[ QepeC @ 10.02.2011. 20:36 ] @
Pozdrav,
Dobio sam ideju da razvijem aplikaciju u C#-u koja ce da koristi WIFI karticu na krajnje neuobicajen nacin (barem koliko ja znam). Naime, posto WIFI kartice koriste radio signale kao i radari koji detektuju objekte (npr. kao sto se koristi u avijaciji), palo mi je na pamet da probam da upotrebim moju karticu u kompjuteru u ovu svrhu, tacnije da saljem signal i da "hvatam" one koji se odbiju, bas kao sto pravi radari rade.
E sad, teoretski to zvuci kao da je izvodljivo, ali ne mogu da nadjem na internetu informaciju da je neko pokusavao nesto slicno, jer kako god da kucam, kao rezultat pretrage dobijam teme vezane za detekciju WIFI hotspotova i slicno. Ono sto me zanima, je da li mozda neko zna da li je moguce slati i primati custom signale na WIFI karticama?
Takodje, predpostavljam da bih za ovakav poduhvat (ako je uopste moguc) morao da se pozabavim low-level kodiranjem, sto C# svakako nije, ali ko pita - ne skita
[ dava @ 24.02.2011. 08:53 ] @
A što ne bi montirao na karticu i raketne motore pa da moze i u svemir.

Hajde da se malo podsjetimo kako radi radar.
[ flighter_022 @ 04.03.2011. 14:54 ] @
Kao prvo, kod radara je od izuzetnog znacaja vrlo precizno merenje vremena... u nanosekundama.

Kao drugo, ono sto tebi treba je da precizno usmeris (tipa da sirina snopa bude do 1 stepen) signal, kao i da imas vrlo stabilnu brzinu rotacije celog sklopa...

Mozes li to da uradis? Bice ti jeftinije da kupis neki radar za jahte :)
[ QepeC @ 04.03.2011. 15:20 ] @
Najpre hvala na odgovorima, ali da odgovorim na flighter-ovo pitanje: Ne, ne mogu da usmerim signal, sto me je i odavno odvratilo od daljeg istrazivanja. Kad mi je pala ta ideja na pamet, prvo sto sam gledao je da li su signali u odgovarajucem opsegu, a ne i ostale detalje. Naravno, posle sam skontao koliko sam u stvari pozurio sa trazenjem bilo kakve pomoci osim od cika Google-a
[ alekata @ 18.03.2011. 16:39 ] @
Kad bi inzenjerski posao bio tako lak kao u SF filmovima, ljudi ne bi prodavali semenke nego bi svi bili developeri !