[ mirsad_mmm @ 05.02.2004. 23:23 ] @
Cao raja !!!
mislim da imam problema sa HDD ili je to neki drugi problem u mom kom-u. ok sad cu sve lijepo objesniti..izvinite zbog dugackog teksta al meni zaista gori pod nogama!!!

Nemogu igrati igrice jednostavno kada dodje do onog trenutka kada trebam uci u igricu i poceti igrati slika jednstavno zamrzne npr.."Need for speed 5 " sve je uredu udjem u igru idu reklame, biram auto itd itd.. kad treba da udjem u igru i pocnem igrati slika zamrzne..to je barem sto se tice tih igara doduse mogu strategije ne bas sve i kanter i sve one preko kojih idem (softver and redner) cim upalim da ide preko graficke koja je nvidia TNT2 32 mb nece ili koje zahtjevaju 3D. Pitao sam mnoge ljude neki su govorili zvucna, graficka kartica pa cak i memorija . Pa tako da sam ja uzeo danas slican kompjuter i poceo testirati mjenjao komponente. promjenio sam i zvucnu i graficku i memoriju al opet mi mrzne slika kao i uvjek.. Naravno svoje djelove sam stavljao u taj drugi kompjurer i radi super tu sam se uvjerio da mi nije ni do zvucne ni graficke ni memorije jer ti djelovi odlicno rade na drugom kompjuteru. E sad ne znam vise sta da radim da li da mjenjam i hard disk jer ja od po cetka sumnjam na njega.. il je to neki drugi problem u mom kompjuteru . Samo napominjem da je sve bilo ok kada sam kupio kompjuter to se desilo neki 15 dana nakon kupnje. Imam jos neki hard disk koji ima 625mb mislio sam preko njega al ne znam kako da izbrisem particije iz NTFS u FAT na tako malom disku..
[ ßellerophon @ 06.02.2004. 22:25 ] @
ovako ako ti se zamrzne slika u igricama to stvarno ne vidim kako bi mogao povezat sa hdd... dolazi do nekih software-skih konflikta- moj prijedlog bi ti bio da se malo umoris ali trebalo bi radi na kraju- snimi podatke koje ti trebaju -formatiraj hdd
instaliraj operativni sustav i stavi sve updatove koje mozes - onda stavi najnovije graficke drivere za svoju graficku -a onda za zvucnu -ako to ne rijesi problem...
[ Carnivore @ 06.02.2004. 23:12 ] @
Nemoj stavljati novije nVidia drivere jer su oni optimizovani za FX seriju. Instaliraj neki stariji driver.
[ mirsad_mmm @ 07.02.2004. 02:38 ] @
Ne probao sam to vec nekoliko puta formatirati i ponovno sve ali neide jednostavno... Ja ovaj kom uopste nerazumijem to mi radi vec skoro 2 god i ti drajeveri su toliko i stari nebi trebalo biti nikakav stari valjda .. Imali ikakve veze ako nema pola jedne zice na HDD-u . Nekad kada stavim Hdd neprepoznaje ga dok ne pritisnem malo onaj kabal. Uredu je to sto kazes:" kakve veze ima sa hdd" al jos mi je to samo preostalo...
[ BeastMaster @ 07.02.2004. 10:13 ] @
Zameni IDE kabli (taj sa harda) jer ako se u toku rad izgubi kontakt sa hardnom, normalno je da windows, ma šta radio, zakuca.

Pozdrav
[ ßellerophon @ 07.02.2004. 10:49 ] @
da- ako ti fali dio kabela to definitivno zamijeni
a sta se drivera tice -sam si naveo da imas stare drivere kad to kazes jel mislis na drivere koje si dobio u kutiji sa grafickom?- jer ako su to isti moras neke novije stavit
-prvo promjeni kabel pa javi
[ mirsad_mmm @ 07.02.2004. 13:23 ] @


probao sam i to inace imam dva kabla a toliko mi i moze na maticnu pa sam povezao jedan na cd-rom a jedan na cd-rw a drugi na hard pa sam mijenjao al iso opet.. a ovo za graficku kod mene je XP i on je sam prepozna a ako si citao sto sam prvi put napisao rekao sam da sam stavljo na drugi kom na kojem je takodje bio XP .. graficka radi perfektno.. XP-sam prepozna graficku isti nam je. nevidim uopste sa njom problem .
[ ßellerophon @ 08.02.2004. 13:36 ] @
jel taj drugi komp ima konfiguraciju istu kao ti? - cek koristio si samo drivere koje xp stavi ti za graficku?
[ mirsad_mmm @ 08.02.2004. 14:12 ] @
nema! al nije ni do toga ! Kod tog koma je konfiguracija je 450Mhz 8 Mb graficka 256SDram-a a kod mene je 733Mhz 32 Mb graficka vec poznata i 128SDram-a e sad jos mi ostaje da mjenjam HDD ubrzo cu i to promjeniti pa cu javiti hocel raditi... al stvarno ovako nesto prvi put cujem da se desilo ovaj kom je nevjerovatan!!