[ dendic @ 13.02.2011. 06:59 ] @
Probam ubaciti za pocetak par linija php koda u pocetnicki sajt napisan na joomli.Izaberem custom HTML ,ali na stranici mi ispise izvorni kod umjesto da se izvrsi PHP kod i da vidim taj rezultat.Sta trebam podesiti ili mozda trebam povuci neki novi modul odnekle pa da se php izvrsava.Znaci hocu npr. obicnu echo naredbu da ispisem na joomla stranici?
[ dendic @ 14.02.2011. 07:06 ] @
Ma evo sam napiso neki probni primjer narucivanja pizze.U HTML formi narucitelj popuni podatke o kolicini,velicini narucenih pizza i to se proslijedi na php fajl.To mi u lokalu na XAMPP radi.Uopste me zanima kako to u praksi funkcionise.Znaci obican narucitelj vidi jednu formu na stranici pisanoj u joomli,a pizzeriju trebam prijaviti kao administratora i taj php modul na kojem se vidi sta je naruceno samo pizerija vidi,jel?
[ Panta_ @ 14.02.2011. 09:16 ] @
Gde dodajes taj php kod, u sadrzaj artikla ili na neku poziciju modul-a? U sadrzaj artikla ne mozes direktno da dods kod zato sto HTML editor formatira <> znakove, vec instaliraj neku od ekstenzija za tu namenu. Isto tako imas ekstenzije i za dodavanje custom koda na pozicije modul-a.
[ dendic @ 16.02.2011. 07:23 ] @
Dodam osnovnu formu u custom_html modul.Iz osnovne forme pozivam pizza.php dio koji bi trebao biti vidljiv samo nekom u piceriji.Gdje da smjestim taj php dio,jer u obliku php modula sam probo al ne znam kako da to vide samo u piceriji.
[ vodich @ 04.03.2011. 11:59 ] @
A zasto jednostavno kada neko popuni formu u tom custom html modulu ne pozoves php kod koji prosledi mail pizzeriji sa porudzbinom.Ili u okviru index.php strane templatea stavis nesto tipa if(ulogovan kao pizza-majstor){ispis podataka porudzbine koje cuvas u bazi ili nesto slicno}