[ 3MAJ86 @ 05.02.2011. 17:16 ] @
Pozdrav.

Danas mi je stigao polovan ovaj telefon i odmah sam primetio da ima problem sa ekranom. Neki delovi ekrana su loše osetljivi na dodir i brljaju. Kucanje bilo kakvog teksta je prava noćna mora, jer često ne registruje dodir, a najgore zone su uz levu ivicu (oko slova 'a') i uz desnu ivicu oko slova 'l' i 'backspace'. Naravno, žalio sam se odmah čoveku od koje sam kupio, i on tvrdi da može da bude problema zato što je na njemu 2.1 ROM, zatim da instaliram smart keyboard ili eventualno da vratim na 1.5 verziju i da će sa njom sigurno raditi kako treba. A naravno, između ostalog mi je tvrdio da je kod njega radio savršeno.

Naravno pokušao sam to šta mi je on rekao, instalirao smart keyboard (trial doduše, jer se program plaća), instalirao nekoliko drugih besplatnih 'tastatura' za njega, nekoliko puta uradio rekalibraciju, problem je manje-više ostajao isti. Bivalo je sitnih promena što na bolje, što na gore, ali u suštini kucanje bilo kakvog teksta je nemoguće.

Na ekranu i na samom telefonu zaista nema nikakvih vidljivih oštećenja. Što se ostalih funkcionalnosti tiče, telefon radi kako treba.

Jedina stvar koju još nisam probao jeste da vratim na 1.5 cupcake rom iz prostog razloga što ne mogu da ga nađem nigde na netu. Guglam već sigurno duže od pola sata, i našao sam gomilu linkova, svi naravno pokazuju na google, ali tamo nema istog. sklonjen je ko zna od kad.

edit: zaboravih da napomenem da brat već duže vreme isto ima htc hero, i da sam probao na njegovom telefonu da instaliram ovaj rom koji je došao na ovom mom danas, i radio je savršeno. Brat nikada nije imao ovakvih problema sa svojim Hero-om. Takođe sam probao još dva 2.1 ROM-a na svom telefonu, i uvek je bilo problema. Na nekom romu više na nekom manje, ali svakako telefon je u ovakvom stanju neupotrebljiv. Zbog toga što se razlikuje ponašanje od roma do roma koji stavim, sve nešto ipak mislim da nije hardverski problem, tj. da nije ekran oštećen/ pokvaren. Doduše, ne razumem se u tematiku pa možda lupam bez veze :)


Ako neko ima ideju šta može biti sa ekranom, ili ako zna gde mogu da skinem 1.5 cupcake rom bio bih veoma zahvalan.
[ blocker @ 22.02.2011. 10:50 ] @
Nemas potrebe uopste da se mucis sa tim stvarima.
Problem kod tebe je pokvareni ekran , koji moras zameniti.
I ja sam imao potpuno isti takav problem na mom HTC Hero, zamenio ekran i sada je OK.
[ blocker @ 22.02.2011. 10:52 ] @
Ako ti se to ne isplati (mislim da ne bi-moj je jos bio u garantnom roku) sto pre vrati telefon kod coveka koji ti podmetnuo i nemoj uopste menjati OS, jer neces dobiti bas NISTA.

[Ovu poruku je menjao blocker dana 22.02.2011. u 12:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao blocker dana 22.02.2011. u 12:09 GMT+1]
[ 3MAJ86 @ 22.02.2011. 11:09 ] @
Hvala na odgovoru.

Doduše prošlo je dosta vremena, a ja se nisam javio. U svakom slučaju si u pravu, zamenio sam ekran i sada radi savršeno. Zamena me je koštala 6500 dinara.
Mnogo veći problem je prevarant od koga sam kupio telefon. Trebalo bi omogućiti neki aparat za borbu protiv takvih ljudi. Njega bi trebalo obeležiti pa da više nikada ne može da bude član ni jednog jedinog aukcijskog sajta, niti berze/foruma gde se prodaju polovne stvari.
[ miki069 @ 28.02.2011. 09:28 ] @
Jesi zamenio displej, touch ili oboje?
Displej sa zamenom i extra zaradom servisa je 45e.
Touch je još jeftiniji.
Po opisu kvara, bilo je potrebno samo touch da se zameni, a ne i displej.


[Ovu poruku je menjao miki069 dana 28.02.2011. u 14:16 GMT+1]
[ 3MAJ86 @ 28.02.2011. 09:44 ] @
Pa nemam pojma. Oni su mi tražili 6500 dinara za zamenu, a ja nisam imao mnogo izbora. Dadoše mi sve fiskalni uz to, a da li su me opljačkali do znaju samo oni... jbga :(

Prežalio sam odavno.