[ LOVELORD @ 07.02.2011. 18:23 ] @
Imam HP compaq laptop... Neke dve i po godine... I za to vreme mi je dva puta crkavao adapter. Tj. prestajao je da puni laptop. Medjutim kako je garancija za iste samo 3 meseca uvek sam morao da kupujem nove, a kod ovlascenog servisera ***** su negde oko 5000.

Uglavnom adapteri ponekada daju napon, na kratko i odmah se gase. Pretpostavljam da je stradala iglica u DC kablu, posto sam citao da je to cest problem kod adaptera da to prvo ode. Po netu sam vidjao kako ljudi prodaju polovne adaptere za nekih 15 evra, kojima su menjani DC kablovi i iglice, pa me zanima da li ima neki servis koji ovo radi i kolika je cena, jer mi se cini mi se vise isplati da popravim ova dva adaptera i da stoje u rezervi, nego da kupim jedan novi.

Hvala unapred na odgovoru.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 08.02.2011. u 01:51 GMT+1]
[ nMatija @ 08.02.2011. 22:22 ] @
Za hp sa iglicom ili kupi novi, ili mozes da kupis recimo Cooler Masterov univerzalni punjac (dve godine garancije) i da se prepravi da moze da puni tvoj laptop (bez prepravke ce samo davati struju za AC rad, nece puniti bateriju.) Cena ti je skoro ista, ali imas garanciju dve godine
[ miniracunari @ 08.02.2011. 23:35 ] @
Naravno da je bolje da kupis originalni punjac, a ne nekog drugog proizvodjaca. I naravno da ako radis prepravku tog unierzalnog punjaca, gubis garanciju. Sa druge strane, ako ti je vec dva puta stradao punjac, onda ili imas problem sa uticnicom u stanu ili tamo gde koristis racunar, ili je problem u laptop racunaru.
[ LOVELORD @ 09.02.2011. 03:30 ] @
Nije otisao adapter... Deo koji pretvara struju, vec je otisao konektor, kojim se laptop prikljucuje na punjac. Naime ona iglica je izgleda otisla, od upotrebe, stalno se nosi, iskljucuje, ukljucuje, i to cesto strada.

Mene zanima zamena samo tog dela, znaci kabla koji ide od adaptera do laptopa.
[ gsm06X @ 09.02.2011. 04:50 ] @
Punjaci se ne popraljaju,rizikujes da unistis plocu i ko zna sta jos...Slazem se sa kolegama,idi u neki ovlasceni servis,sve drugo ce mnogo vise da te kosta! Ja imam desetak laptopova na popravci gde je punjac bio problem,sada sluze samo za ukras.Sve najbolje!
[ Ubleha @ 09.02.2011. 14:31 ] @
Punjaci se popravljaju , sve je do majstora koji to radi a ti gsm06X odnesi te laptope nekom pravom majstoru da ih popravi.
[ stil @ 09.02.2011. 15:50 ] @
https://www.elitesecurity.org/p2328403
[ LOVELORD @ 09.02.2011. 22:36 ] @
Pa dobro jel zna neko da popravi... Precizna elektronika mi nije jaca strana... Jel ima nesto odseci i spoji ili mora ova precizno da se cacka? Mada bi najvise voleo da nekome platim da mi on to zameni...
[ nMatija @ 10.02.2011. 01:20 ] @
Citat:
miniracunari: Naravno da je bolje da kupis originalni punjac, a ne nekog drugog proizvodjaca. I naravno da ako radis prepravku tog unierzalnog punjaca, gubis garanciju. Sa druge strane, ako ti je vec dva puta stradao punjac, onda ili imas problem sa uticnicom u stanu ili tamo gde koristis racunar, ili je problem u laptop racunaru.


Originalni punjac ostaje u originalnom stanju, napravi se samo dodatak koji se kasnije moze prebaciti i na drugi punjac. Svaki servis laptopova bi trebao znati ovo da ti napravi i nije nesto skupo da bi trebalo sam da se igras.

Napravio sam brdo tih adaptera najvise za Dell i HP jer je kod njih taj konektor najzastupljeniji.
[ gsm06X @ 12.02.2011. 01:22 ] @
Dragi gospodine Bleha,stvarno ne znam cime sam vas iritirao da mi tako odgovorite.Neznam da li ste Vi taj gospodin Bleha sa kojim sam bio vrlo dobar prijatelj.To je bilo kada sam drzao servis mobilnih telefona,a od vas sam narucivao diskove za servis.To mi je bio neki dodatni posao kojim se vise ne bavim.Ponovo naglasavam da nisam siguran ga li je ista osoba u pitanju,Ali ime (mozda i prezime) Bleha se izgovaralo sa postovanjem,zbog sjajne reputacije koju je imao u krugovima ljudi koji sa njim saradjuju.E pa gospodine,mogu samo da Vam kazem da se i moje ime izgovara sa velikim postovanjem u krugovima ljudi sa kojima saradjujem.Oni malo stariji koji su se bavili elektronikom i telekomunikacijama,a isli su na takmicenja iz te oblasti znaju ko je bio pet godina prvak stare Yugoslavije,i jos dve u tadasnjoj SCG.Ja se intenzivno bavim time vec vise od 30 godina i nemogu biti skroman po pitanju strucnosti.Kolegi kome sam savetovao da ode u ovlasceni servis,mislio sam sve najbolje,jer ko ne plati na mostu...Sto se tice laptopova koje sam pomenuo,dosli su kod mene u neverovatnom stanju i sluze da iskoristim neke mehanicke delove,jer u njima nije bilo ni 3% ispravne elektronike.Inace,pored toga imam i pet Microsoftovih sertifikata,tek uzged da pomenem,redovno saredjujem sa kompanijama "Vision System Design", "IDS Imaging", "ALACRON","Optonis" GmbH,"MULLER"GmbH,"PennWell","PitneyBowes"...itd.Da ne zamaram ljude koje ovo ne zanima.Unapred se izvinjavam Administratorima ES,znam da sam bio preopsiran i otisao malo van pocetne teme,ali Vas takodje molim da razumete moju reakciju na pomalo uvredljiv komentar clana.Zbog toga Vas molim da ostavite moj komentar bar nekoliko dana (posle ga obrisite),jer bih voleo da sto vise mladjih clanova ovo procitaju,a ne neka nagadjanja i ponizavanja.Savet sam mu dao na osnovu licnog iskustva,jer iza sebe imam servisiranih vise od 500 laptopova,notebookova,tablet-a,da ne spominjem druge oblasti.Veliki pozdrav za odlican sajt i njegove Administratore,a takodje i Gospodinu koji je tako drsko odgovorio,jer nikada neznate sta se krije iza Nick-a i ko je ta osoba.Jos jednom pozdrav za [es]!!!

GSM06X
[ servis.impuls @ 14.02.2011. 14:27 ] @
Zaista ne vidim sta je to kod Ublehe bilo uvredljivo, ali vi cete to vec medju sobom resiti.... Elem, adapteri, ispravljaci, napajanja, nazovite-ih-kako-god-hocete za laptope, kao i za ostale uredjaje se itekako popravljaju. Savet da se ode u prodavnicu i kupi novo nije nikakva narocita mudrost, ali odgovorno tvrdim da se 3/4 mogu kvalitetno popraviti.
[ tolarbo @ 14.02.2011. 16:42 ] @
Slazem se sa kolegom da se popravljaju punjaci, i takodje ne vidim sta je bilo uvredljivo u poruci koju je postavio Ublehe?! Ali koliko vidim ovde je u pitanju bila samo zamena konektora. Sto je jos prostija stvar.
[ sonsy1 @ 05.10.2014. 19:39 ] @
Pozdrav, molio bih ljude koje se razumeju u elektroniku da mi pomognu oko dijagnostike kvara na punjaču za laptop. Punjač je dell, ali sam imao identičan problem i sa hp-ovim. Simptomi su sledeći, punjač daje napon na konektoru od 19,10 do 19,50V i problem je bas u tome sto napon varira (osciluje) izmedju tih vrednosti. Kada se prisloni uvo na punjač cuje se isprekidano pijukanje koje postane učestalije kada se spoji laptop na punjač. Laptop ne moze ni da se uključi ni da puni bateriju sa ovim punjačem, dok sa drugim radi sve normalno.
Znači moje pitanje je: Šta može da bude uzrok gubitka snage punjača i varirajućeg napona?
Probao sam da zamenim veliki kondenzator na ulazu, ali nije on bio problem.
[ Ubleha @ 08.10.2014. 17:04 ] @
Izmjenjaj sve kondenzatore u adapteru jer ako kondenzator nije napuhan ne znaci i da je ispravan.Ispitivanje kondenzatora je najbolje uraditi ESR metrom.
[ sonsy1 @ 08.10.2014. 18:55 ] @
Pozdrav, hvala na odgovoru. Jeste li imali takvih simptoma na punjaču gde su problem bili kondenzatori?