[ petrovicdj @ 02.02.2011. 17:56 ] @
U potrazi za jeftinim veb hostingom, pronašao sam ponudu na adresi www.rs-hosting.info.

14.01.2011. sam popunio obrazac na njihovom sajtu, istog dana mi je stigao i predračun za plaćanje, ali na kome nije bio broj računa na koji treba da se uplati novac. Usluga podrazumeva prostor za veb hosting i registraciju imena domena.
17.01.2011. godine sam dobio obavestenje da treba traženu sumu novca da uplatim na određeni broj računa i za potrebe određenog privatnog lica.
19.01.2011. sam uplatio traženi iznos i poslao im skeniranu uplatnicu. Istog dana sam dobio obaveštenje da će mi "u roku od 2-3 radna dana hosting paket biti kreiran" i da ću dobiti parametre za pristup
24.01.2011. sam dobio obaveštenje da je hosting paket kreiran i da ću morati da sačekam još dan-dva da tražena adresa domena bude dostupna
Danas je 02.02.2011. godine i ni danas mi traženi domen nije aktivan i nije dostupan. U međuvremenu sam dobio još par poruka i u svakoj od njih je od mene traženo da sačekam "2-3 radna dana" i sve će biti u redu. Od dana uplate do danas je prošlo 15 dana!!!

Obzirom da mi se čini da ovo nije normalno, osećam se prevarenim. Ozbiljno razmišljam da se obratim tržišnoj i finansijskoj inspekciji. Da li neko ima neki bolji predlog?

Pored toga, koristim priliku da obavestim ostale da ne dođu u istu situaciju kao ja i prenosim vam svoje loše iskustvo u saradnji sa firmom koja svoje usluge nudi na adresi www.rs-hosting.info.
[ Predrag Supurovic @ 02.02.2011. 18:04 ] @
Dobro je da se obajvljuju ovakvi slučajevi. Ipak, samim tim što si pristao da platiš fizičkom licu na privatan račun, valjda si znao u šta se upuštaš.

A još i nisi video najgore - pitanje je ko je vlasnik tog domena što si ga ti platio - ti ili to privatno lice.
[ Marko_L @ 02.02.2011. 18:17 ] @
Citat:
U potrazi za jeftinim veb hostingom, pronašao sam...

U ovom boldovanom je glavni problem. Najgora varijanta za hostovanje sajta je upravo jeftin hosting. Ako ti treba hosting za neko testiranje ili za neki sajt onako iz zezanja, uzmeš lepo besplatan hosting... ima ih pun 'rac po netu. Ako ti treba za nešto ozbiljnije, onda uzmeš hosting paket od neke ozbiljnije firme koja je dugo na tržištu. Ima ih već od 50e godišnje sa sve domenom.
[ ZanLepen @ 02.02.2011. 20:00 ] @
Đorđe, kupi domen koji želiš ja ću ti dati hosting besplatno..

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 06.02.2011. u 20:13 GMT+1]
[ view @ 02.02.2011. 20:49 ] @
Ma ponuda im je smesna ne znam kako si mogao da padnes na ovakvu ponudu?
SVe sto je jeftino ne znaci da je dobro...to je kao da ocekujes kvalitet od kineske majce kupljene na buvljaku za 100 dinara...

Koriste warez whmcs http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php


Expiration Date: 2011-12-27 16:32:10
Creation Date: 2010-12-27 16:32:10
Last Update Date: 2010-12-28 10:25:11

Name Servers:
ns3.sajthosting.com
ns4.sajthosting.com

domen je registrovan pre mesec dana i usmeren na name servere sajthostinga sto u 99% slucajeva znaci da su to reselleri sajt hostinga...

Ne mora da znaci da ces imati lose iskustvo sa nekim ko je reseller ali ako taj nema novac da plati .com domen negu uzima info koje dobio besplatno ili platio 200 dinara kao i to da nema 16$ za whmcs licencu onda tu sigurno nije nesto u redu i sigurno se ne radi o nekom ozbiljnom poslodavcu.
[ Darklord @ 03.02.2011. 00:01 ] @
Ime na sajtu mi je poznato.. Nadam se da znas da si uplatio detetu od 14 godina za hosting.

Trazi pare nazad
Pozdrav
[ ivanbj @ 03.02.2011. 01:11 ] @
http://rs-hosting.info/cgi-sys/suspendedpage.cgi ?

ovo dobijam kad odem na rs-hosting.info

da li se to nadprovajder naljutio ili? :)
[ ZanLepen @ 03.02.2011. 06:53 ] @
Jaka firma nema šta...busaju se da su velike kompanije i jedan suspend rasturi priču.

Ostade od firme samo klicadija, sto, stolica, računar i mobilni na koji ne sme da se javi.
[ Milan Kragujevic @ 03.02.2011. 08:59 ] @
To sam ih ja prijavio za WHMCS.. imam i dokaz da sam ih prijavio..

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 06.02.2011. u 20:14 GMT+1]
[ ariss @ 03.02.2011. 10:10 ] @
Radi se o resejling nalogu koji je zakupljen kod nas, sajt smo im suspendovali nakon prijave od strane WHMCS-a zbog upotrebe nelicenciranog software-a. Vazno je napomenuti da mi ne kontrolisemo poslovanje korisnika koji zakupe neki od resejling paketa i da ne snosimo odgovornost za ovakve probleme.



[Ovu poruku je menjao ariss dana 03.02.2011. u 11:34 GMT+1]
[ miLOSm @ 03.02.2011. 10:45 ] @
kolko vidim sajt je dostupan
[ ariss @ 03.02.2011. 10:48 ] @
Uklonjen je nelicencirani software, cekamo da se vlasnik resejling naloga javi. Sajt rs-hosting.info je pod suspenzijom dok ne prevazidjemo problem.
[ ZanLepen @ 03.02.2011. 15:33 ] @
Citat:
Nastanak Hosting-a
RS Hosting je nastao sa vizijom da uz sto manje cene pruzi sto bolji kvalitet i sto prijatniju uslugu. koncipiran je tako da pruži ono što je suštinski potrebno svakom korisniku web hosting usluga, a to su stabilni i uvek dostupni serveri, sa moćnim kontrolnim panelom, uvek dostupna tehnička podrška i garantovan up-time od minimum 99% vremena.

Kako to mi postižemo ovako niske cene?

Odgovor je veoma prost, ne zaradjujemo isto koliko i drugi :) Salu na stranu, ove cene su svuda u svetu standardne i pošto se naši serveri nalaze u Nemackoj, stavili smo svetske cene. Zarada ceu početku biti manja, ali zahvaljajuci velikom interesovanju ljudi svi troskovi ce biti ubrzo nadoknađeni.

Serveri
Naši serveri nalaze se u vrhunskom datacentru u Nemačkoj, povezani su na 124 Tb linkove, poseduju 100 Mbp/s portove po serveru, 24/7/365 live monitoring servera, UPS, klimatizovane prostorije


ha ha ha, koji to mi , kad je upitanju klinja

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 06.02.2011. u 20:15 GMT+1]
[ www.ipnet.rs @ 04.02.2011. 10:34 ] @


Nadovezao bih se na prethodne odgovore za domen sajta .info, prvo niko ozbiljan ne stavlja domen sajta kompanije .info a drugo, cijene su im niske tako da i ako rade hosting to rade na besplatnom hostingu negdje u svijetu. Ni u kom drugom slucaju ne mogu da nude ovakvu uslugu ako je uopste nude.

[ Dusan Filiferovic @ 04.02.2011. 17:27 ] @
Citat:
www.ipnet.rscijene su im niske tako da i ako rade hosting to rade na besplatnom hostingu negdje u svijetu


No comment
[ Ljubiša Begović @ 05.02.2011. 16:22 ] @
Što se tiče hostinga i osećaja prevarenosti... pa kakav može biti hosting koji je mesečno jeftiniji od Milka čokolade, i to one "dve za sto dinara"...
Sve što je mnogo jeftino ima razlog zašto je tako.
Nije problem reseller hosting, nego koliko se poznaje ta materija i koliko se ozbiljno pristupa poslu.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 06.02.2011. u 20:37 GMT+1]
[ Maki187 @ 11.02.2011. 20:36 ] @
Nazalost, ja sam prekasno saznao za ovo... ja sam prevaren bas preko rs-hosting.info , koristio sam ih neko vreme, i bio zapanjen kako su dobri, a tako jeftini.. a onda kad sam narucio jaci host, i jos jedan domen.. ima osam sta da saznam... da ni posle 4 nedelje nema domena iako je sve uplaceno..
Sva sreca, tu su bili ljudi koji su mi pruzili podrsku..hvala..
Dobro je da je ovaj hosting uklonjen..
[ ZanLepen @ 12.02.2011. 14:06 ] @
sad jedino navataj klinca (kompaniju) za vrat da ti vrati pare
[ Maki187 @ 12.02.2011. 15:26 ] @
Nece mroati da se vracaju pare, tu si bili ljudi iz sajthistinga koji su mi pomogli, a zbog 5 hiljada dinara, da ga trazim u nisu... tesko.. jeste da sam dugo stedeo to, ali sta se moze... sad barem znam kod koga da uzimam, i da sve sto je toliko jeftino, sigurno ima razlog zasto je tako..
2 meseca sam koristio taj rs-hosting, cak preporucio prijateljima.. ali sva sreca, kupovinu su planirali tek za nekoliko nedelja... a i pitanje da li mu je ono pravo ime i prezime..

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 12.02.2011. u 21:40 GMT+1]
[ Darklord @ 12.02.2011. 19:16 ] @
Misko ti si se registrovoa da izreklamiras sajt hosting ili sta? 5 hiljada dinara si uplatio za rs-hosting koji nema tako nesto u cenovniku. Cika iz sajt hostinga samo neka se necima na nulled software jer je on koristio nulled dok ga ja nisam prijavio, pre toga sam ga upozorio na gmail mail tako da zna ko ce da ga prijavi :) have a nice day.
[ Milan Kragujevic @ 12.02.2011. 19:28 ] @
Citat:
Darklord: Misko ti si se registrovoa da izreklamiras sajt hosting ili sta? 5 hiljada dinara si uplatio za rs-hosting koji nema tako nesto u cenovniku. Cika iz sajt hostinga samo neka se necima na nulled software jer je on koristio nulled dok ga ja nisam prijavio, pre toga sam ga upozorio na gmail mail tako da zna ko ce da ga prijavi have a nice day.

E nije! Ja sam ga prijabvio!
[ Darklord @ 12.02.2011. 19:56 ] @
Nesto si pogresio prijatelju, ne kazem ja za rs-hosting, vec sajt hosting i ja sam ih prijavio ima vec god i kusur dana sigurno ako ne i vise :) posle 48h postavio je redovnu licencu
[ Milan Kragujevic @ 12.02.2011. 19:59 ] @
Citat:
Darklord: Nesto si pogresio prijatelju, ne kazem ja za rs-hosting, vec sajt hosting i ja sam ih prijavio ima vec god i kusur dana sigurno ako ne i vise posle 48h postavio je redovnu licencu

Ja sam prijavio RS-HOSTING.INFO
Zao mi je sto sam tuzibaba,ali ne volim kada neko koristi nesto nelegalno.. Evo,ja mogu da se hvalim... Nisam skinuo vise od 3 filma sa Interneta...
[ view @ 12.02.2011. 22:48 ] @
hajde milane sad da vidimo ko ga je prijavio i ako jesi da vidimo ko je prvi po vremenu iz ticketa :D

[ ZanLepen @ 12.02.2011. 23:22 ] @
mali je uznemiren. Željko imaj obzira :)
[ Maki187 @ 12.02.2011. 23:32 ] @
Citat:
Misko ti si se registrovoa da izreklamiras sajt hosting ili sta? 5 hiljada dinara si uplatio za rs-hosting koji nema tako nesto u cenovniku. Cika iz sajt hostinga samo neka se necima na nulled software jer je on koristio nulled dok ga ja nisam prijavio, pre toga sam ga upozorio na gmail mail tako da zna ko ce da ga prijavi :) have a nice day.


Ne, registrovao se nisam da ih hvalim, ali cu poksuati da ih reklamiram zbog te pomoci, drugo, 5 hiljada je ispalo iz 2 razloga pre 2 meseca sam uzeo .info domen (www.ratovi.info) i mini host, zatim sam pre oko 4 nedelje uzeo ultra big host, domen .net i .org domen...
Mada upravu si, nije 5000, vec 4870... nego ko god da ga je prijavio, dobro je da je to uradio...
nego gde se to prijavljuje.. da znam za ubuduce.. :D :D ??
[ Darklord @ 13.02.2011. 02:05 ] @
Upotreba nelegalnog software-a u komercijalne svrhe nije uopste lepo.. Zbog takvih luzera kao sto je rs-hosting ljudi koji su zeljni da rade fer i kvalitetno ne mogu da opstaju jer im luzeri ubijaju cene.

Ne radi se samo o billing software-u, to je bio samo primer :)
[ Milan Kragujevic @ 13.02.2011. 07:01 ] @
@viewv
[ view @ 13.02.2011. 08:38 ] @
jbg milane zakasio si skoro sat vremena :D

Citat:
Maki187: Ne, registrovao se nisam da ih hvalim, ali cu poksuati da ih reklamiram zbog te pomoci, drugo, 5 hiljada je ispalo iz 2 razloga pre 2 meseca sam uzeo .info domen (www.ratovi.info) i mini host, zatim sam pre oko 4 nedelje uzeo ultra big host, domen .net i .org domen...
Mada upravu si, nije 5000, vec 4870... nego ko god da ga je prijavio, dobro je da je to uradio...
nego gde se to prijavljuje.. da znam za ubuduce.. :D :D ??


Ovde proveravas da li neko koristi legalan ili ilegalan billing software whmcs http://www.whmcs.com/members/verifydomain.php
[ Milan Kragujevic @ 13.02.2011. 09:03 ] @
Citat:
view: jbg milane zakasio si skoro sat vremena

Bio sam da jedem,pa nisam primetio...
Šta sad...
[ ZanLepen @ 13.02.2011. 12:34 ] @
nije mi jasno koga briga da li klincadija ima legalan ili ilegalan biling sistem. S tim neće porasti ni postati čovek.
[ Darklord @ 13.02.2011. 16:34 ] @
Briga nekog ko je dao kintu za hrpu software-a.. I kome taj klinac pravi stetu svojim postojanje, em sebi, em korisniku, em normalnim ljudima. Nadam se da je ovaj deo jasan i da ne moram da crtam.
[ Ljubiša Begović @ 13.02.2011. 17:30 ] @
Ako neko koristi nelegalnu web aplikaciju i tako ubija konkurenciju cenom, svakako da će to smetati ljudima koji sve uredno plaćaju. Onaj ko hosting zasniva na tim principima sigurno se se može smatrati ozbiljnim u tom poslu. Sve što je mnogo jeftino, jeftino je s razlogom. Sve što vredi ima i cenu.
Uvek će biti lakovernih koji će nasesti na šarene laže.
Pozdrav
[ view @ 13.02.2011. 18:07 ] @
e licno ja sam naseo na foru jeftinog,pa sam preko jednog stranog foruma kupio dve owned licence za smesne pare i sto se posle nekoliko meseci ispostavilo da su one kupljene ukradenim karticama i kada su vlasnici to primetili meni su licence suspendovane pa sam pre 20-ak dana opet kupio owned licencu za 249$...eto naseo sam na foru da je nesto jeftino...i namerno sam ga prijavio da koristi ilegalan software.Ako ja moram da platim licencu 20000 dinara samo za taj jedan software (a ima gomila softwarea koje placam) sto bi njemu dozvolio da koristi ilegalan i jos da nam svima rusi cene?
[ technotize @ 14.02.2011. 02:58 ] @
ali izraz "resejling" FTW!
[ Darklord @ 19.02.2011. 02:33 ] @
ZanLepen jesi video kompanija a nije decko u stanju da plati 1000 dinara mesecno za tu svoju kompaniju, pa kako je on to smislio da otvara kompaniju.. A za tebe ariss ako ces vec da prevodis nemoj po vuku. Dalja distribucija zvuci malo bolje od riseling, rejseling itd.. Ili upisi rec kako jeste reselling
[ ZanLepen @ 19.02.2011. 12:50 ] @
Eto šta ostade od kompanije :)

Jeste provalili da je najveća frekvencija hosting prevaranata u Nišu?
[ Darklord @ 20.02.2011. 12:20 ] @
Pa nisu oni krivi sto postoji hrpa ljudi koji se opeku na hosting "kompanije" posle postanu veliki strucnjaci za hosting i resurse :)))
[ ivca92 @ 21.02.2011. 21:44 ] @
Moj drug je na google nasao moje ime i prezime i mesto rodjenja, a izvor je sa ovog foruma.

Zacudio sam se odakle se to ovde stvorilo, i citam ovaj forum i vidim da mene prozivate, a ja sa ovim nemam nikakve veze.

Neko se lazno predstavljao u moje ime.


Zamolio bih nadlezne da uklone to ako je moguce, jer ugrozavaju moju privatnost. Hvala.
[ Darklord @ 21.02.2011. 22:13 ] @
Mora da si ti unikat sa tim imenom i prezimenom? Molim nadlezne institucije da te obrazuju. Hvala
[ ZanLepen @ 22.02.2011. 09:33 ] @
Da, da..pa što si onda vlasnik od hosting kompanije u stečaju?
[ Darklord @ 22.02.2011. 11:27 ] @
Kompanija? Jel neko ima vremena i volje da napise neki wiki u vezi ovog mislim, nema smisla ubacivati sve u istu sortu, neko se se trudi i radi i ove prolaznicke luzere koji uzimaju reseller nalog na mesec dana. Luzerski je skroz, takodje je luzerski da ih neko zove kompanijom. Bas zbog ovakvih koji sve prozivaju firmama, multinacionalnim kompanijama itd sto svakako nisu ni blizu, luzeri se stvaraju svakog dana. I nauci sta znaci stecaj, likvidacija itd. Kako moze biti u stecaju dete koje je uzelo reseller nalog na mesec dana?
[ ariss @ 22.02.2011. 13:32 ] @
@Darklord

Mislim da ne vredi da se mnogo opterecujemo sa tim pricama kako klinci skinu template i napisu da su agencija ili kompanija, to je trend koji je uzeo maha ne samo kod nas vec i u inostranstvu. Po meni su pravi luzeri oni koji kupe nesto od njih, a da predhodno ne provere o cemu se radi.

Evo ja predlazem da osnujemo organizaciju web hostera Srbija (neku vrstu esnafa), i da napravimo jedno telo koje ce se baviti prijemom u clanstvo pravnih lica koja se bave ovom delatnoscu i izdavati odredjenu vrstu sertifikata koji se postavi na sajt i koji potvrdjuje da je sajt autentican i siguran za kupovinu.



[Ovu poruku je menjao ariss dana 22.02.2011. u 15:01 GMT+1]
[ ZanLepen @ 22.02.2011. 15:23 ] @
On je na sajtu pisao da je kompanija i ja nemam potrebe da sumnjam u to, verujem čoveku na reč. Nisam proveravao na www.apr.rs.

A pošto je napravio pronevere i slično, pretpostavljam da mu je kompanija u stečaju ili postupku likvidacije...ne bih voleo da se nesrećni vlasnik obesi lancem od vodokotlića :)
[ Dusan Filiferovic @ 22.02.2011. 17:22 ] @
Citat:
ariss: @Darklord
Evo ja predlazem da osnujemo organizaciju web hostera Srbija (neku vrstu esnafa), i da napravimo jedno telo koje ce se baviti prijemom u clanstvo pravnih lica koja se bave ovom delatnoscu i izdavati odredjenu vrstu sertifikata koji se postavi na sajt i koji potvrdjuje da je sajt autentican i siguran za kupovinu.



Imam solidan domen za tako nesto.
[ Darklord @ 22.02.2011. 18:21 ] @
Takodje sam za tako nesto. Zanlepen pa onda zasto kukas kada ne proveris? Vidis kada odes u banku da otvoris racun ili da napravis neki ugovor obicno ljudi traze izvod iz apr-a bas zbog toga. Izvod, pecat identifikaciju zakonskog zastupnika. Ako je firma neka istakne svoje podatke, ili neka postavi skeniran izvod iz APR-a da ljudi ne moraju da pretrazuju bazu. A ti ces i dalje svakog smatrati firmom cak i da taj neko nije punoletan.

[ ZanLepen @ 22.02.2011. 18:29 ] @
Ako on, ti ili bilo ko piše da je firma meni ne smeta. Ne kupujem hosting da bi mi trebalo da znam..a ova firma je napravila lepu reklamu Sajthostingu..

mogli bi vlasnici hosting firmi da se okupljaju jednom u tri meseca na prasence i pićance, uz sve tamburaše....
[ Darklord @ 22.02.2011. 18:51 ] @
Vec te niko ne shvata ozbiljno, posle ovakvih postova jos ce manje, pravo je vreme da se primiris sa tvojim fix idejama.
[ ariss @ 22.02.2011. 18:59 ] @
Ja sam ozbiljan, mogli bismo zaista da se dogovorimo i napravimo orginazaciju koja bi ujedno zastupala i interese nas koji radimo ovaj posao.

Ako je neko zainteresovan neka baci kratku poruku na [email protected].
[ Dusan Filiferovic @ 22.02.2011. 19:04 ] @
Za pocetak napraviti listu proverenih hostinga, bez toga nista... Evo uzecu onu temu gde je spisak domacih provajdera pa cu da proverim kome radi sajt kome ne i da poredjam od A do Ž
[ ZanLepen @ 22.02.2011. 19:06 ] @
evo ja sam proveren 100%. treću godinu radim dobrovoljno i free.

platiću i članarinu tom budućem udruženju pod uslovom da se viđamo, uz prasećinu i muziku svaka tri meseca. :)
[ The Genius @ 02.03.2011. 09:48 ] @
Evo da napisem na ovoj temi... Moze li se ista ucinjet da se izgasi ovaj hosting http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=74835 Znaci lik ovo prodaje pricaju za njega da je nekom provalio vizu i zakupio hosting i sad prodaje jeftino samo da izvuce sto vise novca. Cak i cascava hostinge mnogim forumasima.
Inace hosting i domen ne registruje na ime korisnika nego na:

Administrative Contact:
Mancuso, Michael [email protected]
2645 so 300 west
Utah, Utah 84115
US

Ovaj momak je i prije pola godine imao sajt http://geneticnetwork.me/ koji je ubrzo izgasio a korisnici izvisili :S

Pogledajte samo cijene hostinga :( mnogi su se popalili na to i kupuju a siguran sam da ce u roku od mjesec dana off svima!
Sto treba da se cini da ugasimo ovu hosting prevaru?
[ Frane Marinković @ 03.03.2011. 00:38 ] @
jedino prijavit iccanu
http://www.internic.net/problem_reports/p4.html

pa onda prijavit onome ko ih hosta, itd. ako ti zatreba pomoć oko informacija, javi
[ The Genius @ 03.03.2011. 12:51 ] @
Unlimitedwebhosting.co.uk kod njih su im serveri. Ako je neko voljan nek prijavi :) eto samo da znate da ne uzme neko odje...
[ Man @ 01.04.2011. 17:40 ] @
Citat:
Dusan Filiferovic: Za pocetak napraviti listu proverenih hostinga, bez toga nista... Evo uzecu onu temu gde je spisak domacih provajdera pa cu da proverim kome radi sajt kome ne i da poredjam od A do Ž


Šta bi sa spiskom domaćih provajdera?
[ Dusan Filiferovic @ 02.04.2011. 15:20 ] @
Citat:
Man: Šta bi sa spiskom domaćih provajdera?


Sredjen i poslat Gojku koji ga jos nije ubacio ocigledno.
[ Man @ 04.03.2012. 12:12 ] @
Po čemu zaključuješ ko je vlasnik http://www.rs-hosting.info/
Sam domen se vodi na fizičko lice iz Niša koliko vidim.

Danas svi nude jeftine pakete, ne mora da znači da je prevara... a da li se to njima isplati je sasvim druga tema...

Već dugo se priča o neophodnosti organizacije hosting provajdera, ali sve ostaje samo na priči
[ Dusan Filiferovic @ 11.03.2012. 18:07 ] @
http://whois.domaintools.com/rs-hosting.info :)


Mane, sta je sa ovim Srbija Hostingom?
[ Man @ 11.03.2012. 18:31 ] @
Uzet je vps, podignut sajt i forum :)
Obrisane su poruke u kojima smo o tome pričali na temi o udruženju hosting provajdera.