[ radar @ 08.02.2011. 14:58 ] @
Upravo sam kupio novi Siemens Gigaset C300 jer mi se stari Panasonic pokvario. Kupio sam baš Gigaset jer sam na milion mesta (između ostalog i na ovom forumu) pročitao da je neuporedivo bolji od Panasonica. Međutim, prilično sam nezadovoljan već u startu. Najviše od svega mi smeta šum koji se javlja u slušalici prilikom razgovora, a osim toga sagovornika čujem nekako kao iz daljine. Šum nije toliko jak da onemogućava razgovor, ali je ipak prisutan i smeta. Sa druge strane sagovornici mene čuju odlično, kristalno jasno, ali je ono što ja čujem daleko ispod kvaliteta prethodnog, inače iz najniže cenovne klase, Panasonica. Ima li rešenja.
[ Bik Koji Sedi @ 08.02.2011. 18:23 ] @
Gigaset telefoni odavno više nisu pojam kvaliteta.

Nekada se znalo da kad kupiš Gigaset dobiješ "švapski" napravljen telefon odlične izrade sa sjajnim kvalitetom zvuka. Više nije tako, pa sad čak i najskuplji Gigaset telefoni u ruci deluju kao najcrnji kineski plastikaneri.
[ popusicko @ 08.02.2011. 18:35 ] @
Po meni takvi simptomi su kad telefoniras preko neta(recimo oriJon).
Za probu odnesi telefon na drugu tel. liniju i testiraj kako radi.
Ni jedan Gigaset ne susti i ne odjekuje na relaciji baza-slusalica ili
izmedju dve slusalice na istoj bazi.
[ zexoni70 @ 10.02.2011. 20:46 ] @
Citat:
popusicko: Po meni takvi simptomi su kad telefoniras preko neta(recimo oriJon).
Za probu odnesi telefon na drugu tel. liniju i testiraj kako radi.
Ni jedan Gigaset ne susti i ne odjekuje na relaciji baza-slusalica ili
izmedju dve slusalice na istoj bazi.


Samo sto bih jos dodao je da ako imas i ADSL na liniji,pogledaj da nije problem i do splitera!
Ako pak ne,probaj ga na drugoj liniji i ako ne valja pravac u prodavnicu gde si ga kupio pa da ti zamene za drugi!A inace stvarno prvi put cujem da Gigaset ima problem sa sustanjem!:-)
Pozz!