima molim da ubuduce pokrenu posebne teme o istim radi preglednosti i da teme koje su tehnicke prirode (hardverski problemi su tehnicki problemi) zapocnu u adekvatnom tehnickom HW forumu kako bi nama urednicima olaksali posao oko uredjivanja sadrzaja tema. Hvala.