[ Milan M. Radovic @ 02.02.2011. 14:04 ] @
POkusavam da u lokalu namestim Apache+PHP ... sve je ok, ali svaku mssql extenziju koju nadjem mi ne radi.
Da li postoji nesto slicno xamp-u / wamp-u po sistemu sve u jednom da ima podrsku za MsSQL????
[ MitraX @ 02.12.2011. 13:36 ] @
Citat:
 POkusavam da u lokalu namestim Apache+PHP ... sve je ok, ali svaku mssql extenziju koju nadjem mi ne radi.

Sta tacno znaci "ne radi"? Da li koristis Linux ili Windows? Da li se SQL Server nalazi na lokalnoj ili drugoj masini? Da li postoji neka greska koja se javlja prilikom konekcije ili bilo kakva informacija koja bi korisnicima foruma koji su spremni da savetuju pomoglo da pomognu tebi? Ovako napamet mogu jedino da ti predlozim da proveris na kom portu radi MSSQL. Standardno bi trebalo na 1433, a PHP moze da gadja neki drugi. Tako da izmeni i konekcioni string ako je potrebno i ukljuci validan port u njega.
Citat:
Da li postoji nesto slicno xamp-u / wamp-u po sistemu sve u jednom da ima podrsku za MsSQL????

XAMPP bi trebalo da radi po defaultu sa MSSQL bazom. Nakon instalacije proveri za svaki slucaj da li je driver ucitan u [xampp instalacija folder]\apache\bin\php.ini (vodi racuna da bude bas ovaj php.ini, postoje jos dva na razlicitim putanjama koji nisu relevantni). I obavezno restartuj servis nakon izmene php.ini fajla.
[ Zlatni_bg @ 02.12.2011. 14:47 ] @
Druze, tema je stara skoro godinu dana, ako do sad nije namesto, sumnjam da ce i sad :)
[ MitraX @ 02.12.2011. 15:14 ] @
Svrha odgovora je da pomogne svima koji imaju slican problem, a problem je vrlo cest i nakon toliko vremena. Odgovori koje sam dao su najcesca resenja.