[ goranz84 @ 04.02.2011. 11:29 ] @
Kako da promenim velicinu fonta, boju fonta u reci NEW... Dokument je bio sacinjen iz dva layera(layer 0 koji je bela pozadina i layer 1 koji je tekst), zatim sam ta dva layera sjedinio u jedan (ctrl+E) i zapamtio kao .PSD fajl. E sada ponovo otvaram taj dokument u photoshopu i hocu da izmenim velicinu i boju fonta u reci NEW. Naravno sada imam samo jedan layer...
Evo slike:
Code:
http://www.dodaj.rs/f/28/0/2IRKAziH/new-photoshop.jpg

[ skemamen @ 04.02.2011. 16:27 ] @
Resenje br. 1
Napisi ponovo tu rec istim tim fontom...

Resenje br. 2
Selektuj tu rec sa "magic wand" i napravi od nje novi lejer (precica Ctrl + J), onda ga povecavaj i smanjuj. Da bi promenio boju, dupli klik na taj lejer i izaberi opciju "color overlay".

Resenje br. 3
Selektuj povrsinu oko te reci i rasiri je koliko ti treba. Da bi promenio boju, izaberi "paint bucket tool" (precica G) i ofarbaj slova.

Resenje br. 4
Selektuj sa "magic wand" belu povrsinu. Stisni Ctrl + I da bi napravio inverznu selekciju, odnosno selektovao samo tu rec. Rasiri je koliko ti treba i vodi racuna da ti pozadinska boja bude bela, jer kada transformises objekat na slici, on ti povlaci taj deo koji oduzimas od pozadine.

Sve u svemu, pitanje je: u koju svrhu ti treba sve ovo...? Postoji milion nacina.
[ goranz84 @ 04.02.2011. 16:57 ] @
Prijatelju, hvala ti puno, uspeo sam!

Malo ucim neke osnove photoshopa pa sam zapeo, npr. u slucaju da mi se desi da sve sastavim na jedan layer hteo sam da vidim na koji nacin bi mogao ponovo da "ozivim" tu rec.
Hvala ti jos jednom!
[ skemamen @ 04.02.2011. 17:37 ] @
To je ok ako zelis sebe da testiras, tako sam ja sam sebi obarao sistem i nanovo ga instalirao (kada je postojao Win 95) da bi naucio. Ali sto se tice posla i neke ozbiljnije price, moj savet ti je da nikada ne spajas lejere jer ne znas kada ce ti ponovo trebati... Ja sam se zaj**ao milion puta :)