[ stalker @ 05.02.2004. 11:55 ] @
Ova poruka krsi bar 5 clanova novog pravilnika:) ali sta cu kada ne znam STA da trazim. Nikad me ovo nije preterano zanimalo, pa sada moram iz pocetka. Napravio sam aplet koji moze da primi mnogo kombinacija parametara koje mu se prosledjuju u <aplet> delu HTML-a. Na pocetnoj strani moze da mi stoji hiljadu linkova do hiljadu razlicitih HTML-ova koji koriste istu klasu, a samo su im parametri razliciti, a moze i da stoji elegantno jedan ComboBox i jedno dugme u kome ce korisnik da bira parametre.
Kada se klikne dugme, "nesto"(?) izgenerise stranu, snimi je na server(?) i prikaze (tako bar ja zamisljam da radi). Ne trazim da mi resite problem, recite mi samo koje su kljucne reci za pretragu i u cemu to moze da se odradi. Stvarno nemam blage veze ni koji forum da pretrazujem, a kamoli s kojim recima. (i ime teme sam jedva sklepao)

P.S. Jel mogu ja da na serveru pravim strane tek tako?

P.P.S. Nemoj neko da se smeje ako sam se izlupao:(
[ NikolaVeber @ 05.02.2004. 12:54 ] @
Pa za "nesto sto generise stranu" verovatno moze da se koristi php, asp ili sl., s tim da stranicu ne mora da snima na server nego je samo prosledi u browser.
Mada u principu moze da se izvede i sledeca varijanta:
php primi parametre -> kreira u promenljivoj novi kompletan html na osnovu parametara -> snimi ga u fajl -> ukljuci snimljeni fajl u samoga sebe...

Ne znam da li pricamo o istom.

edit:
Mozes da pises u fajlove php-om... pogledaj manual posto nisam siguran da mozes da pravis nove, nisam to jes koristio.
[ stalker @ 05.02.2004. 15:11 ] @
Ako moze samo da se prosledi u browser, to je odlicna varijanta. A sta da koristim za to ASP,PHP???
Primer:sta koristi google - ti njemu ukucas u textbox, a on onda generise stranu. Kako to Google radi?
[ NikolaVeber @ 05.02.2004. 15:19 ] @
Za google ne znam tacno, ali php ti je najjednostavnije (po meni) resenje.
Parametre mozes da prosledjujes iz formi ili preko url-a (.../fajl.php?promenljiva1=aa&promenljiva2=bb). Procesljaj malo php forum, ili idi na www.php.net, tamo imas manual i linkove ka sajtovima sa tutorialima.
[ stalker @ 05.02.2004. 17:15 ] @
Nazalost, nista nisam uspeo da otkrijem. Pretrazio sam ceo PHP forum, sve linkove kao i php.net. Gledao sam i razne tutorial-e, nista sto mi moze pomoci. Cak, stavise, mislim da je ovo sto ja hocu nesto suvise prosto i da to njima nije cak ni u tutorial-ima.
Da ponovim pitanje, sada sa novim informacijama:
Zelim da kada se pozove www.blabla.com/strana.html?Par1==stalker&Par2==3, da se prikaze html ciji je source
Code:

<html>
  <head>
    <title>Bla bla</title>
</head>
<body>
      <applet code=Aplet.class width=398 height=600>
      <param name=Param1 value="stalker">
      <param name=Param2 value=3>
      </applet>
</body>
</html>


Zapazite da su parametri namesteni. Da li je ovo tako tesko uraditi?
[ noviKorisnik @ 06.02.2004. 07:52 ] @
http://www.blabla.com/strana.html?Par1==stalker&Par2==3 - Može da adresa izgleda slično, jednostuki umesto dvostrukih znakova jednakosti. Dalje, ako stoji da je ekstenzija fajla html, verovatno da takva stranica ne može da se generiše serverskim skriptom (može, ako se ta ekstenzija na serveru posmatra recimo kao php skript - serverska setovanja i igrarije). Ukoliko tvoji zahtevi ne prevazilaze citirani kod, možeš dobiti rezultat i korištenjem JS na klijentskoj strani - mada, ukoliko je moguće, preporuka stoji za serversko rešenje...

JS:
document.location.search drži vrednost stringa iz URL-a koji počinje znakom pitanja. Ovu vrednost dodeliš varijabli v1. Potom:
v2 = v1.substr (1); // odstranjivanje znaka pitanja
v3 = v2.split ('&'); // kreira niz - "promenljiva=vrednost"
Sada se u htmlu, na mestu gde treba da budu upisani parametri apleta ubaci malo JS koji odradi upis, kroz jednu petljicu
for (var i = 0; i < v3.length; i++) {
par = v3 [i].split ('='); // niz od dva člana - promenljiva i vrednost
document.writeln ('<param name="' + par [0] + '" value="' + par [1] + '" />'); // upis parametra u dokument
}

PHP:
Niz $_GET će izgledati ovako: $_GET ['Par1'] = 'stalker' i $_GET ['Par2'] = '3'
Takođe je potrebna jedna petlja za pripremu na istom mestu
foreach ($_GET as $var => $val) echo "<param name='$var' value='$val' />\n";
[ boccio @ 06.02.2004. 09:14 ] @
ne znam na koliko mesta treba da se "steluje" da bi dobio sta zelis, ali evo jedne PHP varijante:

1. napravi templejt, gde ces sva mesta koja treba da budu dinamicka, kako ti kazes, obeleziti nekim posebnim tagovima. Recimo %param%, %value%, i slicno

2. kad tvoj skript prihvati parametre koji treba da se popunjavaju, jednostavno populise template sa njima i dobije "normalnu" html stranu. Populisanje u zavisnosti od toga koliko su komplikovani ti dinamicki momenti mozes odraditi sa str_replace() ili ako je komplikovaniji sa preg_replace() na primer.

3. dobijenu stranu mozes sa print, ili vec milion drugih varijanti izbaciti u brauzer, ili snimiti na disk...

konkretno, iz tvog primera:
template:
Code:

<html>
  <head>
    <title>Bla bla</title>
</head>
<body>
      <applet code=Aplet.class width=398 height=600>
      <param name=Param1 value="%par1%">
      <param name=Param2 value=%par2%>
      </applet>
</body>
</html>

a kod koji bi ga sredio
Code:

$file = fopen("template.htm", "r");
$sadrzaj_templejta = fread ($file, filesize("template.htm"));

$output_file = str_replace("%par1%", $_GET['Par1'], $sadrzaj_templejta);
// pod uslovom da skript pozivas sa: www.blabla.com/strana.html?Par1=stalker&Par2=3

fclose($file);
file2 = fopen("rezultat.html", "w+")
fputs($file2, $output_file);
fclose($file2);

ovo je samo hint, znaci bez ikakvih provera (da li postoji fajl, da li su prosledjeni parametri), samo sa primerom proste izmene jedne linije...dakle cisto da ti da ideju...



[ stalker @ 06.02.2004. 16:28 ] @
Uspeo sam!!!
Mozda zvuci ofucano, ali hvala svima na NESEBICNIM odgovorima i na brizi. Iskombinovao sam sve sa js-om, saznao za split (mnogo gotivna f-ja:). Mozda nije bas najbolje odradjeno sa moje strane (verovatno moze i bolje), ali bitno je da radi. Ranije sam imao za svaku sliku i svaki broj kolona po jedan HTML, ovako je mnogo lepse.
Link
Ceo kod je u Frejm.html, a ako nekome treba i kod ove igre u Javi - recite, saljem
[ noviKorisnik @ 09.02.2004. 09:08 ] @
Još uvek ti nije najispravniji HTML
Code:
<applet code=Puzle.class width=500 height=437>
<br>
<param name=ImeSlike value=Real.jpg
<br>
<param name=Kolona value=3
<br>
</applet>
<br>

Elementi <br> su suvišni, a param tagovi nisu zatvoreni.
[ stalker @ 09.02.2004. 09:45 ] @
Dve greske se ponistile, cini mi se:) Dobra fora, tebi hvala. Ja sam istripovao da mora da stoji <br>, a za ove zagrade sam zaboravio da ih dodam.