[ maksvel @ 09.02.2011. 17:54 ] @
Drugaru ponudio komšija da dele net sa opštepoznatog HG520. Kuća sa AP-om je 20-ak metara udaljena, ima sigurno 2-3 zida između.
Sa USB karticom (realtek 8187b) hvata tri crtice, ali mreža puca svaki čas. Kad odnese lap-top kod komšije, radi normalno i bez prekida.
Kontam da mu treba bolja kartica ili eventualno i antena.
Šta uzeti, tj. šta bi mu završilo posao??
[ tox master @ 09.02.2011. 18:06 ] @
Nemoj da gubis vreme sa trazenjem bolje kartice,samo bolja antena i maksimalno da se izbegnu prepreke koliko je moguce i trebalo bi da radi.
[ maksvel @ 09.02.2011. 18:19 ] @
OK, može on da montira antenu napolje na terasu, pa da sprovede kabl unutra.
Ali, u šta da uključi antenu?
Tj, šta da nabavi za lap-top? PCMCIA varijantu wi-fi kartice, ne? Ili postoji varijanta sa USB karticom sa priključkom za antenu??

Ima on i drugi komp, fiksni, ali mu je on u još udaljenojoj sobi, pa je tu tek pitanje kako će da hvata. Da probamo sa laptopom, pa posle može da isproba i taj drugi.
ili da prenese komp
[ tox master @ 09.02.2011. 19:08 ] @
Mislio sam da tvoj drugar uzme antenu ali sad vidim da ima usb karticu koja pretpostavljam nema vanjski konektor kao ni ruter.
Postoje usb wireless kartice sa prikljuckom za eksternu antenu ali ako vec imate u planu nesto da uzimate onda se bolje odluciti za neki access point uredjaj koji je mnogo upotrebljiviji od kartice.
Najbolja varijanta bi bila neki access point sa vanjskom antenom.
[ maksvel @ 09.02.2011. 19:29 ] @
Nešto sam kontao da one kartice sa extended range (npr. neka PCMCIA izvedba), eventualno uz bolju običnu antenu, mogu da odrade posao.
Pogledaću još.
Hvala.

[Ovu poruku je menjao maksvel dana 09.02.2011. u 20:44 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 10.02.2011. 07:52 ] @
Ne mogu. Jedini odgovor je bolja antena, i to na oba kraja linka.
[ maksvel @ 19.02.2011. 20:03 ] @
OK. Isprobao sam jednu AirLive USB karticu sa antenom od 5 dB i rezultat je odličan!
Uzećemo neki ekvivalentan Access-Point i to bi trebalo da radi.