[ MP3MP3 @ 04.02.2011. 18:07 ] @
Vip predstavio nov postpejd koncept - Smart tarfini paketi

Korisnik prvi put dobija mogućnost da izabranu „pametnu“ postpejd tarifu potpuno prilagodi svojoj mobilnoj komunikaciji i plaća samo sadržaje koje zaista koristi. Ovaj koncept baziran je na smart tarifama koje će korisnici svakog meseca moći da prilagođavaju svojim potrebama.

U okviru odabrane „smart“ tarife, korisnik raspolaže sa određenim brojem „smartova“ (bodova) kojima plaća samo one mobilne sadržaje koje zaista iskoristi. Jedan „smart“ može da se potroši za jedan minut razgovora ka svim nacionalnim mrežama ili za jednu SMS ili MMS poruku ili za 1 MB prenosa podataka.

Korisnik svakog meseca sam odlučuje na koji način će iskoristiti „smartove“, odnosno da li će ih sve potrošiti samo na pozive ili na kombinaciju poziva, SMS/MMS poruka i pretraživanja Interneta. Na primer, u tarifi Smart 120, korisnik, za 490 dinara mesečno, dobija 120 „smartova“ koje može da iskoristi na 120 minuta razgovora ka svim nacionalnim mrežama ili na 80 minuta razgovora i 40 SMS/MMS poruka, ili na bilo koju drugu kombinaciju poziva, poruka i MB koja mu najviša odgovara.

Uz Smart tarife dostupan je i veliki izbor atraktivnih telefona za 1 dinar, kao i besplatan 060 broj.

Ukoliko je korisnik zainteresovan samo za Vip-ov mobilni broj (bez telefona), uz ugovornu obavezu od 24 meseca dobija i 25% popusta na mesečnu pretplatu.

Vipov novi, jednistven postpejd koncept će biti dostupan u svim Vipovim prodajnim mestima širom Srbije, od ponedeljka, 7. februara.

Ispod je info o cenama novih Smart tarfinih paketa:



http://www.ncmagazin.rs/gedzet...cept-smart-tarfini-paketi.html
[ agasoft @ 04.02.2011. 18:23 ] @
Ovo lepo zvuči, samo zvaničnog saopštenja još nema, a i ja ove cene ne
vidim.
[ MP3MP3 @ 04.02.2011. 18:31 ] @
http://vipmobile.rs/vip-ukratk...r.101.html?1=1&tekstId=208

Zvanično.
[ LakiKG @ 04.02.2011. 22:35 ] @
2 pitanja

-da li se internet saobracaj tarifira na 100kb?
Pa mislim da nije to previse??? Ajde da zaokruzuju na 10, ali svaki ping, svaka sitnica na 100.
Ako potrosim 28kb i prekinem vezu, kako se to racuna, kao 100kb, ili sam mozda potrosio ceo smart -1MB

-sta znaci "Cena minuta u okviru tarife"
ako u npr. Smart300 ja sve te smartove potrosim na razgovor, da li placam samo pretplatu ili pretplatu + 300 min * 3 din

Ovo je ili ekstra paket ili teska navlakusa. Nema sredine.
Ima li neki insajder sa vise informacija.

[Ovu poruku je menjao LakiKG dana 04.02.2011. u 23:48 GMT+1]
[ LakiKG @ 04.02.2011. 22:37 ] @
I jos nesto.
Nema cene za kb
Pretplata je prikazana sa PDV-om, o druge cene iz tabele?
Da li ce biti SMS kad se potrosi pola smartova? Kao do sada za minute.
[ JovanKKP @ 05.02.2011. 04:08 ] @
Meni ovo , kao korisniku Telenorovog Prenesi 80 paketa uopste ne izgleda privlacno i povoljno, sta vise suprotno je, dobijam manje za isto para.

Nezanimljivo.
[ Baja Gaša @ 05.02.2011. 10:16 ] @
Zamazivanje očiju.

Do sada

Za 1.170 dinara (tarifa Vip 325): 325 minuta + 325 poruka + 325 MB.
Za 1.760 dinara (tarifa Vip 600): 600 minuta + 600 poruka + 600 MB.

Od sada

Za 890 dinara (tarifa Smart 300): 300 bodova (što minuta, što poruka, što MB. Znači, u idealnom proseku, 100 bodova za svaku uslugu).
Za 1.490 dinara (tarifa Smart 550): 550 bodova (u idealnom proseku, 180 bodova za svaku uslugu).
Za 2.590 dinara (tarifa Smart 1100): 1100 bodova (u idealnom proseku, 370 bodova za svaku uslugu).

Da rezimiram: sada za 2.590 dinara dobijate samo nešto malo više nego što ste pre dobijali za 1.170.

I kakva je sad tu povoljnost?!

Prevaranti. Zbogom, VIPe.
[ freeworld @ 05.02.2011. 15:21 ] @
Citat:
LakiKG: 2 pitanja

-da li se internet saobracaj tarifira na 100kb?
Pa mislim da nije to previse??? Ajde da zaokruzuju na 10, ali svaki ping, svaka sitnica na 100.
Ako potrosim 28kb i prekinem vezu, kako se to racuna, kao 100kb, ili sam mozda potrosio ceo smart -1MB

-sta znaci "Cena minuta u okviru tarife"
ako u npr. Smart300 ja sve te smartove potrosim na razgovor, da li placam samo pretplatu ili pretplatu + 300 min * 3 din

Ovo je ili ekstra paket ili teska navlakusa. Nema sredine.
Ima li neki insajder sa vise informacija.

[Ovu poruku je menjao LakiKG dana 04.02.2011. u 23:48 GMT+1]
Citat:
LakiKG: I jos nesto.
Nema cene za kb
Pretplata je prikazana sa PDV-om, o druge cene iz tabele?
Da li ce biti SMS kad se potrosi pola smartova? Kao do sada za minute.


Internet saobracaj se tarifira na 100 kb,kada prekines vezu to se racuna 100 kb a ne 1 mb,cena minuta u okviru tarife je kada podelis pretplatu sa brojem smartova ili ako sve smartove potrosis na razgovor onda ti ispada od 7,3 do 1,7 dinara po minutu u okviru pretplate.Nije ekstra paket al je dobar zato sto je fleksibilan.Ima situacija kada bi ti ovako ispadalo skuplje a ima i kada bi ti ispadalo jeftinije.U svakom slucaju dobar je kada se malo koristi internet i dobar je za pricu,sms ispada skupo jer 1 smart ima istu vrednost i za sms i minut a sms je 3,9 a prvi minut 13.8 dinara
[ bojan999 @ 05.02.2011. 19:53 ] @
Sem dobre ideje, da korisnik trosi svoju pretplatu ,,kao na sta želi" sve ostalo je LOŠE

-izjednačenost SMS-a i minuta poziva

-mali broj smatrova

Ako neko ovu tarifu ne koristi isljučivo za zvanje ka svim mrežama, ovo ispadne jedna od skupljih tarifa
[ srdjan_m @ 06.02.2011. 13:48 ] @
Sve je ovo 2-3x skuplje od postojećih tarifa, naročito paketi veći od SMART 300. Tek će biti veselo kod korisnika koji koriste Blackerry ili neki npr. HTC koji stalno nešto skidaju sa net-a. Za 1500-2000 din teško da će pokriti samo internet saobraćaj, a da ne pričam o minutima/sms. Žalosno je ako se stare tarife ukuinu i ove sprovedu kao jedina opcija za nove korisnike (što će 1000% biti) i što će verovatno vrlo brzo istu stvar da urade i ostali operateri.

Strah me samo kad pogledam svoju tarifu Postpaid 900 (bila je u opticaju do nekog perioda prošle godine)-:) 900 min + 900 sms/mms+900 MB za 2350 din, a sad bi za taj novac u najboljem slučaju izvukao SMART 1100 što izađe u proseku 3x skuplje.

[ freeworld @ 06.02.2011. 19:03 ] @
^
Ne dobija se 1500 do 2000 dinara nego 1500 do 2000 smartova ili za internet u prevodu toliko mb.
[ Slobodan Milivojevic @ 06.02.2011. 19:27 ] @
Sto je slozicemo se preskupo ako se koristi samo za net, preskupo je ako se koristi i samo za SMS/MMS, jedino ako sve iskoristite na razgovore van mreze, pa da se isplati, inace mrka kapa.
[ nikola87 @ 06.02.2011. 23:25 ] @
ne bih rekao da ce da ukinu, posto imaju i postpaid i postpad smart cenovnik u okviru tarifa..
[ owim @ 07.02.2011. 02:57 ] @
^ Samo jednog jutra osvane obavestenje da stare tarife vise nisu
komercijalne ;-). Dobro uigrana igra. BTW, kako vam se cini novi
dizajn VIP sajta? Ima neke mrtve linkove gde ne bi trebalo, ali je
bolji.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.02.2011. 10:03 ] @
Vec sada nema mogucnosti da se telefoni kupe uz stare tarife.
[ bachi @ 07.02.2011. 10:19 ] @
Heh, dranje korisnika SMART metodom. :)
[ espresso @ 07.02.2011. 11:37 ] @
I opet su prvi u poskupljenjima. Jednostavno, ovo je neisplativo ako se pored razgovora šalje i veći boj poruka.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.02.2011. 12:05 ] @
Opa, prekoracite "Smartove" i zakacite se na internet sa telefona, ode 5 dinara! Na 100kb zaokruzivanje a cena 50din po megabajtu! Pa bravo, to je ta "druga prica" o kojoj oni pricaju - deri kako stignes.
[ avala100 @ 07.02.2011. 12:38 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Vec sada nema mogucnosti da se telefoni kupe uz stare tarife.


Mogu da se kupe, cene kao za tarife kod poslovnih korisnika.
U najboljem VIP-ovom maniru, prvo ce da probaju da uvale ovaj novi neisplativi paket, a ko je obavesten, njemu ce da ponude "normalne" tarife.
Ne samo da je SMART katastrofa, vec su cene posle potrosenih smartova bas visoke.
Ne znam da li ce i ostali da prate "trendove". Plasim se da hoce, kao i do sada...

Uostalom, ovo je vec vidjeno kod Telenora i Telekoma. Vrlo slicno.
Znatno bolje tarifiranje i jevtinije u mrezi.
Kod Telenora je to bio FLEKSI.
Mozda jos ima neko ko ga koristi.

http://www.telenor.rs/sr/Priva.../Stari-postpejd-paketi/Fleksi/

[ avala100 @ 07.02.2011. 13:25 ] @
A najbolje mi je kad na telefonu, dok im baba stanodavka nudi "paket", na telefonu pise BEZIMO.
Kako to da shvatimo?

Nova reklama VIP SMART postpaid..

http://www.youtube.com/watch?v=GcFotTl8OHc
[ nikola87 @ 07.02.2011. 13:54 ] @
odusevila me reklama za SMART tarifu..

sve ti sami kazu, ne treba razmisljati...

STO DALJE OD OVOGA!
[ brankos @ 07.02.2011. 14:10 ] @
Pa za sad cena slanja SMS-a bi mogla da se ublaži korišćenjem servisa
www.fishtext.com
To je java aplikacija koja salje SMS momentalno preko net-a.
Potrosilo bi se 100kb prema VIP-u, i negde 1.5 dinara za SMS prema Fishtext-u.

Mislim to ako jednog dana svi budemo morali da se snađemo jel svi živi samo kucaju SMS. I ne sećam se kad sam potrošio sve minute u mom dragom pospaid 400 paketu. Zato će u budućnosti cena SMS-a stalno i da skače.
[ majce22 @ 07.02.2011. 14:21 ] @
Ponuda im je blagi uzas... No coment.
[ JovanKKP @ 07.02.2011. 16:08 ] @
Da je u najjeftinijem paketu ponudjeno minimum 80, a realno 100 smartova, rasturili bi, a ovako... fail.
[ hakinen @ 07.02.2011. 18:37 ] @
Realno katastrofalna ponuda!

Zamislite nekog ko je uspeo da dodje do vaucera ( npr ja :D P

Za 1160 dinara mesecno sa pdv-om 24 meseca:
650 minuta
325 poruka
325 mb

a sad za 300 dinara vise 550 smartova uzas!

Jos plus sto su svi telefoni poskupeli, ako sam dobro uspeo da primetim!

Realno ako ostali operateri prihvate ovo ( a 100% hoce jel se sve radi u dogovoru ), ugasili smo ga :D
[ espresso @ 07.02.2011. 19:45 ] @
Polazim od pretpostavke da potencijalni korisnik nije psihički neuravnotežena osoba i ne odlučuje se da jedan mesec samo zove a drugi padne u depresiju i samo šalje poruke (u suprotnom Smart nema konkurenciju). Dakle, pretpostavljam da ima neku okvirnu orijentaciju šta mu je potrebno na mesečnom nivou. Po tome može da se izabere paket kod ostala dva operatera koji je dosta povoljniji od ovih.

Uporedimo Smart 300 i Prenesi plus 500. Za 40 dinara više u odnosu na Vipovih 300 smartova, kod Telenora imamo potencijalnih 1150 smartova koji mogu da se iskoriste u naredna 3 meseca. Da ne pominjemo dodatne minute u mreži. Plus zaokruživanje na 10kB umesto na 100kB, tako da ne ode 100kB svaki put kada se telefon zakači da proveri mejl. A kome proverava na sat ili dva, mesečno može da spuca do 70MB samo na to.
[ freeworld @ 08.02.2011. 15:52 ] @
@avala 100
Aj postavi link za mogucnost uzimanja telefona uz stare postpaid stupid tarife ?
[ nikola87 @ 08.02.2011. 16:22 ] @
http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji.1146.html

pogledaj slicicu u attachment-u..

[ freeworld @ 08.02.2011. 16:27 ] @
Znaci moze samo poslovni korisnici.
[ nikola87 @ 08.02.2011. 16:29 ] @
pa izgleda.. kreteni su to ogranicili, ne znam zbog cega..


mada opet, obicne postpaid tarife vaze i za privatne korisnike..

attach..



dopuna:
evo jos jedna informacija, nisam bio lenj i pozvao sam KS, gde sam ih pitao, i rekli su mi da budem bez brige
i da se telefon moze uzeti i sa starim postpaid paketima, gde je npr SMART 550 "kompatibilan" sa postpaid 325..

dakle cene telefona koje vaze uz smart 550, vaze i za postpaid 325...

[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 08.02.2011. u 17:43 GMT+1]
[ freeworld @ 08.02.2011. 16:57 ] @
e to je vec ok.
[ Aleksacar @ 09.02.2011. 10:26 ] @
Juče sam radio ugovor na POSTPAID 325 uz Samsung 5230. U VIP-ovoj aplikaciji mogu da se biraju i nove i stare tarife. Samo su rešili da guraju ove nove pa stare tarife kriju ko zmija noge. Tako mi je rekao VIP-ov supervizor: "Nudi nove tarife, a stare samo ako neko traži".
[ brankos @ 10.02.2011. 02:19 ] @
Ma ovi iz CEO VIP-a su ustvari suviše gledali "dvor", pa su došli na ideju da uvedu nešto kao dukate i nazvali ih SMART-ovi. Za dosta love ljudima uvale malo dukata, a kao i u navedenom rijelitiju podanici za te dukate baš i ne mogu ništa povolljno da pazare, pa se i ta forma ispoštovala kod ovog operatera.

Mala identifikacija reklo bi se. A sad ozbiljno, u budućnosti se samo plašim da se konkurenciji ova ponuda ne učini zanimljivom. Ne mislim zbog praktićnosti koja je u redu, nego zbog nepovoljnosti odnosa: uloženog i dobijenog.
[ trader6 @ 06.04.2011. 06:48 ] @
Koliko je ovo popularan operator vidi se i iz cinjenice da je vec dan prosao od nove promocije dupli smartovi a da to niko nije zabelezio
[ MP3MP3 @ 06.04.2011. 09:34 ] @
Ja sam hteo ali niko nije okačio vip temu kao lepljivu, onda me mrzelo.
Šteta, ovo je bio forum na kome se uvek prvo sazna, nešto smo se uspavali u zadnje vreme.
[ zvezdasbg @ 08.04.2011. 14:05 ] @
Nazalost vec dugo se nista specijalno ne dasava kod srpskih operatora....
[ Stijak @ 28.04.2011. 23:11 ] @
Super je što smartove preko 550 dupliraju - pa za nešto manje od 1500 dinara dobiješ 1100 smartova... Ne znam - meni bi ova tarifa odgovarala - posebno jer i ne kuckam toliko poruke (manje od sto mjesečno) a najviše mi ode na internet, pa na off network razgovore - a za to prosto ne postoji povoljna tarifa - jer i prenesi interneti mix net te krkaju porukama koje mi ne trebaju.... Dodaci za npr. razgovore kod drugih su samo za net razgovore i troše se poslije potrošenih minuta iz pretplate... Čak sam i cool telefon našao (Samsung galaxy mini)...

Moj problem je što već dugo imam MTS broj koji ne bih da mjenjam - a ta portabilnost bi poslije svih odlaganja konačno trebala da se aktuelizuje poslije prvog juna... Plus svi operateri tada planiraju neke dodatne promocije - pa možda prođem još povoljnije...

Čak sam ih danas pitao da li bi bilo moguće da uzmem telefon uz neki 060 broj, pa da kasnije čim počne portabilnost prebacim taj 24mjesečni ugovor na 064 broj (do tad bi nosio dva telefona sa sobom), ali ne može :( Baš me čudi kako se nisu tako nečega sjetili da privuku potencijalne mušterije koje čekaju portabilnost broja...
[ Horejšio @ 22.08.2011. 18:10 ] @
Novo iz Vip-a: 1000 besplatnih minuta i besplatan pristup Fejsbuku

Vip od danas svojim novim postpejd korisnicima nudi dodatne pogodnosti u okviru Smart tarifa, koje su zasnovane na njihovim potrebama i navikama u mobilnoj komunikaciji. Počevši od tarife Smart 120, u okviru mesečne pretplate svaki korisnik dobija dodatnih 1.000 besplatnih minuta za razgovore u okviru Vip mreže. Sve Smart tarife uključuju i besplatan pristup Fejsbuku putem mobilnog telefona do kraja godine.

Na primer, u okviru tarife Smart 120, za samo 490 dinara mesečno, korisnicima je na raspolaganju 120 „smartova“ za razgovore, poruke ili megabajte, dodatnih 1.000 besplatnih minuta u okviru mreže kao i besplatan pristup Fejsbuku.

Vip korisnici mogu da ostanu u kontaktu sa svojim prijateljima i putem atraktivno dizajniranog Vodafone Blue 555 mobilnog telefona sa specijalnim tasterom za pristup Fejsbuku, QWERTY tastaturom za lako kucanje i kamerom od 2 mega piksela, uz naknadu za aktivaciju po ceni već od 1 dinar. Ovaj uređaj je u potpunosti integrisan sa Fejsbukom, pa pritiskom na jedan taster korisnici u svakom trenutku mogu postavljati statuse, komentare ili slike.

Nova promocija važi od 22. avgusta u svim Vip centrima širom Srbije. Više informacija na www.vipmobile.rs i 060/1234.
[ freeworld @ 22.08.2011. 19:09 ] @
Sto se tice vipa,sada kada se bira izmedju postpaid 60 i smart 120,vise se isplati smart 120 plus ako ne trosi smartove kada ide na fejs onda je milina.Najzad nesto pametno iz vipa.Mnp cini cuda
[ Slobodan Milivojevic @ 22.08.2011. 19:19 ] @
Dobijate 1000 minuta u Vipu tek kad potrosite i minute i sms i megabajte... hmmm milina, al malo sutra
[ Horejšio @ 22.08.2011. 19:37 ] @
Bolje ista nego nista!
Slobodane, ne znam sta ocekujes...da sve bude besplatno i neograniceno? Dobar deo gradjana nece biti zadovoljan cak i kad bi nesto dobili za dzabe.
Tacno je da su to minuti koji vaze nakon sto se potrose oni iz paketa, ali i to je dobro i treba pozdraviti. Pored toga, od sada je besplatan net za Facebook, sto je itekako korisno jer vecina mladih najvise net koristi upravo za posetu tom sajtu.
Dakle, OK je da trazimo vise ali bi bio red pozdraviti svaki pozitivan pomak.
[ freeworld @ 22.08.2011. 19:44 ] @
Pa dobro,niko nije ocekivao da se trose paralelno,bilo bi malo mnogo,nismo to navikli od vipa :),samo da kazem kada je izasla smarta tarifa,prva stvar na sta se korisnici zalili je bilo mali broj smartova uz vece tarife i ne postojanje besplatnih minuta u mrezi nakon potrosenih smartova,tako da prvo je delimicno ispravljeno jos ranije a sada su i dodeljeni besplatni minuti u mrezi.Meni je naravno i dalje na prvom mestu mts sa 50 posto popusta (a i bez njega),pa telenor,e sad,postoje dosta korisnika koji ne koriste sms i internet a imaju 400,500 minuta ka svim mrezama,njima su smart tarife tog ranga povoljnije od drugih.I jos jedna stvar,smart 40 vise ne postoji po onome sto sam video na sajtu.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.08.2011. 22:01 ] @
Ono sto sam hteo da kazem je da je u odnosu na standardne postpaid tarife, kod smart tarifa lose to sto besplatni minuti vaze tak kad se potrose smartovi (a to ukljucuje i poruke i megabajte), za razliku od standardnih postpaid tarifa, gde vaze nakon potrosenih minuta - dakle imate SMS i megabajte da trosite iako ste poceli da trosite minute u Vip mrezi.

To je ono na sta sam hteo da skrenem paznju.
[ freeworld @ 27.08.2011. 21:28 ] @
Ne znam od kad su uveli ali na sajtu sam primetio da ima opcija da izaberes telefon uz 12 ili uz 24 meseca .
[ vaske71 @ 27.08.2011. 21:45 ] @
Citat:
Horejšio
Pored toga, od sada je besplatan net za Facebook, sto je itekako korisno jer vecina mladih najvise net koristi upravo za posetu tom sajtu.


Koliko li tek vip uzima facebooku za reklamu ...

Treba Vip da daje besplatan internet kao sto to radi i Telenor uz svaki paket - inace ce veoma brzo izgubiti korisnike .Fejsom nece kupiti korisnike ...

[ Horvat I @ 28.08.2011. 12:53 ] @
Imaju jest da je sporo al ide
[ freeworld @ 28.08.2011. 17:21 ] @
Imaju brzi flat nego telenor,ali ne uz pakete sa besplatnim minutima.